[PYTHON] Great Offline Shop Yeni Gui

melihalbayrak

Geliştirici
Geliştirici
Yardımsever Üye
Usta Üye
Bazı fileslerde görenimiz olmuştur. Gayet şık ve sade bir tasarım çok önceden sökmüştüm. Zip içerisinde iki klasör var. Birisi düzenlenmiş diğeri ise düzenlenmemiş hali yani direk söktüğüm hali. Farkları dosya içeriğindeki notta belirttim. Tasarlayanın ellerine sağlık diyelim.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Dosya Eklentileri

• Great Offline Shop Gui.zip
    174,7 KB · Gösterim: 135
Bunda bazen (bazen derken binde bir, iki defa yaşadım) bu süre seçilen yer bugda kalıyor yani takılı kalıyor, süreye tıklıyorsun ama liste geri kapanmıyor. Anca karakter atınca veya ışınlandıktan sonra tekrar denemede düzelmiş oluyor. Sebebini bulamadım bir türlü.

Bunda bazen (bazen derken binde bir, iki defa yaşadım) bu süre seçilen yer bugda kalıyor yani takılı kalıyor, süreye tıklıyorsun ama liste geri kapanmıyor. Anca karakter atınca veya ışınlandıktan sonra tekrar denemede düzelmiş oluyor. Sebebini bulamadım bir türlü.
Hiç yaşamadım öyle bir sorun. Binde bir dediğin bana denk gelmedi heralde yada senin dosyalarında bir problem olabilir. Python bu her şey olabilir :)

Hiç yaşamadım öyle bir sorun. Binde bir dediğin bana denk gelmedi heralde yada senin dosyalarında bir problem olabilir. Python bu her şey olabilir :)
Evet tabi, syserr falan da düşmüyor olayı tuhaf kılan o aslında. Metin2 nin anlamsız buglarından biri herhalde, böyle kalacak yapacak bir şey yok :D

Evet tabi, syserr falan da düşmüyor olayı tuhaf kılan o aslında. Metin2 nin anlamsız buglarından biri herhalde, böyle kalacak yapacak bir şey yok :D
Birilerinin yazdığı sistemler hata verip syser vermediğini çok gördüm seninki bu tarz bişey olabilir. Üşenmezsen great anlatımı ve bu attığım dosyalar ile bir gözden geçir.

Paylaşım için teşekkürler.

Great shop ta isim değiştir ve düzenleyide nasıl kaldıracağımızı gösterirseniz iyi olur diye düşünüyorum :)

Paylaşım için teşekkürler.

Great shop ta isim değiştir ve düzenleyide nasıl kaldıracağımızı gösterirseniz iyi olur diye düşünüyorum :)
Pack tarafını kaldırmak yeterli diye düşünüyorum. Olur da ilerleyen zamanlarda bir fix/güncelleme falan çıkarsa tekrardan eklemek boşa uğraş isteyecektir.

uinewshop.py içinde:
Python:
    def ManageShop(self,data,force=0):
        self.EditBoardY=35
        self.AddEditOption("change_name",uiScriptLocale.SHOP_CHANGE_NAME,lambda arg1=data: self.OnChangeButtonClick(arg1))
        self.AddEditOption("get_yang",uiScriptLocale.SHOP_GET_YANG,lambda arg1=data: self.GetShopYang(arg1))
        if app.ENABLE_OFFLINE_SHOP_USE_CHEQUE:
            self.AddEditOption("get_cheque",uiScriptLocale.SHOP_GET_CHEQUE,lambda arg1=data: self.GetShopCheque(arg1))
        self.AddEditOption("edit",uiScriptLocale.SHOP_EDIT,lambda arg1=data["id"]: self.OnEditButtonClick(arg1))
        self.AddEditOption("close",uiScriptLocale.SHOP_CLOSE,lambda arg1=data: self.CloseShop(arg1))

Buradan kaldırmak istediğiniz seçenekleri yorum satırına çevirmeniz yeterli. Veya satırı olduğu gibi de silebilirsiniz..

Pack tarafını kaldırmak yeterli diye düşünüyorum. Olur da ilerleyen zamanlarda bir fix/güncelleme falan çıkarsa tekrardan eklemek boşa uğraş isteyecektir.

uinewshop.py içinde:
Python:
        self.EditBoardY=35
        self.AddEditOption("change_name",uiScriptLocale.SHOP_CHANGE_NAME,lambda arg1=data: self.OnChangeButtonClick(arg1))
        self.AddEditOption("get_yang",uiScriptLocale.SHOP_GET_YANG,lambda arg1=data: self.GetShopYang(arg1))
            self.AddEditOption("get_cheque",uiScriptLocale.SHOP_GET_CHEQUE,lambda arg1=data: self.GetShopCheque(arg1))
        self.AddEditOption("edit",uiScriptLocale.SHOP_EDIT,lambda arg1=data["id"]: self.OnEditButtonClick(arg1))
        self.AddEditOption("close",uiScriptLocale.SHOP_CLOSE,lambda arg1=data: self.CloseShop(arg1))

Buradan kaldırmak istediğiniz seçenekleri yorum satırına çevirmeniz yeterli. Veya satırı olduğu gibi de silebilirsiniz..
fixi var zaten knk

Full fixli hale gelmiyor, kurcaladıkça farklı buglar da ortaya çıkıyor. Mesela Düzenle'ye bastığımızda pazarın kilitlenmesi ve oyuncular tarafından görüntülenmemesi gerek. Normalde bu özellik çalışıyor evet, fakat bunu üst üste tekrar yapınca "Pazar güncellendi" mesajı gelmeden oyuncu bazen pazarı açabiliyor ve düzenleme bitmeden pazarı görüntüleyebiliyor. Bunun çözümünü bulamadığımdan düzenleme modunu komple kapattım.
%1 bile risk olsa göze almaya değmez.

uinewshop.py içinde:
Python:
        self.EditBoardY=35

teşekkürler.

shopa uyumlu won sistemini nereden temin ettiniz?

Bahsettiğim sorun tam olarak böyleydi. Bir kere ekranı açınca ve süre listesini açıp yada isim yazıp pencereyi komple kapattığımızda listbox ve textbox gibi öğeler sıfırlanmıyor.
Sonraki açılışta yine en son kapatıldığı gibi açılıyor ve buga girmiş oluyor, süre falan seçilmiyor. Sadece oyundan çıkıp tekrar girince yada ışınlanıncda sıfırlanmış oluyor.

Bahsettiğim sorun tam olarak böyleydi. Bir kere ekranı açınca ve süre listesini açıp yada isim yazıp pencereyi komple kapattığımızda listbox ve textbox gibi öğeler sıfırlanmıyor.
Sonraki açılışta yine en son kapatıldığı gibi açılıyor ve buga girmiş oluyor, süre falan seçilmiyor. Sadece oyundan çıkıp tekrar girince yada ışınlanıncda sıfırlanmış oluyor.
7406 eklentisini görüntüle
Evet bunu bende yaşadım geçen gün. Düzenleme yapıyordum o zaman fark ettim. Ayrıca kaldırdım bu gui yi çünkü düzgün çalışmıyordu ekstra market açma seçeneği falan çalışmıyordu argument hatası falan verdi üstüne birde bu bahsettiğin sorun olunca sinirlendim kaldırdım. Valla orijinal tasarım daha güzel bence eski tasarımdan devam ediyorum.

Evet bunu bende yaşadım geçen gün. Düzenleme yapıyordum o zaman fark ettim. Ayrıca kaldırdım bu gui yi çünkü düzgün çalışmıyordu ekstra market açma seçeneği falan çalışmıyordu argument hatası falan verdi üstüne birde bu bahsettiğin sorun olunca sinirlendim kaldırdım. Valla orijinal tasarım daha güzel bence eski tasarımdan devam ediyorum.
Bende öyle bir sorun hiç olmadı açıkcası. Maksimum sınır şu an için 2 olduğu için 2 tane pazarı da sorunsuz açıyor. Tabi eğer bahsettiğin şey bu ise..
Beni de bu bug sorunu sinir etti, çözemedim bir türlü.

Bende öyle bir sorun hiç olmadı açıkcası. Maksimum sınır şu an için 2 olduğu için 2 tane pazarı da sorunsuz açıyor. Tabi eğer bahsettiğin şey bu ise..
Beni de bu bug sorunu sinir etti, çözemedim bir türlü.
Evet ondan bahsediyorum zaten sorun benim dosyadandı ama üstüne birde bu sorun çıkınca bende kaldırdım.

@melihalbayrak
Kod:
0801 19:46:12097 ::   File "uiPhaseCurtain.py", line 61, in OnUpdate

0801 19:46:12097 ::   File "networkModule.py", line 150, in __ChangePhaseWindow

0801 19:46:12097 ::   File "game.py", line 240, in Open

0801 19:46:12097 ::   File "system.py", line 177, in __hybrid_import

0801 19:46:12097 ::   File "system.py", line 142, in _process_result

0801 19:46:12097 ::   File "uiNewShop.py", line 496, in <module>

0801 19:46:12097 ::   File "uiNewShop.py", line 501, in ShopDialog

0801 19:46:12097 ::   File "uiNewShop.py", line 69, in __init__

0801 19:46:12097 ::   File "uiNewShop.py", line 149, in __LoadQuestionDialog

0801 19:46:12097 ::   File "uiNewShop.py", line 35, in __init__

0801 19:46:12097 ::   File "ui.py", line 2452, in __init__

0801 19:46:12098 :: RuntimeError
0801 19:46:12098 :: :
0801 19:46:12098 :: Failed to load image (filename: d:/ymir work/ui/public/Parameter_Slot_030.sub)
0801 19:46:12098 ::

@melihalbayrak
Kod:
0801 19:46:12097 ::   File "uiPhaseCurtain.py", line 61, in OnUpdate

0801 19:46:12097 ::   File "networkModule.py", line 150, in __ChangePhaseWindow

0801 19:46:12097 ::   File "game.py", line 240, in Open

0801 19:46:12097 ::   File "system.py", line 177, in __hybrid_import

0801 19:46:12097 ::   File "system.py", line 142, in _process_result

0801 19:46:12097 ::   File "uiNewShop.py", line 496, in <module>

0801 19:46:12097 ::   File "uiNewShop.py", line 501, in ShopDialog

0801 19:46:12097 ::   File "uiNewShop.py", line 69, in __init__

0801 19:46:12097 ::   File "uiNewShop.py", line 149, in __LoadQuestionDialog

0801 19:46:12097 ::   File "uiNewShop.py", line 35, in __init__

0801 19:46:12097 ::   File "ui.py", line 2452, in __init__

0801 19:46:12098 :: RuntimeError
0801 19:46:12098 :: :
0801 19:46:12098 :: Failed to load image (filename: d:/ymir work/ui/public/Parameter_Slot_030.sub)
0801 19:46:12098 ::
/ymir work/ui/public dosyasında Parameter_Slot_030.sub'u bulamıyor zannedersem

Geri