Çözüldü Oyun içi mob isimlerinde karakter sorunu <<<<

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

BisQvit

Üye
Üye
1.png
resim_2020-10-30_171415.png

Merhaba, normalde navicat veya ftp üzerinden editleme yaptığım zaman değişiklikler düzgün şekilde gerçekleşiyordu, örneğin Şehir Bekçisi'nde ki "Ş" harfi "?" olarak gözüküyordu değiştirince düzeldi fakat bazı moblarda bu işe yaramıyor no_txt ve txt olarak denedim fakat sürekli böyle oluyor neyden kaynaklı bulamadım bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar var mı acaba ? Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Kodlama ANSI'de, ya garip yanı şu en başından beridir verdiğim örnek Şehir Bekçisi üzerinde değişiklik olurken birçok mob da bunun etkisiz kalışı

Sorunu şu şekilde çözdüm;
Ftp de yer alan mob_proto.txt ve mob_names.txt dosyalarını tekrar paketleyip localtr dosyasına attım ve çözüldü ama hala bu sorunun tam sebebini anlamış değilim.
name sütununu varbinary olarak değiştiriniz. Daha sonra tüm tabloyu truncate edin ve serveri yeniden açınız.

Maalesef dediklerinizi harfiyen uyguladım fakat sonuç aynı 0'dan mob_protoyu baştan attım Şehir Bekçisinde yine "?" vardı değiştirdim düzeldi sonra başka örnek olarak yine 432 numaralı mob'u da düzenledim fakat değişmedi :/

mob_proto.txt dosyanızda name kısmında korece yazılar düzgün gözüküyor mu?

mob_names.txt dosyasını Notepad++ düzenlerken Kodlama>ANSI seçili olduğundan emin olun. Aksi takdirde aynı sorun questlerde de yaşanıyor.
Aynı şey localdeki mob_proto için de geçerli.

Kodlama ANSI'de, ya garip yanı şu en başından beridir verdiğim örnek Şehir Bekçisi üzerinde değişiklik olurken birçok mob da bunun etkisiz kalışı

Sorunu şu şekilde çözdüm;
Ftp de yer alan mob_proto.txt ve mob_names.txt dosyalarını tekrar paketleyip localtr dosyasına attım ve çözüldü ama hala bu sorunun tam sebebini anlamış değilim.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri