Tartışma: VirtualBox vs VMware Workstation Player

cncn

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba,
Sizce hangisi daha iyi metin2 için freebsd kullanmak için.

Ben virtualbox kullanıyordum. Eski videolarımdan hatırlarsanız, Kullanma sebebim,
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
sayesinde windows ile ortak klasör ayarlayıp filezilla winscp uğraşmamaktı, anında dosyaları geçirebilme güzelliğiydi. Ama VMware'in tadına bakınca açıkçası bir afalladım, yağ gibi akıyor. Şu an ikisini de kullanmıyorum eski bir tarihi eser bilgisayarımı freebsd ile kullanıyorum. Ancak 64 bit için gene sanal makineye muhtacım. Siz hangisini öneriyorsunuz ve sebebi nedir? Yorumlarınızı bekliyorum...

VMware'de de ortak klasör açma özelliği mevcut. VMware performans olarak VirtualBox'a göre daha iyi.
Eğer VMware için lisans parası verecek durumda değilseniz ücretsiz bir seçenek olan Virtualbox'u kullanın derim.

Bence en mantıklısı hem derleme için hem de oyunu açmak için uzak bir sunucu kullanmak. DigitalOcean kullanıyorum her ikisi içinde. Github Student Pack ile 100$ kredi aldım, en düşük özellikteki sunucuyu 1 yıl süre ile kullanabiliyorum. Şu ana kadar hiç problem yaşamadım.

Lokasyon olarak Almanya kullanıyorum. Oyunu açtıktan sonra da bir ping vs. hissetmedim.

Geri