Premium Private Shop Pazarların Yüklenmeme Fixi ve Pazar Süresi Ayarlama

hasanmacit

dc: hasanmacit
Site yetkilisi
Moderatör
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Geliştirici olmam şerefine daha geçen gün keşfettiğim bu fixi paylaşıyorum. Bazı insanların sır gibi sakladığı aslında çok basit bir fixtir. Pazarların yüklenmemesi aşağıdaki satırdan dolayı kaynaklanıyor.
C++:
        LPSHOP pkShop = NULL;
        char queryStr[1024];
        snprintf(queryStr, sizeof(queryStr),
            "SELECT id, owner_id, window+0,pos,count,vnum,socket0,socket1,socket2,attrtype0,attrvalue0,attrtype1,attrvalue1,attrtype2,attrvalue2,attrtype3,attrvalue3,attrtype4,attrvalue4,attrtype5,attrvalue5,attrtype6,attrvalue6,applytype0,applyvalue0,applytype1,applyvalue1,applytype2,applyvalue2,applytype3,applyvalue3,applytype4,applyvalue4,applytype5,applyvalue5,applytype6,applyvalue6,applytype7,applyvalue7"
            ", price, shop_id "
            "FROM player.item WHERE shop_id=%u", dwShopVid);

Yukarıdaki kodda eğer filesinizde yoksa applytype0' dan itibaren son ' " ' işaretine kadar silin yani satır aşağıdaki gibi olacak.

C++:
window+0,pos,count,vnum,socket0,socket1,socket2,attrtype0,attrvalue0,attrtype1,attrvalue1,attrtype2,attrvalue2,attrtype3,attrvalue3,attrtype4,attrvalue4,attrtype5,attrvalue5,attrtype6,attrvalue6"

Bu şekilde reboot sonrası pazarlar geri yüklenir ve itemler pazarda kalır itemleri tekrardan güncelleyebilirsiniz. Pazarın süresi aşağıdaki 86400 (1 gündeki saniye sayısı)' den ayarlanıyor.

C++:
CShopManager::instance().CreatePremiumPrivateShop(this, 30000, szSign, 86400, pTable, bItemCount);

Süre bitince item kaybolma işi için çok uğraştım fakat net bir sonuca varamadım. Shopu kullanmayı bıraktım çünkü shoplu bir oyun düşünmüyorum kimin oynayıp oynamayacağı pek önemli değil. Sağlıklı günler dilerim.​

Geri