Çözüldü quest eklerken hata

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

mnyk2070

MT Üye
MT Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
questi eklerken şöylebir hata alıyorum
Kod:
est_collect/_item_quests/won_ver.lua:Can't open the file. Make sure it exists.
Abort (core dumped)

eklemek istediğim quest bu
Lua (Quest):
quest won_ver begin
    state start begin
        when 50293.use begin //
            say_reward("1 Won Kazandın.")
            pc.change_cheque(1) // 1 won
            pc.remove_item(50293, 1) //
        end
    end
end
yapmak istediğim şey iteme sağ tıklandığında hesaba 1 won geçmesi

// 1 won yazarsanız bunu kod olarak algılar -- 1 won olarak yazı yazabilirsiniz. Kısacası böyle bir deneyin

Lua (Quest):
quest won_ver begin
    state start begin
        when 50293.use begin
            say_reward("1 Won Kazandın.")
            pc.change_cheque(1)
            pc.remove_item(50293, 1)
        end
    end
end

hocam şu an oldu fakat 999won olunca yine kullanılıyor ve boşa gidiyor won çeki bunun sınırlamasını nasıl yapabiliriz

Son düzenleme:
Lua (Quest):
quest cheque_quest begin
    state start begin
        when 50293.use begin
            if pc.get_cheque() + item.get_value(0) >= 999 then
                syschat("Envanterinde fazla won taşıyorsun.")
            elseif item.get_value(0) <= 0 then
                syschat("Bu won çekine envanterinden fazla won yükleyemezsin.")
            else
                pc.change_cheque(item.get_value(0))
                item.remove()
            end
        end
    end
end

value0'ı Tıkladıgınız zaman
kaç tane çıkamasını istiyorsanız oraya yazın.

Alıntıdır.

çok teşekkür ederim
yine aynı sorunu yaşıyorum

Son düzenleme:
lakin şöyle bir sorun oluştu tek 1 tane iteme tıkladığımız zaman itemm silinmiyor ve Envanterinde fazla won taşıyorsun. şu mesajı alıyoruz fakat;
o item 200lü olunca yine eskisi gibi eksiliyor

böyle oluyor

Dosya Eklentileri

• ezgif.com-gif-maker (2).gif
    ezgif.com-gif-maker (2).gif
    182,1 KB · Gösterim: 152
999 then yerine bi 99 then yapıp denermisin ? 99u geçtigi zaman hata verecek mi dene

tamam deniyorum.aynı şekil oluyor o kadar araştırmama rağmen bu konu hakkında düzgün quest paylaşanı göremedim teşekkür ederim yardımın için

Son düzenleme:
lakin şöyle bir sorun oluştu tek 1 tane iteme tıkladığımız zaman itemm silinmiyor ve Envanterinde fazla won taşıyorsun. şu mesajı alıyoruz fakat;
o item 200lü olunca yine eskisi gibi eksiliyor
item.remove fonksiyonu seçili olan eşyanın tamamını siler. Bir tanesini sildirmek istiyorsanız. pc.remove_item fonksiyonunu kullanın.

Eşyayı kullanmanıza rağmen won gelmemesine bakalım birde.
pc.get_cheque fonksiyonunun çalıştığına emin olun. Birde item.get_value(0) ile miktarı alabiliyor musun bi kontrol edin.

item.remove fonksiyonu seçili olan eşyanın tamamını siler. Bir tanesini sildirmek istiyorsanız. pc.remove_item fonksiyonunu kullanın.
o kısmı düzenlemiştim nasıl silinmemiş :D.Hocam sorun şu anlık sadece 999 won para olduğunda yine o itemi kullanıyorsun fakat hesaba won gelmiyor benim yapmak istediğim şey 999won olunca o itemi kullanamamak olmalı.Syschatte yazıyor 999wondan fazla taşıyamazsın diye fakat yineden itemden eksiliyor

syschat yazan yerlerden sonra return ekleyin. Şu şekilde olmalı;
Lua (Quest):
quest cheque_quest begin
    state start begin
        when 50293.use begin
            if pc.get_cheque() + item.get_value(0) >= 999 then
                syschat("Envanterinde fazla won taşıyorsun.")
                return
            elseif item.get_value(0) <= 0 then
                syschat("Bu won çekine envanterinden fazla won yükleyemezsin.")
                return
            else
                pc.change_cheque(item.get_value(0))
                pc.remove_item(50293, 1)
            end
        end
    end
end

2 Kişi de iki farklı isimde quest vermiş. Yani biri "won_ver" diğeri "cheque_quest" adında tanımlanmış. İki quest de aynı iteme bindirildiği için çakışma oluyordur ve önceki questteki silme komutu da çalışıyordur. İtemin yok olmasının sebebi bu olabilir.

Sorunlu olan questi tamamen silin ve size son önerilen questi deneyin.

yok hocam quest ile alakalı bir durum 999wondayken buga giriyor ve hala won veriyor gibi item siliniyor mesela gold barlarında öyle bir durum yok karşılaştırıp yapmaya çalıştım omladı

Kodlara bakınca verilen questte böyle bi sorun olmaması gerekiyor. Ya pc.get_cheque, yada item.get_value(0) fonksiyonu mevcut değerleri doğru alamıyor.

@Yenicerii 'nin dediği de bir seçenek. Quest isimleri farklı olduğu için çakışma olabilir. Object klasöründen kalıntıları temizleyin.
Quest Eklemek ve Kaldırmak (Detaylı Anlatım) bu konuda "quest nasıl silinir" başlığı altındaki 2. yönteme bakabilirsiniz.

Kodlara bakınca verilen questte böyle bi sorun olmaması gerekiyor. Ya pc.get_cheque, yada item.get_value(0) fonksiyonu mevcut değerleri doğru alamıyor.

@Yenicerii 'nin dediği de bir seçenek. Quest isimleri farklı olduğu için çakışma olabilir. Object klasöründen kalıntıları temizleyin.
Quest Eklemek ve Kaldırmak (Detaylı Anlatım) bu konuda "quest nasıl silinir" başlığı altındaki 2. yönteme bakabilirsiniz.
notarger bölümünde baktım fakat kalıntılar yoktu hocam sorun devam ediyor ismi değiştirmeme rağmen

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri