Yardım Sistem nasıl Kodlayabilirim?

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

bckntr

Discord : zimbatr
Geliştirici
Yardımsever Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Hayırlı akşamlar arkadaşlar, yaklaşık 1 buçuk 2 aydır metin2 files geliştirme işine girdim ve yaklaşık elimdeki filese kendim 24 sistem 3 fix attım 2 aylık bilgiyle tabi ara sıra çevremden destek alıyordum hata alırken bir çoğunuda kendim çözüyordum, ve artık kendim sistem kodlamak istiyorum Metin2 c++ ve python taraflı çalışıyor ve bana önereceğiniz eğitim serisi var mı veya sistem kodlamayı bilenler önereceğiniz ufak tefek demeden önereceğiniz bir kanal veya bir konu var mıdır ?

Yorum yapanlara şimdiden tevekkülerimi sunuyorum.

Sistem yazmanın bildiğim kadarıyla bir anlatımı yok. Tamamen kod bilgisiyle ve Metin2 bilgisiyle alakalı.
İster var olan sistemlerin kodlarını, istersen Metin2 nin kendi kodlarını inceleyerek mantık yürütüp denemeler yapabilirsin. Tabi her halükarda hangi dosyadaki hangi fonksiyonun ne işe yaradığını kesin olarak bilmek şart.
Döngüler, uygun veri türleri, fonksiyon çağrıları, paketler vb. hepsi oyunun mantığına ve işleyişine uygun olmak zorunda. Dolayısıyla şu an için hatalı işlem yapma ihtimalin yüksek, ama denemeden de öğrenemezsin.

Sistem yazmanın bildiğim kadarıyla bir anlatımı yok. Tamamen kod bilgisiyle ve Metin2 bilgisiyle alakalı.
İster var olan sistemlerin kodlarını, istersen Metin2 nin kendi kodlarını inceleyerek mantık yürütüp denemeler yapabilirsin. Tabi her halükarda hangi dosyadaki hangi fonksiyonun ne işe yaradığını kesin olarak bilmek şart.
Döngüler, uygun veri türleri, fonksiyon çağrıları, paketler vb. hepsi oyunun mantığına ve işleyişine uygun olmak zorunda. Dolayısıyla şu an için hatalı işlem yapma ihtimalin yüksek, ama denemeden de öğrenemezsin.
Hata yapmadan iş çıkaramayız, mesajlarınız için ikinize`de teşekkür edeirm.

Geri