Rise Online World - ALPHA 2.0 Updates

Selamlar,
Öncelikle konu için teşekkürler :) Bu aralar pek ROW haberlerine bakmıyordum sayenizde görmüş oldum videoyu.
Eski ve hasta bir KO oyuncusu olarak Rise benim için çok umutlu ve güzel bir proje diyebilirim. Her ne kadar proje baştan aşağıya KO'ya aşırı benzese de (aslında ilgimi çeken tarafı da bu :D ) bizim topraklarımızdan böyle bir ekibin çıkarak bir şeylerin startını vermesi oldukça umut veren bir konu. Ekibi diğer geliştirici firmaların yanında biraz amatör olarak görüyorum. Bu bakış açımda tamamı ile iletişim sorunlarından ötürü. Kullanıcıya karşı tavırları biraz zayıf kalıyor. Büyük bir şirket havasına bürünmeleri gerekli biran önce. Oyunu tamamı ile açıp oturtmalarından sonra bu sorunu da aşacakları görüşündeyim tabii. Ekip bu işi başarabilir ve yatırımlarının karşılığını alabilirse (çok isterim) bu ülkemizdeki yatırımcılar için de bir ilgi yaratabilir düşüncesindeyim. Her ne kadar az çok olsa da henüz aşırı bakir bir alan. Yeni yetişen ve şuanda piyasada bulunan genç yazılımcı arkadaşlar için de bu projenin takip edilmesi gerektiği kanaatindeyim. Başarıları olursa ülkemiz için muhteşem olabilir.

Videoyu izledim. Video formatı güzel olmuş. Oyuncuların sorularına yanıt vermişler. Tabii ki verilen cevaplar herkesi tatmin etmeyecektir.
Başta bu proje hakkında pek olumlu düşünmüyordum. Hatta Alfa testi için oyunu indirmiştim. Optimizasyon sorunları da dahil olmak üzere bir çok sıkıntı vardı. Bunun nedeni hala geliştirilen bir oyun olduğu için normal. Neden olumlu düşünmüyordum çünkü daha önce bu tarz projelere girişenler oldu ve çoğunluğu fiyaskoydu. Umarım başarılı olurlar. Şu dönemde RPG oyun bulmak zor oldu artık.

Geri