[Syserr Çözümü] - CMapOutdoor::Load - LoadMonsterAreaInfo ERROR

Kaiser

⋞ 〈 ☪ 〉 ⋟
Site yetkilisi
Admin
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar,
Filesların çoğunda meydana gelen bu hatayı hangi haritada alıyorsanız o haritanın pack klasöründen ilgili .eix dosyasını açıyorsunuz.
Ben bu anlatımda Sarı Bayrak 1.Köy'ü ele alacağım.

pack klasörü>OutdoorB1.eix (Sarı bayrak 1.köy dosyasıdır.)
Pack açıcı ile bu dosyayı açıp içerisinde (eğer yoksa) regen.txt adlı bir dosya oluşturuyoruz ve içine sadece şunları yapıştırıp kaydediyoruz ve tekrar paketleyip pack'e atıyoruz.

Kod:
//type    cx    cy    sx    sy    z    dir    time    percent    count    vnum
//-----------------------------------------------------------------------------------

Eğer regen.txt dosyası zaten varsa ve içi doluysa; sadece yukarıdaki kod kalacak şekilde diğer tüm satırları silin ve paketleyip pack'e atın.

Bu söylediğiniz Kırmızı bayrak 1. Köyde işe yaradı ama Mavi bayrak 2. köyde işe yaramadı. Bu hatanın tam olarak oyuna etkisi nedir ve sorun çıkartır mı? Çünkü bu gizleniyormuş o yüzden öğrenmek istedim.

Bu söylediğiniz Kırmızı bayrak 1. Köyde işe yaradı ama Mavi bayrak 2. köyde işe yaramadı. Bu hatanın tam olarak oyuna etkisi nedir ve sorun çıkartır mı? Çünkü bu gizleniyormuş o yüzden öğrenmek istedim.
Oyuna etkisi olur mu olmaz mı sorusunu cevaplayabilmek için bu syserr hatasının ne ile bağlantılı olduğunu bilmek gerekir.
Mesela ben bu konuyu açtığım zamanlar yaşadığım sorun, sarı bayrak 1.köyde karakter köyün kapısından dışarı çıkamıyordu sürekli geriye atıyordu ve bu syserr düşüyordu. Bu örnek mesela kesinlikle halledilmesi gereken bir sorun demek. Sizinkinin asıl nedeni ve teşkil ettiği sorun nedir bilemem tabi. Tespit etmek gerek.

Oyuna etkisi olur mu olmaz mı sorusunu cevaplayabilmek için bu syserr hatasının ne ile bağlantılı olduğunu bilmek gerekir.
Mesela ben bu konuyu açtığım zamanlar yaşadığım sorun, sarı bayrak 1.köyde karakter köyün kapısından dışarı çıkamıyordu sürekli geriye atıyordu ve bu syserr düşüyordu. Bu örnek mesela kesinlikle halledilmesi gereken bir sorun demek. Sizinkinin asıl nedeni ve teşkil ettiği sorun nedir bilemem tabi. Tespit etmek gerek.
Anladım bilgi için teşekkür ederim önemli bir bilgi.Zaten hataları atlamamaya çalışıyorum araştırıyorum ama Mavi bayrak 2. köyde bu söylenenleri yapmama rağmen olmadı, yine aynı hatayı aldım. Başka düzenleyeceğim aynı dosyalar olan bir yer var mı ?

Client src/GameLib/MapOutdoorLoad.cpp dosyasını buraya ekler misiniz
Ayrıca mavi bayrak 2.köyün map klasörü ve sağlam olan bir başka köyün map klasörünün içeriğini gösteren ekran görüntülerini eklerseniz bir göz atabilirim

Client src/GameLib/MapOutdoorLoad.cpp dosyasını buraya ekler misiniz
Ayrıca mavi bayrak 2.köyün map klasörü ve sağlam olan bir başka köyün map klasörünün içeriğini gösteren ekran görüntülerini eklerseniz bir göz atabilirim
şu şekilde hallettim

Client src/GameLib/MapOutdoorLoad.cpp:
#ifdef WORLD_EDITOR
    if (!LoadMonsterAreaInfo())
        TraceError("CMapOutdoor::Load - LoadMonsterAreaInfo ERROR");
#endif

bende oyundan atıyor 1 2 tane metin kesınce atıyor oyundan

Geri