Notepad++ üzerinden FTP bağlanma kılavuzu

muhaaliss

Üye
Üye
Merhabalar,
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
çok yetenekli bir program, eklentileriyle onu daha da yetenekli hale getirebilirsiniz. Bu klavuz sunucu üzerinde metin işlemleri yaparken kolaylık sağlaması için Notepad++'sın bir eklentisinin kurulumunu anlatıyor. Bahsi geçen eklentiye
ulaşabilirsiniz. Metin işlemleri için her seferinde FileZilla yada WinSCP kullanmak zorunda değilsiniz.

Kurulum (Yazılı):
Adım 1:
Notepad++'ı aç > Eklentiler > Eklenti Yöneticisi... > "NppFTP" ara > "NppFTF" seç > Yükle
Adım 2:
Notepad++'ı aç > Eklentiler > NppFTP > Show NppFTP Window
Adım 3:
Notepad++'ı aç > Sol tarafta NppFTP penceresindeki dişli ikona tıkla > Add new > "Profil adı" OK > Connection sekmesindeki bilgileri doldur(detaylar aşağıda) > Close
Adım 4:
Notepad++'ı aç > Sol tarafta NppFTP penceresindeki mavi zincire tıkla > Bilgilerini girdiğin sunucuyu seç

Kurulum (Görsel):

eklenti.png

kur.png

aç.png

ayarla.png

profil.png

profil1.png

bilgiler.png
final.png
final1.png

Çok yararlı bir paylaşım, teşekkürler :)
.cpp dosyalarını da son iki fotoda olduğu gibi txt şeklinde direkt gösteriyor mu acaba?

Rehber gayet güzel olmuş. Phpstorm’da yerleşik olarak bulunuyor bu özellik. Kendi bilgisayarında düzenlediğin dosyayı direk servere atıyordu. :)

Evet JetBrains ürünleri baya yetenekli ama onlar IDE oldukları için çok ağır, kısa süreli işlemler için çok hantal kalıyor.
Aynen. Bu yüzden tekli dosyaları düzenlerken Notepad++ kullanıyorum. Birçok dili destekliyor, oldukça seri çalışıyor ve sundukları araçlarda çok iyi. Benim için olmazsa olmaz program. :)
Bazen Arch Linux’a geçtiğim oluyor. O zaman eksikliğini çekiyorum. :D

Aynen. Bu yüzden tekli dosyaları düzenlerken Notepad++ kullanıyorum. Birçok dili destekliyor, oldukça seri çalışıyor ve sundukları araçlarda çok iyi. Benim için olmazsa olmaz program. :)
Bazen Arch Linux’a geçtiğim oluyor. O zaman eksikliğini çekiyorum. :D
GNU/Linux editörleri N++'dan çok daha gelişmiş oluyor aslında ama bilemedim. Ben sadece oyun ve ıvır zıvır işlerim için Windows'a geçiyorum. Ha ben GNU/Linux'da da N++ isterim dersen birebir alternatifleri var
dene istersen.

Bende Linux’u keşfetmek için Arch kurmuştum. Kullanması zevkli ancak Windows’tan geçince insan afallıyor. Vim uygulamasını kullanıyordum. Terminalden kullanılıyor. Söylediğiniz programı deneyeceğim. Teşekkürler. :)

Benim gibi yeni geçenler için Linux’da kullanabileceğimiz editörlerle ilgili rehber konusu açabilir misiniz?

Bende Linux’u keşfetmek için Arch kurmuştum. Kullanması zevkli ancak Windows’tan geçince insan afallıyor. Vim uygulamasını kullanıyordum. Terminalden kullanılıyor. Söylediğiniz programı deneyeceğim. Teşekkürler. :)

Benim gibi yeni geçenler için Linux’da kullanabileceğimiz editörlerle ilgili rehber konusu açabilir misiniz?
Ben editör ve hatta daha fazlası olarak Emacs'i tercih ediyorum eski bir video da olsa emacs'i anlatan
yeterli olur sanırım.

Sanırım FreeBSD 9.2 de bu eklenti desteklenmiyor. Defalarca denememe rağmen Reconnected hatası veriyor ve her bağlanmaya çalışmam da FreeBSD ekranında şu hata beliriyor:

fatal: matching cipher is not supported aes-256​

SSH erişimli bir VPS'im var... Doğru prosedürleri yaptığımdan eminim ama giriş yapmıyor. FreeBSD 13 ile olası eksik eklenti?

Geri