Çözüldü Serverime Yeni İtem Eklemek İstiyorum. Yardım Edebilecek Var Mı?

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

zaman4343

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, serverime item eklemek istiyorum fakat bi türlü yapamadım. Teamwier veya başka bir uygulamadan bağlanıp yardım edebilecek birisi var mı acaba

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Bunla ilgili sitemizde videolu ve yazılı rehberler mevcut. Onlara bakarak yapabilirsiniz.

Videolarda ki yönergeleri uygularsanız eşyayı ekleyebilirsiniz. Adım adım ilerleyiniz. Eğer videolu anlatımlar yeterli değilse sitede yazılı kaynaklarda mevcut.

Videolarda ki yönergeleri uygularsanız eşyayı ekleyebilirsiniz. Adım adım ilerleyiniz. Eğer videolu anlatımlar yeterli değilse sitede yazılı kaynaklarda mevcut.
o video çok uzun, yapamaması normal. dediğiniz gibi yazılı kaynaklardan halletmesi daha iyi olacaktır.

o video çok uzun, yapamaması normal. dediğiniz gibi yazılı kaynaklardan halletmesi daha iyi olacaktır.

40k fileslerde detaylı olduğu için haliyle hangi adımların nasıl yapılacağını uzun uzun açıklamak gerekiyor. Özellikle çoğu kişi protolar konusunda sıkıntı yaşıyorken. Belki daha önce bu işlerle hiç uğraşmayanlar bakıyordur.

Youtube istatistiklerinden görüntülenme ve videonun ne kadarlık kısımlarının izlendiği belli oluyor. Maalesef çoğu kişi atlayarak izleme derdinde oysa ki video içeriğinde bir sürü konuya değiniyorum. Onları da atlayınca anlamamaları veya takılmaları normal. Zaten anlatılacak detaylar olmasaydı neden sesli çekiyim ki? İtem eklemeyi 5dkda da anlatabilirsin ama önemli olan neyi nereye neden eklediğimizi açıklamaya çalışmak. Videonun uzaması benimde işime gelmez. Sonuçta uzadıkça yükleme süreleri de uzuyor. Tüm bunları geçtim internette bir sürü kaynak var. Benden daha güzel anlatan ve kısa videolar da var. :)

Ekstra olarak bu kadar fazla görsel ve yazılı rehberler varken bazıları kendileri uğraşıp yapmak yerine teamla gelip benim için yap derse zaten bir adım ilerleyemez. Bu bölümün amacı insanlara takıldığı yerde yol göstermek. Tüm işlerini yapmak değil.

Sitemizde item eklemeyle alakalı yeterince yardım konuları ve rehberlerde olduğu için bu bölüm kurallarının madde 4/2 sebebiyle bu konunun açık kalmasının bir manası yoktu ama belki başka bir sorun vardır diye konuyu açık tutmuştum.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim tekrar deneyeceğim

Bir önceki yorumumda direk sizi hedef almadım. Bazen özelden öyle sorular soruyorlar ki inanın sizde şaşırsınız.
Tekrar denedikten sonra hala yapamazsanız nerede takıldığınızı belirtin bağlanıp yardımcı olacağım. Benim istediğim biraz uğraşarak kendinizin yapmaya çalışması. Geçmişte öğrenmeye çalışırken bu yöntemi çok uygulamıştım. Zorlu oluyor ama tecrübe sahibi oluyorsunuz. :)

Birde ekleme yapiyim. Tanımadığınız herkese bilgisayarınızı açmayın. Kötü niyetli kişilerde olacaktır.

Merhaba kardeşim şüyle basit anlatayım
1 item protoyu açıp içine ekliceğin itemi yazcan ve item txt ile birleştirip locale ve ftpdeki proto kısmına atıcan
Ardından localdeki item list , itemdesc düzenlicen biraz videolara bak çüzersin
Locale deki en ufak bir proto hatasında sw ya komple gelmicektir yada hesap açarken direk kapanıcak

son olarak eğer uinfoinventory de birşeyler değiştirdiysen onları birde değişmeden oyuna giriş yapmaya çalış aksi taktirde bazı kodlarda hata olup giremeye bilirsin
Sorunun tekrar çözülmez ise
Packtaki ve ftpdeki syser atarsan çok daha iyi olur kardeşim iyi forumlar.

Hocam eğer oyuna giriyorsun item kodunu yazıor ve bişiler geliyor ise
icon dosyalarında yeri doğru belirtmemiş olabilirsin
Örnek icon belirttiğin dosyayı bul bir bak gr uzantısı açmak için granny wiewer gibi program ihtiyacın olacaktır
textturesini yanlış eklediğin için gürüntüde problemler yaşıyor olabilirsin

Şunu demeye çalışıyorum siz oyuna giriş sağladığınız için itemproto olayında bir problem olduğunu düşünmüyorum ama görsel sorun ise icondan çeken fotoğraf ile ilgili bir problem olduğunu düşünmekteyim

Son olarak belirteyim eğer bu item silah veya zırh gibi bir material ise sizin bunu icon/item kısmında bulunan dosyaya .tga uzantılı dosyanızı eklemeniz gerekicektir bilginize

Son düzenleme:
item_list.txt dosyasına ikonu tanımladınız mı?

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri