Çözüldü Nesne satış fiyatının değişmemesi yardım

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

gibigibi

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Tekrardan bütün mmotutkunlari ailesine merhaba, umarım iyisinizdir diyerek'ten konuya geçiyorum.
Bu forumda ki 2.konum olacak ve çözemeyişime çok kızıyorum her neyse.
Başlıkta da belirttiğim gibi her hangi bir eşyayı alış fiyatından alıp sadece 1k gibi fiyatlara satma sorunu var.
Buna açılmış bir çok konu var fakat hiç biri çözüm olmadı yardımlarınızı bekliyorum iyi günler.

EDİTLENEN YERLER: Navicat>item_proto>shop_buy_price
Source'den vergi olayı kaldırıldı
locale_xx>item_proto

Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Sanmıyorum, protolarda ki fiyatları düzgün ayarlarsanız olmaz.

Mesela npcye +9 item eklediniz diyelim;
Satış fiyatı 5k olsun, eğer bu bu item 10k satılıyorsa yang bugu olur. Al/sat yaparak yang kasarlar
Sourcede ki tüm düzenlemeleri geri alıp shop_buy_price kısmına satış yapacağınız miktarın 5 katı fiyat yazın.
Örnek: 1K ile satacaksanız 5000 yazmalısınız.

No_txt kullanıyorsanız bu işlemleri player.item_proto tablosuna yapmalısınız. Client tarafında gözükmesi içinde item_proto.txt dosyasını düzenleyip dump_proto ile kapatmanız gerek.

Detaylar için şu konuya bakabilirsiniz: Çözüldü - NPC'ye item satma sorunu (para vermiyor)

Verdiğim linkteki konunun tamamını okuyunuz. Source kaynaklı olabilir.

Dediğiniz konuyu inceledim ve evet çözüm bu gibi gözüküyor fakat daha öncesinden
"if (dwPrice > item->GetGold()) dwPrice = item->GetGold();"
üst kısımda ki kodu yang bugu fixlemek için kullanılmış değiştirdiğimde herhangi bir sorun çıkarırımı diye merak ettim ?

Sanmıyorum, protolarda ki fiyatları düzgün ayarlarsanız olmaz.

Mesela npcye +9 item eklediniz diyelim;
Satış fiyatı 5k olsun, eğer bu bu item 10k satılıyorsa yang bugu olur. Al/sat yaparak yang kasarlar

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri