Yardım Servere start veremiyorum

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

MaeKuudere

Çaylak Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Bir server files buldum ve kurmaya çalıştım. Bu işte biraz yeni olduğumdan ve sağlam altyapı filesi olduğundan dolayı kullanmak istedim.Üstünde eklentide yoktu ve eklenti eklemeyi öğrenmek , pratikleştirmek için bu filese geçiş yaptım. Ancak kurulumda sıkıntı yaşıyorum. VHDyi kurdum. WinSCP den bağlanıp /usr içine game.tar.gz yi var/db içine mysql.tar.gz yi attım. puttydende bağlanıp açılmalarını sağladım. Ancak chleri açma komutu bu sistemde biraz farklı yürüyor. Normalde
cd /usr/game && sh baslat.sh / sh start.sh yapar ve açılacak ch sayısını seçerdik. bunda sh admin_panel.sh yazıyoruz ve yapılacak işlemi seçiyoruz. Öcelikle
bu konudaki hatayı aldım onu hallettim. Tekrar start vermeye çalıştığımda

sem_wait: Invalid argument​

hatası almaya başladım. Bir türlü çözemedim. Yardımcı olabilecek arkadaş var mıdır acaba? Eğer başka forum linki paylaşmak yasak değilse files linkini ekleyebilirim.

Kullandığınız freebsd sürümünü ve files linkini paylaşabilir misiniz?

Elinizdeki makine ile build alıp yeni oluşan game ve db dosyası ile giriş yapmayı dener misiniz?

işte yeni başladığım için o işleri hiç bilmiyorum :/
Files dosyalarında server src.tar.gz benzeri isme sahip olan dosyayı /usr/src dizinine atıp çıkarın.
Daha sonra puttyden cd /usr/src/src_klasörü/Server dizinine girip gmake all yazın.

Konu dışı olarak size tavsiyem, freebsd 9.2 başlangıç seviyesindeki kişiler için çok daha fazla yorucu bir makine artık.
Güncel sürümlere yönelmeniz bir çok konuda size kolaylık sağlayacaktır.

Files dosyalarında server src.tar.gz benzeri isme sahip olan dosyayı /usr/src dizinine atıp çıkarın.
Daha sonra puttyden cd /usr/src/src_klasörü/Server dizinine girip gmake all yazın.

Konu dışı olarak size tavsiyem, freebsd 9.2 başlangıç seviyesindeki kişiler için çok daha fazla yorucu bir makine artık.
Güncel sürümlere yönelmeniz bir çok konuda size kolaylık sağlayacaktır.
dediğinizi yapacağım. Başka bir fileste item eklemeyi,sandık ve moblardan çıkacak itemleri düzenlemeyi vs vs. basit şeyleri öğrendim. Quest için bu filesi önerdiler o yüzden geçmek istedim. Quest eklemeyi öğrenmek için daha ideal olduğunu söylediler.

dediğinizi yapacağım. Başka bir fileste item eklemeyi,sandık ve moblardan çıkacak itemleri düzenlemeyi vs vs. basit şeyleri öğrendim. Quest için bu filesi önerdiler o yüzden geçmek istedim. Quest eklemeyi öğrenmek için daha ideal olduğunu söylediler.
Quest için files uyumluluğu pek alışılagelmiş bir şey değil açıkcası. Questleri her filese ekleyip, test edip, çalıştırabilirsiniz. Tabi sorunsuz olması şartıyla..

Bilmiyorum benden çok daha bilgili kişilerden yardım istediğimden böyle bir sonuç elde ettim. Birde filesin yapısıda hoşuma gitmedi değil. Önceden 11.4 versiyonunda bir files kullanıyordum içinde herşey ekliydi :D ekleyecek birşey bulamadım bir tek offline shopu yoktu. O işe girişmek istediğimdede aman napıyosun gibi tepkiler aldım. Yapabileceğim birşey değilmiş. Şimdi yardımcı olacaklar. İsterseniz yorumunu çözüm olarak atıp konuyu kapatabilirsiniz. Tekrardan yardımınız için teşekkür ederim.

Geri