Öneri Oluşturacağım Yeni Map İçin Fikir Önerileri (Yapım Aşamaları ve Rehber Niteliğinde Konu ile Paylaşılacaktır)

Konu sahibi önerilerinizi bekliyor. Konuya yorum yazabilirsiniz.

Tengrist

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar, uzun süredir map design ve game design mevzularıyla ilgileniyorum. Son 1 senedir de mt2 bağlamında harita yapımı, obje düzenleme, zindan içeriği oluşturma, questini yazma gibi konularla ilgilendim. Forumlarda hep parça pinçik konular var ve Türk harita geliştiricilerin dikkat etmediği çokça konu var:
En başta gelenleri ise
-Gerçekçilik hissiyatı
-Level Design(Ne olduğunu rehber konu açtığımda açıklayacağım)
ve .msenv dosyasının önemi(Doğru atmosfer yapımıyla oyununuzun verdiği keyfi ve dinamik hissiyatı perçinleyebilirsiniz.

Sizden isteğim nasıl bir map tasarımı görmek istersiniz?
Açık alan zindanı,
Yeni köy dizaynı,
Ortak Ticaret Mapi dizaynı(Knight Online gibi)
Farm haritaları
ve daha pek çok şekilde olabilir.

Hangisinin yapımını görmek istersiniz?

knighttaki moradonu çekebilirsen aslında çok iyi olur

Birebir objeleri kullanmadan elimdeki objelerle benzerini oluşturabiliriz, ticaret haritası oluştururken oyun şirketlerinin dikkat ettiği mevzuları da elden geçirmiş oluruz.
yok onlardan bağımsız istek olarak istemiştim moradon mapını eğer yapabiliyorsan özelden ilet bir gün kullanırım belki ilerde şuan olmasa da

Açıkçası benim bu konuda en çok merak ettiğim şey bir türlü uyuşmayan granny dosyalarını uyumlu hale getirme. Converterlarin işe yaramadığı durumlar oluyor ve exporter kullanmak gerekiyor. Bu konuda detaylı bir anlatım sunabilirseniz çok güzel olur gerçekten.

Geri