Shaiya Eternity : Rage

RASCOL

Yeni Üye
Üye
Mesaj
1
Beğeni
0
Puan
1
Fantastik Devasa Online oyunların diğer Devasa Online'lardan daha ayrı bir havası vardır. Bütün oyuncular büyük bir hikayenin içinde rol alırlar ve oynadıkları karakterlerin gerektirdiğinin en iyisini yapmak için kıyasıya bir yarışa girerler. Aeria Games ise Türk sunucusunu kapatalı 7-8 sene olmuş olsa da Private sunucular hala yaşamını sürdürüyor. Teos topraklarında iki tanrıçanın hizmetindeki ırkların savaşında buluyorsunuz kendinizi. Türkçe dil desteği ile oyundan alacağınız keyif bir hayli artıyor.

“IŞIK” ILE AYDINLANMAK MI, YOKSA “ÖFKE” ILE KARANLIĞI GETIRMEK MI?

Oyunda Işık İttifakı ve Öfke Kardeşliği isimli oynanabilen iki taraf bulunmakta. Bunun yanı sıra her tarafın kendi altında iki ayrı ırkı bulunmakta. Işık İttifakında İnsanlar ve Elfler, Öfke Kardeşliğinde ise Vailler ve Nordeinler adlı oynanabilen toplam dört ırk bulunmakta. Shaiya'da her ırk için seçilebilir alt sınıflar da mevcut. Her sınıfın kendine farklı avantajları ve kullanabildikleri eşyalar var. Örneğin, bir Vail Suikastçi çok hızlıdır, ayrıca gizlenip dönüşme gibi yetenekleri sahiptir, bunun yanı sıra bir Elf Okçu üstün isabet oranı ve uzun mesafeli atış yeteneği vardır.

KIYASIYA MÜCADELEYE KATILMA ZAMANI!

Shaiya Eternity:Rage'de PvE sistemi ve zorlu zindanların bulunmasın yanı sıra diğer Devasa Online oyunlara karşın çok kuvvetli bir PvP sistemi bulunuyor. Özellikle Birlik Sistemi ve PvP rütbeleri ile öne çıkan Shaiya Eternity:Rage, oyuncuların PvP yapması için sağlayabilecekleri en iyi olanağı sağlamış durumda. Shaiya'da çok güzel bir şekilde hazırlanmış Rütbe sistemi bulunmakta. Karşı taraftaki ırklardan herhangi bir oyuncuyu infaz ettiğiniz zaman, öldürdüğünüz kişi sayısı hanenize yazılmakta. Yaptığınız infaza göre rütbeniz artmakta, ne kadar çok oyuncu öldürürseniz o kadar çabuk rütbe atlarsınız. Bunun yanı sıra Birlik Savaşları oyunun PvP'sini en yüksek noktada tutan etkinliklerden birisi. Birlik Liglerinde birlikler birbirlerine karşı kıyasıya mücadele vermekte. Birlik Liginde 1. ve 2. Ligde mücadele eden oyuncular birliklerinin katıldığı savaşlar sonucunda topladıkları puanlarla değerli hediyeler kazanabilmekte. Ayrıca PvP savaşlarında üstünlük gösteren taraf Tanrıça'nın Nimeti'ni arkasına alıyor. Böylece savaşta karşı tarafın oyuncuları üzerinde daha fazla üstünlük sağlayabiliyorsunuz. Tanrıça'nın Nimeti tam dolduğunda ise oyuncular 10 dakika boyunca tamamen her alanda büyük bonuslar kazanabilmekte.

Shaiya Eternity:Rage'nin en dikkat çekici yönlerinden biri ise diğer oyunlara nazaran karakter tasarımlarının sıradan olmaması. Özellikle kadın karakterler ve dişi yaratıklar üzerinde kullanılan özel tasarımlar oyunun en dikkat çekici yanlarından bir tanesi.


shaiya-10-1920x1200.jpgIrklar​


İnsanlar​

Teos'un en gençleri İnsanlardır.Güçlü, zeki ve çevik... İnsanlar neredeyse Teos'taki bütün görevleri üstlenebilirler ama daha çok güçleri ve ruhani özellikleriyle öne çıkmışlardır. Doğuştan cengaver ve rahip olan İnsanlar büyülü Elfler'i çok iyi tamamlar. Tanrıçaları tarafından Teos'a, düzeni ve birliği yeniden kurmaları umuduyla gönderilmişlerdir. Malesef onlar da bu karmaşanın içine çekildi ve yanlarında dost olarak bir tek Elfler kalmıştı.

Elfler​

Düzenli, zeki ve tedbirli kavramları bir elfi tanımlamayabilmek için gerekenlerden yalnızca bir kaçıdır. Elfler, Vailler gibi, Dumianas'ın torunlarıdır. Doğa kanunları, düzen ve disiplin elfler için çok büyük önem taşır. Birincil amacı olası tehlikeleri sınırlarından olabildiğince uzakta tutmak olan büyülü elf ırkı, Işık Tanrıçası'nın göz bebeğidir.


Vailler​

Zeki ve çevik, kurnaz ve ruhani, Vailler Karanlıklar Tanrıçası'nın gözde ırkıdır. Dumianas neslinden gelen iki ırktan biri olan ilginç ve gizemli vail ırkı beklenenin aksine, savaşa ve şiddete susamış bir ırk değildir. Fakat kendi bölgelerinde dengeyi ve huzuru korumak adına her türlü hain ve korkunç davranışı sergilemekten kaçınmazlar. Fazla kuvvetli olmayan Vailler, gizli ve esrarengiz savaş teknikleriyle bu durumun üstesinden gelirler.

Nordeinler​

Nordeinler, Büyük Savaş'ın son dönemlerinde Teos'u korumaları için yaratıldılar. Uygar ve zeki olmaktan oldukça uzak olan Nordeinler gaddar ve saldırgan bir ırk olarak tanınırlar. Fakat bu kadim ırkı bu özelliklerinden dolayı yargılamak doğru değildir. Süregelen savaşlarda gördüklerinden dolayı büyüyü kınayan nordeinler, savaşta sihir kullanmamaktan yanadırlar. Bu belki de sihirli elfler yerine ruhani Vailler'in yanında saf tutmalarının en önemli sebeplerinden biridir.Seviye Kasma
Seviyenize uygun yaratıkları tespit edip, arzu ettiğiniz şekilde kasmakta zorlanıyor musunuz? İşte canavarların isminin yazdığı renge göre hangi seviyede olduklarını anlamanın yolu:

* Beyaz Senden en az 6 seviye daha düşük. Tecrübe Puanı kazanamazsınız.
* Açık Mavi Senden 4 ya da 5 seviye daha düşük. Tecrübe Puanı kazanımı çok azdır.
* Mavi Senden 2 ya da 3 seviye daha düşük. Tecrübe Puanı kazanımı azdır.
* Yeşil Senden 1 seviye yüksek ya da 1 seviye düşük. Tecrübe Puanı kazanımı normaldir.
* Sarı Senden 2 ya da 3 seviye daha yüksek. Tecrübe Puanı kazanımı iyidir.
* Turuncu Senden 4 ya da 5 seviye daha yüksek. Tecrübe Puanı kazanımı çok iyidir. Ama sıkı bir savaşa hazır olun.
* Kırmızı Senden 6 ya da 7 seviye daha yüksek. Tecrübe Puanı kazanımı çok daha iyidir. Ama dikkat savaştan sağ çıkamama şansınız var.
* Pembe Senden 8 ya da 9 seviye daha yüksek. Tecrübe Puanı kazanımı inanılmazdır. Ama hayatta kalabilirsen!!
* Gri Senden en az 10 seviye daha yüksek. Arkanıza bakmadan kaçın! Tecrübe Puanı alamazsınız.


Nitelik arttırma / Lapis

Nesnelerinize Lapis monte ederek özelliklerini geliştirebilirsiniz.

Lapis montajı için ihtiyacınız olanlar:

1. Bir Lapis
2. En az bir boş slotu bulunan bir nesne
3. Altın
4. ve bir demircidir.

Sadece slotlu nesnelere Lapis monte edilebilir. Bu nesneleri isimlerinden ayırt etmek mümkündür.

1. Değerli = 1 Slot
2. Kutsal = 2 Slot
3. Kahraman = 3 Slot
4. Korkunç = 4 Slot
5. Efsane = 5 Slot
6. İlahi = 6 Slot


Tanrıça'nın Nimeti


Savaşta her iki taraf da tanrıçasının nimetini kazanabilmek için çaba harcar. Tanrıça'nın Nimeti Shaiya'yı Shaiya yapan özelliklerden biridir. Bir tarafın, Tanrıça'nın nimetini arkasına alabilmesi için PvP alanlarında rakip tarafa karşı yeterli üstünlüğü sağlaması gerekir. Bu üstünlük hem öldürülen düşman adedine hem de ele geçirilen düşman harabesi miktarına bağlıdır. Tanrıça'nın nimeti tek bir alandaki değil, oyunun bütünündeki duruma göre belirlenir ve sadece sizi değil bütün bir tarafı etkiler ve bir çok pozitif etkisi vardır.

İşte Tanrıça'nın nimetinin faydalarından bazıları ;

1. Silahları güçlendirirken başarı ihtimalini arttırır.
2. Saldırı gücünü arttırır.
3. Maksimum HP, MP ve DP'nin artmasını sağlar.
4. Dinlenme sırasında HP, MP ve DP'nin yenilenme hızını arttırır.
5. Savaş sırasında MP ve AP'nin yenilenme hızını arttırır.
6. Büyü gücünü arttırır.
7. Savunma gücünü arttırır.(fiziksel saldırı ve büyülere karşı)
8. Dirilme sırasındaki TP kaybını azaltır.
9. Donanımın tamir masraflarını azaltır.
10. Tüketilebilen nesnelerin ömrünü arttırır.


shaiya-wallpaper-14-706x1024.jpg
Shaiya Eternity : Rage
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
Videomuz :


Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.


Discord Kanalımız :

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
 

Üst