[SRC] 1-120 Server Filesi > x-250 Olarak Değiştirmek

Kaiser

⋞ 〈 ☪ 〉 ⋟
Yönetici
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Merhaba. Kaç gündür bununla çırpınıp duruyorum, en sonunda yabancı bir kaynaktan çözümünü bulduğum için Türkçe bir kaynak olması açısından bunu sizinle de paylaşmak istedim.

Bildiğiniz üzere CONFIG dosyalarından level sınırını 250 yapmak tek başına çözüm olmuyor ve sonrasında exp-mob sorunları yaşanabiliyor.
Bunun olmaması için ve 250 level sınırı için olması gereken düzenlemeler ise şu şekilde;

Burayı görüntülemek için üye girişi yapmalı veya kayıt olmalısınız.

Son düzenleme:
Mükemmel bir paylaşım.Anlatımınıza sağlık. Oyun içerisinden mob exp ayarlamayı bilmiyordum sadece navicattan sanıyordum. Onu biraz daha açma şansınız var mı ?

Rica ederim :)
Bildiğim kadarıyla mob'dan gelen exp'i, yazılan değere göre katlıyor. (Değere göre arttırıyor veya düşürüyor.) Tabi işin matematiksel boyutunu net olarak bilmiyorum, o yönden yanlış bilgi vermek istemem.
Bende bu komutu yeni duydum sayılır @Whistle sağolsun. Kendisi bu konuda detaylı bilgi verirse daha doğru olur :)

C++:
const DWORD exp_table_newcibn[PLAYER_EXP_TABLE_MAX + 1 ] =
const DWORD exp_table_euckr[PLAYER_EXP_TABLE_MAX + 1] =
Bunlar heralde birisi çin birisi kore serveri için

Katkılarınız için teşekkürler. Bu konuyla ilgili ufak bir bilgi vermek istiyorum. :)

Eğer novaline src kullanıyorsanız bu düzenlemeleri yapmaya gerek yok. Varsayılan olarak 250 levele kadar exp oranları ayarlıdır.

@DARKNESNIGHT Bu ayarlar sadece bir sonraki levele geçebilmek için gerekli olan toplam exp miktarlarıdır. Moblardan çıkan exp oranlarını mob_proto’dan düzenlemeniz gerekiyor.

Konunun sonlarına doğru belirtilen /e mob_exp komutu ile gelen exp oranlarını ayarlayabiliyorsunuz. Normal değeri 100’dür.
/e mob_exp 200 yazarsanız gelen exp oranı 2 kat artacaktır. 60 exp veren slot 120 verecektir.

Geri