İlgi Eksikliği: Temel oyun içi önerilerim ve binekler hakkında

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

McDynamic

MT Üye
MT Üye
Öncelikle Merhabalar. Oyun hakkında yapacağım öneriler tamamen şahsi düşüncelerim ve tecrübelerimden(2010-2011'liyim :) ) yola çıkaraktır. Güncelleme notlarını tamamen okudum ve birtakım notlar aldım bunlar şöyle;
  1. Metinlerden en fazla 3 BK düşmeli 4-5 abartı ve zamanla piyasanın fiyatlarında düşüşe neden olabiliyor.
  2. Bütün slotların düşmesi gereken +basma itemleri aynı şekilde düşmeli çünkü oyunun orjinalliği budur. Ki oyunun güzelliğide budur bence teşvik diyebiliriz birazda.
  3. Ay ışığı ve diğer event'ler haftada 1 kez olmalı şuan ki haliyle kalmalı. Sebebi beyaz incileri piyasayı alt üst etmesi bunun yerine balıkçılık süreleri düzenlenip oyuncuları balıkçılığa teşvik edilmeleri.
  4. Patronlara ek itemler eklenmeli misal binek sertifikası.
  5. Patronlardan düşen itemler sistemi eklenmeli.
  6. Oyun müzikleri eskiler kalmalı yenilerin tümü silinmeli.(Yeniler tad vermiyor :) )
  7. İtemi yere sürükleyince sat ve yok et yerine sat/kalsın/sil seçenekleri olmalı.
  8. Yükseltme sandıkları tamamen kaldırılmalı KESİNLİKLE. Sebebi 2 maddede açıkladığımdır ve ileride büyük sıkıntılar çıkarır item'ler elde kalır yere satılır mecburen piyasada tonla +basma olur.
  9. Hızlı menü tamamen kaldırılmalı gereksiz olarak görüyorum.
  10. Oyunun orjinalliği kalmalı effect vs kesinlikle eklenmemeli.
  11. Biyolog görevleri başta süresiz diğer itemlerin süreleri artarak hatta en son görev gün olarak bekletilmeli. Ki belamızı bulalım :D
  12. En fazla 4 envanter olmalı. Yer bulamayan zaten depoyu kullanır.
  13. Saç stilleri level sınırlı olmalı her önüne gelen saç alamasın diye. Bence bir ayrıcalığı olmalı bu tür özel takı giysilerin vs. Misal +85.
  14. Renk seçenekleri gibi cırtlak renklerin kaldırılmasından yanayım oyuna basit bir hava katıyor. Tabii zevk meselesi sadece fikrim.
  15. Işınlanma yüzüğü tamamen kaldırılmalı yerine minimap'te en yakın ışınlayıcı butonu olmalı zaten diğer yerler içinde at kullanılmalı gene oyunun orjinalliği diyorum :)
  16. 4 adet binek eklenmeli oyuna ciddi manada renk katacaklarına eminim.
    Binekler; Aslan , Domuz , Kurt , Kaplan
  17. Official Petlerin eklenmeside aynı şekilde oyuna renk katıcaktır. (Bu petler maxmi v3.6 alıntıdır.)
Gelelim madde dışına. Oyunun eski oyunculara açılmasını isterim tamamen test amaçlı olarak zaten oyun kararlı sürüme geçince tablolar sıfırlanacaktır herkes baştan...

Dosya Eklentileri

• 93px-Leonidas2.png
    93px-Leonidas2.png
    31,9 KB · Gösterim: 499
  • 95px-Bambi3.png
    95px-Bambi3.png
    26 KB · Gösterim: 521
  • 117px-Polar-Porkie.png
    117px-Polar-Porkie.png
    39,5 KB · Gösterim: 525
  • 121px-Porki2.png
    121px-Porki2.png
    42,5 KB · Gösterim: 532
  • 123px-Arktis-Khan.png
    123px-Arktis-Khan.png
    44,3 KB · Gösterim: 536
  • 133px-Khan2.png
    133px-Khan2.png
    47,7 KB · Gösterim: 542
  • 150px-Bao_Bao3.png
    150px-Bao_Bao3.png
    23,5 KB · Gösterim: 483
  • 150px-Boney2.png
    150px-Boney2.png
    19,9 KB · Gösterim: 491
  • 150px-buzankası4.jpg
    150px-buzankası4.jpg
    8,9 KB · Gösterim: 481
  • 150px-Dickes_Henkerchen_gold.png
    150px-Dickes_Henkerchen_gold.png
    15,9 KB · Gösterim: 472
  • 150px-Knuud3.png
    150px-Knuud3.png
    30,4 KB · Gösterim: 486
  • 150px-yavruazrail2.png
    150px-yavruazrail2.png
    26,7 KB · Gösterim: 540
  • 180px-Rentierjunges.jpg
    180px-Rentierjunges.jpg
    22,1 KB · Gösterim: 463
  • aPGMbB.png
    aPGMbB.png
    35,2 KB · Gösterim: 471
  • BoA69Q.jpg
    BoA69Q.jpg
    4,5 KB · Gösterim: 445
  • Dod6Yv.png
    Dod6Yv.png
    42,8 KB · Gösterim: 534
  • lBWrjl.png
    lBWrjl.png
    18 KB · Gösterim: 485
  • nYWmO0.png
    nYWmO0.png
    26,3 KB · Gösterim: 473
  • pvW8RJ.png
    pvW8RJ.png
    35,9 KB · Gösterim: 526
  • V2MYNP.png
    V2MYNP.png
    36,7 KB · Gösterim: 481
  • vYp8MR.jpg
    vYp8MR.jpg
    12 KB · Gösterim: 486
Son düzenleme:
Önerilerilere sırayla yanıt veriyorum;
  1. Metin oranları dediğiniz gibi.
  2. +basma itemleri gene bütün slotlardan düşüyor fakat yükseltme sandığıda düşüyor.
  3. Event takvimi şuan için uygun. Balıkçılık süresi ise zaten az. Fazla beklenmiyor.
  4. Düşünmüyoruz.
  5. O sistemi ekledim ama sonra kaldırdım. Gereksiz bir özellik bana göre. Oyun için wiki üzerinde çalışıyoruz. www.casro2.com/wiki üyelerde katkı sağlayabilir. Buradan nereden ne düştüğüne bakabilirler. Fakat tam bitmedi.
  6. Müzikler orijinal.
  7. Sat, Yok Et, Düşük ve İptal var. Kalsın dediğiniz şey zaten iptal.
  8. Pvp server olduğu için en azından +basmalıklarda ufak bir kolaylık. + basma oranları ise normal pvpler gibi kolay değil. Orijinaldeki gibi. Yetmiyor bile. :)
  9. Oyunu oynadığınızda ne kadar işe yaradığını görebilirsiniz.
  10. Orijinalliğini koruyoruz. Etc farklıydı. Onuda orijinal yaptım. Fakat şuan 1080p, 4k gibi çözünürlükler olduğu için texturelerde ona göre uyarlandı.
  11. Wikiden biyologlara bakabilirsiniz. Süre sistemi biraz farklı Ork dişi görevindeki sürenin kaldırılması çok istendiği için kaldırıldı. Geri kalan aynı.
  12. Envanter 4lü. Hepsi açık bir şekilde.
  13. Saç stilleri direk hocalardan elde edilmiyor. Efsunlu olanlar. Onun için event yapacağız. Lakin efsunsuz olanlar için çok talep geldiği için hocalara eklendi.
  14. Sohbet penceresi için diyorsanız kalacak. Dileyen kullanmayabilir. Zorunlu bir şey değil yani. :) Toplu mesajlaşma gibi özellikte daha çok iş görüyor.
  15. Işınlanma yüzüğü ve harita aynı yerden çalışmaktadır. Normal pvpler gibi ortak maplerdeki orta kısıma atmıyor. Herkesin krallığının kendi sınır bölgesinden başlatıyor. Bu yüzden bu şeyler kalacak.
  16. 4 adet binek oyunda durabilir.
  17. Petleri oyundan çıkarmaya karar vermiştik. Belki ilerleyen zamanda eklenir.

Zaten beta testi yapıldı. Oyuncular test etti hataları bildirdi. Gözümüzden kaçan bir sürü şeyler vardı lakin oyunun zorluğu insanları tatmin etti. Birisi 7 sene sonra ilk defa bizim oyuna girdiğini ve eskisi gibi aynı tadı aldığını belirtmişlerdi. Ha bunların yanında madem böyle zor gidip orijinal oynarım diyenler oldu. Onlara yanıtı ise oyuncular kendisi verdi.

Bizim programımız bellidir. Oyun piyasanın en zoru olacak şekilde ayarlandı. Fakat insanlara keyif verecek şekilde.
Bunların dışında bir çok sistemi kendimiz kodlamaya çalışıyoruz. Bu yüzden oyunun geliştirilme aşaması uzun sürüyor.

Saygı duyarım hocam sadece öneriydi. Ki herkesin oyundan aldığı tat farklı :)

Genel olarak aksini söylemişsiniz hocam ama dikkate almanızı kesinlikle tavsiye ederim serverinizi test etme fırsatı bulamadım ama bir çok pvp server de bulundum bu yönde çok istek vardı ve benimde şahsi fikrim bu yöndedir. Binek ve Pet konusunda sizde olumlusunuz bu beni mutlu etti açıkcası zaten 2011 setup kurup baktığınızda bu dediklerim tamamen mevcut bir tek kostümleri söylemedim onlara pek iyi bakmıyorum ben olursa çöl kostümleri olabilir oyuncuya anket çekmek lazım bu konuda. :) Yükseltme sandıkları konusunda kesinlikle kaldırılması taraftarıyım ben oyuna direkt etki ediyor ve emin olun bulunduğum her pvp de bu sandıklar ileride oyunun piyasasını tıkıyor bunun yerine droplar arttırılmalı slottan 1 düşüyorsa 2 düşmeli bence bunlar şahsi fikirlerim eğer dikkate alınırsa zaten sonuç dediğim yere çıkacaktır. Saygılar :)

Yükseltme sandıklarını kaldırırsak sorun oluşabilir. Fakat droplarını düşürebiliriz. Çok sık düşmez yani. :) Gene de bu tecrübenizi masaya yatırırız.

İnanın hiçbir sorun oluşmaz sandıklardan çıkacağına moblardan çıksın daha iyi :) Eğer derseniz ki yetersiz kalır o zaman da moblardan düşme şansı arttırılabilir oyuna direkt etki eden şeyleri pek önermiyorum sonuçları kötü oluyor özellikle oyuncular için... Umarım aynı kanıya varırsın diğer arkadaşlarlada :)

Aynen oranları ayarlamak ayrı işgence. :) Tek tek denemek gerekiyor. Çalışma mantığıda çok farklı

Sayın yöneticim. Önerilerimin silinmesini rica ediyorum. 24 saatten fazla olduğunu bildiğimi de belirtmek isterim,düzenleme seçeneğim yok.

Sayın yöneticim. Önerilerimin silinmesini rica ediyorum. 24 saatten fazla olduğunu bildiğimi de belirtmek isterim,düzenleme seçeneğim yok.
Silmek yerine önerilerinizi kapatılan önerilere taşıdım. Konu başlığını da ilgi eksikliği olarak işaretleyip kilitledim.

Önerilerinizden birkaç tanesini ise uygulayacağız. Oyuna ve foruma gösterdiğiniz ilgi ve katkı için teşekkür ederim. :)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri