Çözüldü Process: FDWATCH: peer null in event: ident 21 Sorunu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

McDynamic

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Tablolardan işe yaramayan itemleri sildikten sonra böyle bir hata aldım db'den;
Kod:
SYSERR: Nov 26 03:50:30 :: pid_init:
Start of pid: 847

SYSERR: Nov 26 03:50:45 :: Process: FDWATCH: peer null in event: ident 21
SYSERR: Nov 26 03:50:49 :: Process: FDWATCH: peer null in event: ident 21

Bulduğum çözümüde açıkçası anlayamadım genede paylaşayım onuda.

>>> If you have this error you can see that the 'game' proccess is automaticaly closed so you can't connect.
In my case this was the solution:

1. Go to the database and then to 'mob_proto'
2. Go to the lasts mobs you added and remove all from the 'folder' field.
3. Go to your server '/usr/game/share/data/monster/ and remove the lasts folders of the mobs you added.
4. Reboot.

Çözüm
Öncelikle özür diliyorum anca fırsat bulabildim denemek için pc açar açmaz konunun bir an önce çözüme kavuşması için aklıma takılan şeyi denedim mob_drop_item.txt içerisinde örnek; vahşi uzmana server'da bulunmayan bir itemi ekledim ve sonuç syserr;
Kod:
SYSERR: Nov 26 03:50:49 :: Process: FDWATCH: peer null in event: ident 22
Hatasını verdi ve tabi ki oyuna start verilmedi. Tekrar düzeltince sonuç tertemiz syserr :) Bu gibi .txt'lerde sql tablosunda yazılan değer yoksa veya uyuşmuyorsa bu ve buna benzer hatalar meydana geliyor. Konu çözüme kavuşmuştur kapatılabilir... Saygılar...
Anladığım kadarı ile ;

1. Veritabanına git ve sonra mob proto
2. Eklediğin son mobların hepsini klasör alanından kaldır
3. Ve ardından /usr/game/share/data/monster/ dizinine git ve en son eklenen klasörleri ve eklediğin mobları sil
4. Makinanı reboot'la :)

İngilizcem ile anca bukadar çevirebildim yardımcı olabildiysem o beni zaten mutlu eder ;)
İyi Akşamlar..

Son düzenleme:
Iyide ben hiç mob eklemedim ki :) files zaten mob fazlası item silmeden önce yaptığım işlem map sökmüştüm acaba ondan kalan bir durum mu. Monsterdan da silmiştim bu syserr hataları detay vermeyince deli oluyorum var ya :mad:

edit: Sanırım hatanın sebebi kalıntılardan dolayı ki mob_drop_item.txt'te sorun veriyor. ncp80 kardeşimin dediği gibi'de olabilir ki ben tam tersini yaptım map kaldırdım kalıntıları kalmış. Kısaca iki durum var ya kalıntı kalmıştır yada mob veya item tablolarda yoktur ulaşamıyordur. Bu konuda denemesini yaptıktan sonra çözüm için geri dönüş yapacağım konu açık kalsın...

Son düzenleme:
Öncelikle özür diliyorum anca fırsat bulabildim denemek için pc açar açmaz konunun bir an önce çözüme kavuşması için aklıma takılan şeyi denedim mob_drop_item.txt içerisinde örnek; vahşi uzmana server'da bulunmayan bir itemi ekledim ve sonuç syserr;
Kod:
SYSERR: Nov 26 03:50:49 :: Process: FDWATCH: peer null in event: ident 22
Hatasını verdi ve tabi ki oyuna start verilmedi. Tekrar düzeltince sonuç tertemiz syserr :) Bu gibi .txt'lerde sql tablosunda yazılan değer yoksa veya uyuşmuyorsa bu ve buna benzer hatalar meydana geliyor. Konu çözüme kavuşmuştur kapatılabilir... Saygılar...

Çözüm
Çözümü bulmanıza sevindim. Benimde her zaman kullandığım yöntemi seçmişsiniz. Deneme - yanılma veya bozma :D Konuya yanıt yazanlar olabileceği için 1 gün daha açık bırakıyorum sadece başlığı çözüldü işaretledim. Yarın aynı saatte kilitlerim. :)

Sorun çözüldüğü için konu kapatılmıştır. :)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri