NTFS Sorunu | MMO Tutkunları
  1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Merhaba Ziyaretçi,
    Henüz sitemize üye girişi yapmadınız. Sitemizden tam anlamıyla yararlanabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Eğer sitemize daha önceden üye olduysanız, buradan giriş yapabilirsiniz. Sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Duyuruyu Kapat
  3. Merhaba Ziyaretçi, Usta üye alımında bazı maddeler değişti. Siz de güncel halini okumak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.
    Duyuruyu Kapat
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizin idari anlamda düzgün işleyebilmesi için yönetime yardımcı olacak gönüllüler aranıyor. Eğer beklenen kriterleri karşılıyorsanız moderatör olmak için başvuru formunu doldurabilirsiniz.
    Detaylar: Moderatör Alımları İçin Tıklayınız
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
Merhaba Ziyaretçi,
İçerik üreticilerinin güvencesi olan temel telif hakkı sistemi forumumuzda kullanıma sunulmuştur. Telif hakkı ile ilgili detaylı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz: bu linke tıklayarak konuya erişebilirsiniz
Duyuruyu Kapat
Merhaba Ziyaretçi,
Üyelerimizden okcoder1134 geliştirme ekibinin kurulması için bir önerisi var.
Önerinin detaylarını okuyup, yorum atmak ve oylamaya katılmak için tıklayınız

NTFS Sorunu

'Bilgisayar Sorunları Destek' forumunda pBeezy tarafından 9 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

1. pBeezy

pBeezy Aktif Üye Üye

9
    3
    260
    29 Nisan 2020
    Erkek
    Öğrenci
    Antalya
    Merhaba arkadaşlar 1 TB HDD var ve içinde 500GB dosya var. Dün gece yanlışlıkla NTFS'ye çevirdim ve geri dönüş yolunu bir türlü bulamadım. Sorunun çözümü nedir?

2. pBeezy

pBeezy Aktif Üye Üye

9
    3
    260
    29 Nisan 2020
    Erkek
    Öğrenci
    Antalya
    Biçimlendirmemem lazım arkadaşlar HDD'nin içerinde 5 senem yatıyor...

3. Whistle

Whistle Ruhsuz Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 Görevlisi

6.742
    1.959
    1.981
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Paragon Partiton Manager programını bi inceleyin. Belki istediğiniz şey vardır

4. Yenicerii

Yenicerii MT Üye MT Üye Üye

304
    215
    351
    4 Nisan 2020
    Erkek
    Bilgisayar Teknikeri
    Adana
    Disk üzerinde yapılan işlemler ve kullanılan programlar çoğu zaman hassas olabiliyor. O yüzden çok dikkatli olun. Disk'e değil fakat verilerinize zarar gelebilir.
    Aşağıdaki yöntemi içerisinde gereksiz bir kaç dosya olan flash bellekte deneyin. Eğer biçimlendirme yapmadan dosya sistemini değiştiriyorsa bu yöntemi harddiskinize de uygulayabilirsiniz.

1. Bilgisayar’a gidin ve dosya sistemini değiştirmek istediğiniz sürücünün ismini kontrol edin.
    2. Başlat>çalıştır> cmd yazın
    3. chkdsk h: /f yazın. H harfini dönüştürme işlemine girecek diskin ismiyle (harfiyle) değiştirin. Enter’a basın. Bu işlem, sürücüyü kontrol eder ve hata varsa onarır.
    4. Sonrasında Convert H: /FS:NTFS yazın. H’yi yine işlem yapacağınız sürücünün ismiyle değiştirin. NTFS yerine de dönüştürmek istediğiniz sistem adını yazın.
    Not: bu işlemde biçimlendirme olup olmadığından emin değilim açıkcası hatırlamıyorum. O yüzden yukarıdaki anlattığım şekilde bir flash bellek üstünde denerseniz iyi olur.

Whistle bunu beğendi.
  5. pBeezy

pBeezy Aktif Üye Üye

9
    3
    260
    29 Nisan 2020
    Erkek
    Öğrenci
    Antalya
    Bunu denemiştim zaten yine olmadı.

6. okcoder1134

okcoder1134 MT Üye MT Üye Üye

212
    121
    351
    19 Ocak 2020
    Erkek
    Öğrenci
    İstanbul
    Kanka başka bir hard diske kopyala içerikleri sonra 1 TB olanı biçimlendir :D

7. pBeezy

pBeezy Aktif Üye Üye

9
    3
    260
    29 Nisan 2020
    Erkek
    Öğrenci
    Antalya
    Kanka HDD'ye giremiyorum ki kopyaliyim :D ama sorunu çözdüm

8. pBeezy

pBeezy Aktif Üye Üye

9
    3
    260
    29 Nisan 2020
    Erkek
    Öğrenci
    Antalya
    Sorunu çözdüm arkadaşlar konu kapanabilir. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar bana PM'den ulaşabilir yardım ederim.

9. Whistle

Whistle Ruhsuz Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 Görevlisi

6.742
    1.959
    1.981
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Bence nasıl çözdüğünüzü konu altından yazabilirsiniz :)

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.