Topluluğun Huzurunu Bozan Mesajlar

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Merhaba arkadaşlar,
Son zamanlarda yönetim ekibimizin de dikkatini çeken ve bizi rahatsız eden bir durumu bizzat duyurmak amacı ile bu konuyu açma gereksiniminde bulundum.
Maalesef insanların bir arada bulunduğu yerleri idare etmek gerçekten çok zor ve yıpratıcı bir süreç. Bunu sadece forum için söylemiyorum. Hemen hemen her toplulukta tartışmalar çıktığını görebilirsiniz. Sınıf grubunuz, arkadaş ortamı vs.

Sitemizin kurulmasından bu yana göz yummayacağımız şeylerden birisi de sürekli tartışma çıkartarak huzurun bozulması..
Bu hem tartışmanın taraflarını yıpratacak hem de diğer insanları yıpratacak. Uğrunda fedakarlıklar yaparak oluşturduğumuz bu güzel topluluk ise sırf kişisel çıkarlar ve hırslar uğruna zehirlenmiş olacak. Bizim buna tahammülümüz yok. Burada bilgi paylaşmak, eğlenmek, sosyalleşmek ve stres atmak için bulunuyoruz. Daha fazla stres kazanmak için değil!

Uyulmasını istediğimiz temel kurallar şunlardır
  1. Asla kimseye üstten bakmayın ve emrivaki konuşmayın
  2. Özel olan tartışmaları forum geneline yaymayın
  3. İmali cümleler kullanmayın
  4. Bir konu hakkında tartışırken seviyeye dikkat etmeli ve medenice davranılmalı
  5. Sidik yarışına girmeyin..
  6. Pejoratif söylemlerde bulunmayın.
Yergi öğeleri taşıyan, aşağılayıcı, yerici, küçültücü, kötüleyici, aşağılama, küçümseme, benimsememe vb. anlamları içeren (söz, sözcük).

Yönetim ekibi olarak tartışma içerikli mesajlarda kimin başlattığına veya kimin haklı / haksız olduğuna bakmadan tartışmanın taraflarına uyarı puanı verilir. Bu uyarı puanı 2 puan değerindedir ve hesapta bir ay boyunca tutulmaktadır. Eğer bu uyarı puanları birikirse sistemimiz tarafından otomatik olarak kısıtlanabilir veya forumdan geçici süre uzaklaştırabilirsiniz. Durduk yere kimsenin ceza almasını istemiyoruz. Uyarı puanları hakkında detaylı bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Eğer sizleri rahatsız eden bir mesajla karşılaşırsanız rapor tuşuna basarak bizlere bildirebilirsiniz. Düşüncenin özgürce ifade edilmesi prensibine bağlı olarak eleştiri içerikli ve hakaret içermeyen mesajlara işlem yapılmaz.

Açtığınız konularda ısrarla sizleri rahatsız eden kişiler varsa bunları bildirebilirsiniz. Konudan uzaklaştırma dahil her türlü işlem ihlalin derecesine göre ekibimiz tarafından karar verilir.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri