hasanmacit

dc: hasanmacit
Moderatör
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Editör
Bir diğer hata çözümü rehber konumuza hepiniz hoş geldiniz değerli dostlar. Bugün ki hatamız genelde tab ayarlarımızın bozuk olmasından kaynaklanır. Ben iki türlü çözümü de göstereceğim. Sizde iki şekilde çözün.

Python:
<type 'exceptions.IndentationError'>:unindent does not match any outer indentation level

Hatamız genelde hata verilen satırda değil 1 üst satırındadır. Bir üst satırında yapılan tab hatası yüzünden altındaki kodu okuyamaz ve bu yüzden hatayı altta verir. Eğer notepad++ uygulamasından Beyaz Boşluğu ve Sekmeleri Göster seçeneğine tıklamadıysanız bu hatayı çözmeniz imkansız gibi bir şeydir. O yüzden önce o ayarı açmayı göstereceğim. Notepad++ uygulamamızı açalım. Benim ayarlarım bu şekilde sizde bu şekilde yapabilirsiniz.

Adsız.png

Fakat yapmamız gereken 1 ayar daha var. Bu ayar için şu konuya giderek ayarlarınızı düzeltebilirsiniz.

Şimdi gelelim hatamıza.

unknown.png

Fotoğrafta pek belli oluyor mu bilmiyorum fakat gördüğünüz gibi tab yerine 4 tane nokta atılmış. Bu yüzden hatayı orda değil daha aşağı bir kısımda veriyor kodu okuyamadığı için. Peki biz burada ne yapacağız ? Oradaki boşlukları silip yerine kaç tane gerekiyorsa tab atacağız. Tablarınız nokta şeklinde atılıyorsa yazıya başlamadan 2 tane çözüm verdim o konulara uğramayı unutmayın. Tab ayarını düzelttikten sonra rahatlıkla oyuna giriş sağlayabilirsiniz. (Başka hatanız yoksa :p)

Başka bir hata çözme konusunda görüşene kadar iyi forumlar.

Bu yazının tamamı MMO Tutkunları'na ait özgün içeriktir. Kaynağı gösterildiği sürece başka platformlarda paylaşılabilir.

Geri