Yardım Silah kostümü sistemini sunucuya eklemek

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

comos

MT Üye
MT Üye
Editör
screenshot1.png

Bu ve bunun gibi birçok sistem paylaşılıyor, bunların oyuna eklenmesini beceremedim 4-5 kez denedim ama yapamıyorum. Nerede, nasıl hata yapıyorum bilmiyorum. Bu ve bunun gibi sistemleri eklemeyle ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Gerekiyorsa ücret de ödeyebilirim. Amacım bilgi almak.

Bu tür sistemleri eklemek zaman alıyor. Genelde nasıl ekleneceği içinde anlatılır ama bazı filesler farklı olduğu için kodlar uyuşmayabiliyor.
Benim size tavsiyem kendiniz eklemeye çalışın. Bu tür sistemleri ekle çıkar yaparak oyunun kaynak kodlarına zamanla daha hakim olacaksınız. :)

Bu tür sistemleri eklemek zaman alıyor. Genelde nasıl ekleneceği içinde anlatılır ama bazı filesler farklı olduğu için kodlar uyuşmayabiliyor.
Benim size tavsiyem kendiniz eklemeye çalışın. Bu tür sistemleri ekle çıkar yaparak oyunun kaynak kodlarına zamanla daha hakim olacaksınız. :)
Kendim eklemeye çalıştım ama hiç başarılı olamadım. Bu ve bunun gibi sistemleri eklemeyi deneme sayım 10'u geçmiştir :D

Zamanında bilgim yokken bende yaşadım bu sorunları. Kodları eklerken kodları okuyun az çok ne işe yaradığını anlayabilirsiniz. Bu şekilde yaparak daha da alışacaksınız.

Mesela zamanında official item kilit sistemi paylaşılmıştı bi forum da. Konu yorumlarında çoğu kişi sistemin hatalı çalıştığını belli etmişti. Bende kendim uğraşarak başarıyla ekleyip bizim site de sistemi paylaşmıştım.

İlgili konu: Official İtem Kilit (Soul Binding System) Sistemi

Yani ne olursa olsun kendiniz yapmaya çalışın zamanla sizde oyun dosyalarına hakim olduğunuzu fark edeceksiniz. :)

O konuda ki anlatım bana ait değil. Zamanın da paylaşılan konudan aldım. Paylaşılan yerde sistem hatalı dedikleri için konu kaldırılmıştı. Bende düzgün çalıştığını fark edince burada paylaştım. :D

Itemdata.h içerisine böyle bir işlem yapmam isteniyor.
1.png

İstenen işlemin doğru uygulaması hangisi acaba?

1-
2.png

2-
3.png

Silah kostümü sistemini eklemeye başladım. Önceden hazırlanmış kodları verilen direktiflere göre ekleyip çıkarıyorum. Client tarafı tamam. Diğer işlemleri yapınca başarılı olursam dosyaları eklerim, isteyen kullanır.

Itemproto ve item names tamam.
Veritabanına itemlerin eklenmesi tamam.

Şuan eklemem gereken 5 klasörüm kaldı. Icon, locale,root ve uiscript packlerimin içinde mevcut ama bu ymir workü nasıl ekleyeceğimi bilmiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

client.png

Onların içinde yeni eşyaların modelleri filan vardır. Bi klasör oluştur costume_weapon diye ymir work klasörünü içine atın. Daha sonra da pack/index içine oluşturduğunuz eix dosyasını ekleyin.

Yerel disk D'ye bi tane costume_weapon diye klasör oluşturdum. İçine ymir work klasörünü attım. Daha sonra costume_weapon klasörünü Eter ile eix ve epk olarak paketledim. Şimdi bu iki dosyayı ne yapacağım? Yoksa yanlış mı anladım :p
3.png

1.png

Build ederken böyle bir hata aldım.
server source /common/length.h
3.png

PART_ACCE tanımladım.

Dosya Eklentileri

• 2.png
    2.png
    54 KB · Gösterim: 288
Doğru gözüküyor. lenght.h dosyasını sunucuya attınız mı?

O sorunu çözdüm, sonrasında yeni bir sorunla karşılaştım.
4.png

Yapılan hatayı tespit ettim. Kodları eklerken COSTUME_HAIR'den sonra döndürmemişim.
5.png

return WEAR_COSTUME_HAIR; kod satırını yukarı taşıyarak item.cpp'deki sorunu çözdüm.
6.png

@Whistle
Silah kostümü sistemini eklemeye devam ediyorum. Aldığım hataları ve çözümlerini eklemek için biraz uzatıyorum süreci, insanlar karşılaşırsa kaynak olsun diye :D

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri