Npc Ep İle Satış Ve Npcedeki itemlerim efsununu nasıl ayarlarım.

gc1dcc2

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
arkadaşlar oyuna bir yeni mob ekleyip npc yaptım içine item ekledim ama ben bu İtemi ep ile satmak istiyorum ve örnek zehir kılıcı koydum 50 ortli taşlı felan olmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim.

Bu arada Serveri satın aldım çok genel bilgim yok ama dosyaları felan yer değiştirmeyi biliyorum.

İsteğiniz birden fazla şey içeriyor. Tek tek size yanıt vereceğim;
1- Oyun içi npclerde ep ile eşya satın almak için yeni para birimlerini npcye ekleme sistemini oyuna entegre etmeniz gerekli. (Forumlarda paylaşıldı. İsterseniz sizin için bulup paylaşabilirim.)
2- Oyun içi npclerde sattığınız itemlerin efsunundan bahsettiniz. Ne yazık ki oyunun npc shop sistemi efsunları özel olarak ayarlamanıza izin vermiyor. Yani size 199 vnuma ait itemi satıcıya eklediğinizde onun özellikleri, fiyatı item_proto'dan çekiliyor. Dediğiniz şey için oyunun npc shop sistemi tamamen baştan buna göre yazılm ası gerekli.
3- Server satın aldığınızı belirtmişsiniz. Bu işe başlamanıza sevindim. Bende Metin2 merakı ile başladım bir sürü tecrübe edindim. Bu edindiğim tecrübeler başka alanlarda da işime yaradı. Metin2 serveri yönetimi konusunda fazla bir bilginiz yoksa benim videolu derslerimi izleyebilirsiniz. Youtube'da MMO Tutkunları kanalına girip Metin2 Geliştici Eğitimi serisine bakabilirsiniz.

Sorularınıza elimden geldiğince yanıt vermeye çalıştım. 2 aydır hastanede yattığım içim 1 aylık bir gecikme oldu cevap için kusura bakmayın. :)

Geri