Tarayıcıdaki arama motoru gvo6'dan kurtulma

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
1
Merhaba arkadaşlar öncelikle çoğu bilgisayar kullanıcılarının başına gelen olayın çözümünü anlatacağım.
Proğram indirdiğinizde kurarken çoğu bilgisayar kullanıcılar pek dikkate almadan next next (ileri ileri) tıklayıp geçer. Oysaki bu şekilde proğram kurmak çok yanlıştır çünkü her ileri dediğinizde belirli proğramları kabul etmiş olabilirsiniz. Örnek veriyorum bi video proğramı kuruyorsunuz ve o proğramla beraber gvo6 kuruluyor bunu görmeden kurun diyorsunuz ve kuruyorsunuz. Sonra bi bakıyorsunuz tarayıcının ana sayfası değişmiş. İnternet seçeneklerine erişiminiz engellenmiş. Bu problemden nasıl kurtulacağımıza bir bakalım.

Adım adım doğru şekilde yaparsanız kesinlikle kurtulursunuz:

El cevab :
Başlat / çalıştır da “regedit” yazın.

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
“Start Page” = “
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Netscape\Netscape Navigator\Main]
“Home Page”=”
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

“Autoload Home Page”=”yes”

yada;
HKEY_USERS\S-1-5-21-583907252-606747145-725345543-1003\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main
Dizininde “Satar page” degerini “about :blank” yapın.

Aktif olmayan başlangıç sayfası ayar sekmesini düzeltmek için ;

Başlat / çalıştır da “regedit” yazın.
Açılan menüden HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel Dizininde 1 olan değeri 0 olarak değiştirin.

Regedit’i kapatın ve Internet Explorer’ı başlatın. Artık giriş sayfasını “Boş Kullan” diyerek değiştirebilirsiniz.

Bunları yaptıktan sonra

1. Regeditten f3'e basınız
2. "qvo6" yazıp bulduğunuz tüm anahtar, veri ve değeri silin
3. "aynı işlevi "qvo6.com" içinde yapın
4. tarayıcınıza(browser) ters tıklayıp özellikler>kısayollarımdan hedef yer yazısını gvo6 yazan yeri silin.(örnek: "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" gvo6.com yada kısacası 2 " " işareti arasındaki yer dışında devamını silin

Bu adımları uyguladıktan sonra sorununuz çözülecektir. Eğer çözülmezse benle iletişime geçebilirsiniz.

Geri