Çözüldü questi okutuyorum ışınlanınca depo ekranı gelıyor

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

avukat47

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Questi okuttuyorum işlevinde sıkıntı yok lakin her ışınlandıgımda depo açmak istiyormusun denılıyor.
game.open_safebox() bu ekten mıdır

Lua (Quest):
 quest remaackapa begin    state start begin
   when login  begin
            if pc.get_map_index() >= 103 and game.get_event_flag("rema") == 0 then
            elseif pc.get_map_index() == 211 then
            syschat("")
            elseif pc.get_map_index() >= 790000 and pc.get_map_index() < 800000 then
            syschat("")
            else
            game.open_safebox()
            end
        end    
    end
end
123.png

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
evet o işlevden dolayı soruyor kaldırmak isterseniz
  1. else
  2. game.open_safebox() kısmını silmeniz gerekiyor fakat ne questi olduğunu anlamadım bunun

Çözüm
Bende anlamadım bu quest ne için yazılmış. Baştan sona okudum ama belli mapler dışında her yerde depo açtırma geliyor. :D
Yazan kişi ya hata yapmış ya da böyle olmasını istemiş olabilir. when login begin demek oyuna her giriş yapıldığında veya ışınlandığında belirtilen işlemlerin yaptırılması demek. Bu quest herhangi bir sisteme bağlı mı?

Son düzenleme:
Evet ekstra 2 quest ile bağı var. Kısaca şöyle anlatayım belirlediğim bi saatte otomatık mapin girişleri açılıyor 103 mapi npcden giriş isteğinde bulunuyorsunuz bi kaç dk sonra kapanıyor mapte 20dk kalınabılıyor 20dk sonunda şehirlere gönderiliyor oyuncular bu tarz bi sistem. yapmaya çalıştık :)

Açıkladığınız için teşekkürler fakat ben elseden sonra depo açtırma komutunu çözemedim. :(

Bende öyle bi arkadaş yardımcı oldu o yazdı ama depo açılmasını oda anlamadı :D Forumdan yardım almamı istedi

He tamam. :D Aklımda ki soruları yanıtladığınız için teşekkürler. @Trashy zaten çözümü söylemiş. Sorun çözüldüyse konuyu kapatabilirim. :)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri