Source Razuning v4 Server Files Source | Yükseltilmiş Versiyon

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Kaiser

⋞ 〈 ☪ 〉 ⋟
Yönetici
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Merhabalar, bu filesı zamanında merak ettiğim bir şeyi test etmek için(karşılaştırmak için) indirmiştim ve elimde freebsd 9.2 yoktu. Bir de 9.2 indirip kurmayla falan uğraşıp kanser olmak istemediğim için çabucak güncel sürüme yükseltmiştim, daha sonra da kenara koymuştum. Şimdi dosyaları gezinirken gözüme çarptı ve faydalanmak isteyen olur belki düşüncesiyle paylaşmak istedim.

Bilmeniz gerekenler:
  • Dosyalar birebir orijinal konuda paylaşıldığı gibidir. Ne bir çıkarma ne de bir ekleme yapılmadı, sadece sürüm yükseltildi.
  • Herhangi bir düzenleme yapılmadı.(Fix vb.)
  • Eğer Razuning v4 altyapı kullanıyorsanız ve bu dosyalardan devam etmek istiyorsanız, bütün eklemelerinizi ve düzenlemelerinizi, paylaştığım bu kaynak dosyalarına aktarıp kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz. (Yükseltmeyi bilmeyenler veya beceremeyenler için)
Bu konuda paylaşılan dosyalar sadece şunlardır:
  • Client Source Dosyaları (Visual Studio 2019)
  • Server Source Dosyaları (FreeBSD 11.4 + )
  • MySQL 5.6 İçin uyarlanmış SQL dosyaları. (Kullanabilmek için MySQL 5.6 kurmanız gerekiyor)

Client Derlemesi (Visual Studio 2019):
client.jpg

Server Source Derlemesi:
server.jpg

Bu konudaki dosyalar hakkında yaşadığınız sorunlarla ilgili elimden geldiği kadarıyla yardımcı olacağımı da belirtmek isterim.
ANCAK: Filesın kendisi ile ilgili yaşadığınız sorunlarda lütfen özel destek istemeyiniz. Çünkü benimle alakalı bir durum değil maalesef. Bu gibi durumlar için isterseniz filesın yapımcısına ulaşabilirsiniz veya Soru-Cevap ve Yardım bölümüne konu açabilirsiniz.

- Gcc9
- Cryptopp 8.20
- Boost 1.73
- libjpeg-9d (Bunu sahip olduğunuz Visual Studio sürümünde tekrar derlemeniz gerekebilir. Aşağıdaki yorumda anlatımı mevcut)

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Client Source dosyalarını Visual Studio 2019 da açtıktan sonra sağ taraftaki tüm projeleri seçin ve sağ tıklayıp özellikler penceresini açıp platform olarak v142 seçmeyi unutmayın!

Razuning'e emeklerinden ve paylaşımından dolayı teşekkür ederim. İyi çalışmalar..

Konuyu sabite aldım ^_^

gcc sürümü felan ?

@Yeniceri Build alırken Libjpeg-9d güncelleme sorunu yaşıyorum hiç değişiklik yapmadan direkt build atmayı denedim disturbed version olarak

1632395573267.png

@Yeniceri Build alırken Libjpeg-9d güncelleme sorunu yaşıyorum hiç değişiklik yapmadan direkt build atmayı denedim disturbed version olarak

7996 eklentisini görüntüle
Neden böyle bir hata verdiğiyle alakalı hiç bir fikrim yok, şaşırdım açıkcası..

Tüm projeleri seçip sağ tıklayın ve platform olarak Visual Studio 2019 - v142 seçili olduğundan emin olun.
Eğer işe yaramazsa alternatif olarak;
UserInterface sağ tık > Özellikler > C/C++ > İyileştirme > Tüm Programı İyileştir seçeneğini Hayır olarak seçip deneyin.
Bağlayıcı sekmesindeki LTCG yi de devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz.

Tüm bunlar işe yaramazsa kesin çözüm için şu videodaki 17:20 ve 24:30 aralıklarındaki işlemler ile libjpeg'i sahip olduğunuz sürüm ile derlemeniz gerekiyor. Libjpeg-9d src dosyasını ekten indirebilirsiniz.

Dosya Eklentileri

• jpegsr9d.zip
    1,1 MB · Gösterim: 19
Geç feedback veriyorum üzgünüm disturbed olarak dediklerini yaptığımda böyle bir sonuçla karşı karşıya kaldım ayrıca relesead sürümü 2013'de kalmış ayarlardan güncellemeyi unutmayın şimdi şu attığın zipi denicem
1632402236550.png

Güncellemede bir çok eksiklik var acaba yeni başlayacak veya diğer kullanıcılar için güncelleyebilir misiniz? @Yeniceri

7999 eklentisini görüntüle
Aslında sadece distribute mode için gerekli ayarları yapmışım, gerisi kalmış... Bunlar çok über problemler değil, yani sizin geri dönüşleriniz sayesinde de aynı sorunu yaşayanların hemen çözebileceği türden sorunlar. İnternet bağlantım pek iyi olmadığı için tekrar uplamak zor, belki müsait bir zamanda güncelleyebilirim. Ancak konuyla ilgili olarak yaşanan her soruna yardımcı olacağımı belirtmek isterim.

Attığınız görselin çözümü ise;
Adsız.jpg

Aslında sadece distribute mode için gerekli ayarları yapmışım, gerisi kalmış... Bunlar çok über problemler değil, yani sizin geri dönüşleriniz sayesinde de aynı sorunu yaşayanların hemen çözebileceği türden sorunlar. İnternet bağlantım pek iyi olmadığı için tekrar uplamak zor, belki müsait bir zamanda güncelleyebilirim. Ancak konuyla ilgili olarak yaşanan her soruna yardımcı olacağımı belirtmek isterim.

Attığınız görselin çözümü ise;
8000 eklentisini görüntüle
Teşekkürler çoktan bu işlemi yaptım akşam üzeri uygun olursam kendim bizzat sorunları halledip konuya eklenmesi için ricada bulunurum

Fullpack dosyaları link yokmu varsa iyi olur ....

Şuan konuda güncel mi bilmiyorum ama bu paylaşılan sürümde düzeltilmesi gereken bir çok şey var şuan onu düzeltmiş bulunmaktayım 10 ocakta v5 çıkartmayı düşünüyorum
geçen senede böyle diyodun xd

Fullpack dosyaları link yokmu varsa iyi olur ....
Full pack dosyaları, filesin orijinal konusunda bulunmaktadır.

Şuan konuda güncel mi bilmiyorum ama bu paylaşılan sürümde düzeltilmesi gereken bir çok şey var şuan onu düzeltmiş bulunmaktayım 10 ocakta v5 çıkartmayı düşünüyorum
Maalesef, dediğim gibi hızlıca gelişigüzel yaptığım için diğer yapılandırma ayarlarını göz ardı etmişim. Ve bir diğer faktör de libjpeg. Bunları halletmek basit ancak hem evdeki şartlar hemde internetin hızı pek müsait olmadığı için upload falan pek imkanım olmuyor.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri