Çözüldü Simyaların ve saçların süresinin gözükmemesi

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

DeadLyEscaPe

MT Üye
MT Üye
Simyaların takılı ve simya envanterindeyken hiçbir şekilde süresi gözükmüyor. Giymek istediğimde "Ejderha taşı süresi bitmiş" uyarısı alıyorum. Yeni simya itemi oluşturduğumda süresiz bir şekilde geliyor. Süre özütü ile süreyi uzattığımda simyayı giyebiliyorum fakat yine simya süresi gözükmüyor. Bu durum hem game hem pack taraflı bir sorun sanırım. Konu hakkında fikri olan var mı?

Ek olarak bir sorun: Öğretmenlerde satılan saç stilleri markette süresi gözükmüyor. Envantere alınca süresi gözükmeye başlıyor.

Çözüm
Adsız.png

db-> ProtoReader.cpp
common-> item_lengh.h
DumpProto-> ItemCSVReader.cpp

İçindeki ELimitTypes, söylediğim tüm dosyalar ile sıralaması aynı olmalı. İki sorun da çözülmüş oldu.
Simya kullanmadığım için ve taraftarı da olmadığım için hakkında bilgim sıfır ancak ikinci sorunun uitooltip ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Uitooltip yükler misin? Bir ihtimal belki bir şey yakalarım..

İtem protoda bir problem yok. uitooltip dosyasındaki şu fonksiyonu:

Python:
def AppendMallItemLastTime(self, endTime):

Komple şu şekilde değiştirmeyi dener misin?

Python:
        leftSec = max(0, endTime - app.GetGlobalTimeStamp())
        self.AppendSpace(5)
        self.AppendTextLine(localeInfo.LEFT_TIME + " : " + localeInfo.SecondToDHM(leftSec), self.NORMAL_COLOR)

İtem protoda bir problem yok. uitooltip dosyasındaki şu fonksiyonu:

Python:

Komple şu şekilde değiştirmeyi dener misin?

Python:
        leftSec = max(0, endTime - app.GetGlobalTimeStamp())
        self.AppendSpace(5)
        self.AppendTextLine(localeInfo.LEFT_TIME + " : " + localeInfo.SecondToDHM(leftSec), self.NORMAL_COLOR)

Sonuç aynı maalesef.

Sonuç aynı maalesef.
Python:
    def AppendUniqueItemLastTime(self, restMin):
        restSecond = restMin*60
        self.AppendSpace(5)
        self.AppendTextLine(localeInfo.LEFT_TIME + " : " + localeInfo.SecondToDHM(restSecond), self.NORMAL_COLOR)

Bir de bu dikkatimi çekti. Sende biraz farklı. Bunu da dener misin?

Python:
    def AppendUniqueItemLastTime(self, restMin):
        restSecond = restMin*60
        self.AppendSpace(5)
        self.AppendTextLine(localeInfo.LEFT_TIME + " : " + localeInfo.SecondToDHM(restSecond), self.NORMAL_COLOR)

Bir de bu dikkatimi çekti. Sende biraz farklı. Bunu da dener misin?

Böyle yapınca marketteki rüzgarın ayakkabılarının süresi 0 dk. gösteriyor. İlginç cidden bu saç kostümü süresinden daha önemli simya sorunu fakat onu da bir türlü çözemedim.

Böyle yapınca marketteki rüzgarın ayakkabılarının süresi 0 dk. gösteriyor. İlginç cidden bu saç kostümü süresinden daha önemli simya sorunu fakat onu da bir türlü çözemedim.
Dediğim gibi simya konusunda neredeyse hiç bir bilgim yok maalesef fakat ss ile gösterebilirseniz daha anlaşılır olabilir.
Ayrıca dosyalar aynı mı bilmiyorum fakat şu konuda paylaşılan dosyaların belki yardımı olabilir.

Mitsi Simya Sistemi

Dediğim gibi simya konusunda neredeyse hiç bir bilgim yok maalesef fakat ss ile gösterebilirseniz daha anlaşılır olabilir.
Ayrıca dosyalar aynı mı bilmiyorum fakat şu konuda paylaşılan dosyaların belki yardımı olabilir.

Mitsi Simya Sistemi

Adsız.png

NOT: Envantere yeni simya getirdiğimde süresi gözükmemesi pack tarafından bir türlü halledilebilir diye düşünüyorum ama envantere yeni gelmiş simyanın game taraflı süresiz gelmesi ilginç. Süre özütü ile süre eklemeden giyilemiyor.

7754 eklentisini görüntüle

NOT: Envantere yeni simya getirdiğimde süresi gözükmemesi pack tarafından bir türlü halledilebilir diye düşünüyorum ama envantere yeni gelmiş simyanın game taraflı süresiz gelmesi ilginç. Süre özütü ile süre eklemeden giyilemiyor.
Komut ile getirilen süreli itemlerde, bu tarz sıkıntıların yaşandığına bir kaç kez şahit oldum. Ama sorunun çözümüne dair bir şey bulamadım maalesef.
Boş bir sandığa bu eşyaları ekleyip, sandıktan çıkartmayı dener misin? Muhtemelen bu şekilde yapıldığında sorunsuz olarak çalışması lazım. Direkt /i ile çağırınca bir şekilde bu sorun olabiliyor bazen.
Az önce tecrübe yüzüğü ve saç stilini /i ile çağırdım ve kontrol ettim. Sürelerinde herhangi bir problem yoktu. Bu ve benzeri itemlerin kod ile oluşumunu sağlayan kodları tespit edip(quest-src vs) kontrol edebilirsek, simya itemlerine de uyarladığımızda belki sorun çözülebilir.

Komut ile getirilen süreli itemlerde, bu tarz sıkıntıların yaşandığına bir kaç kez şahit oldum. Ama sorunun çözümüne dair bir şey bulamadım maalesef.
Boş bir sandığa bu eşyaları ekleyip, sandıktan çıkartmayı dener misin? Muhtemelen bu şekilde yapıldığında sorunsuz olarak çalışması lazım. Direkt /i ile çağırınca bir şekilde bu sorun olabiliyor bazen.
Az önce tecrübe yüzüğü ve saç stilini /i ile çağırdım ve kontrol ettim. Sürelerinde herhangi bir problem yoktu. Bu ve benzeri itemlerin kod ile oluşumunu sağlayan kodları tespit edip(quest-src vs) kontrol edebilirsek, simya itemlerine de uyarladığımızda belki sorun çözülebilir.

Sandıktan çıkartmayı da denedim yine sorun aynı. Simya hariç /i ile çağrılan süreli itemlerde hiçbir sorun yok. Biraz da game tarafını kurcalamayı deneyim.

Sorun game taraflı olabilir. Yakın zamanda bende saçlarda benzer sorunu yaşamıştım.
Çözüldü - Kostüm Süre Sorunu

Konu içerisindeki yönergeleri kontrol etmeni tavsiye ederim, belki işe yarayabilir.

Simya hakkında ise hiç bir fikrim yok maalesef ancak sebebi aynı olabilir.

Sorun game taraflı olabilir. Yakın zamanda bende saçlarda benzer sorunu yaşamıştım.
Çözüldü - Kostüm Süre Sorunu

Konu içerisindeki yönergeleri kontrol etmeni tavsiye ederim, belki işe yarayabilir.

Simya hakkında ise hiç bir fikrim yok maalesef ancak sebebi aynı olabilir.

Sorun bence de game taraflı. Karşılaştırmadığım bakmadığım dosya kalmadı. Envantere geldiğinde süresi 0 çekilip geliyor. Aylardır dönüp bakıcam bu sefer halledicem diyip hüsranla kapatıp gidiyorum dosyaları :D

Dostum Öncelikle Bilgisiz Olduğumu Ama Aklıma Şöyle Birşey Geldiğini Belirtmek İsterim Belki Yardımı Dokunuz

Packtaki İtem ve mob_proto ların Aynı Şekilde Navicat ta İtem ve mob_proto ların Aynı Şekilde /game/share/conf Dizinindeki proto.txt lerinin hepsi Aynımı Şöyle Düşünüyorum Senin Muhakkak Bir Tanesi Veya 2 Tanesi Aynı Değiltir Bu Yüzden Çakışıp Sana Böyle Bir Sıkıntı Yaratabiliyor Olabilirler.

Özellikle Söylüyorum: Bu İşte Yeniyim Umarım Düzelir.

Sorun bence de game taraflı. Karşılaştırmadığım bakmadığım dosya kalmadı. Envantere geldiğinde süresi 0 çekilip geliyor. Aylardır dönüp bakıcam bu sefer halledicem diyip hüsranla kapatıp gidiyorum dosyaları :D
BanaŞu Dosyaları Paketleyip Atabilirmisin Dostum Bakmak İstiyorum.
/usr/game/share/conf Dosyasındaki
İtem_Names.txt
item_proto.txt
Mob_Names.txt
mob_Proto.txt

/locale_trt/locale/tr/ İçerisinden Mob_Proto ve İtem Proto

/var/db/mysql/player/ İçerisinde ki item_proto.frm , item_proto.MYD , item_proto.MYI

Yazdığım Bütün Dosyaları Paketleyip Bi Göder Bakayım Bende Belki Bişi Bulurum. :)

BanaŞu Dosyaları Paketleyip Atabilirmisin Dostum Bakmak İstiyorum.
/usr/game/share/conf Dosyasındaki
İtem_Names.txt
item_proto.txt
Mob_Names.txt
mob_Proto.txt

/locale_trt/locale/tr/ İçerisinden Mob_Proto ve İtem Proto

/var/db/mysql/player/ İçerisinde ki item_proto.frm , item_proto.MYD , item_proto.MYI

Yazdığım Bütün Dosyaları Paketleyip Bi Göder Bakayım Bende Belki Bişi Bulurum. :)

Yardımın için teşekkür ederim ama istediğin dosyaları başka bir files ile de karşılaştırdım. Sorunun buradan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Üstteki mesajımda verdiğim konuyu inceledin mi? enum eşitsizliği vb. gibi bir durum olmadığından emin misin?

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri