Çözüldü Neden Bir Quest 2 Kez Çalışır?

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Yusty

Üye
Üye
Kolay Gelsin Arkadaşlar,
Uzun süre gerek ben gerekse @mcDynamic arkadaşımız sağolsun yardımcı olmaya çalıştı neyse istediğimi elde ettim fakat quest'e değerleri sabit girmeme rağmen çift çift algılıyor yada 2 kez çalışıyor. Sorgu şöyledir;
Lua (Quest):
quest metin begin
   state start begin
      when 8006.kill begin
      notice_all(""..pc.get_name()..", "..mob_name(8006).."nı Yoketti!")
        mob.spawn(1093, 864, 634, 0, 0, 1)
        --mob.spawn(1093, 864, 634, 0, 0, 1)
        mob.spawn(2291, 864, 634, 0, 0, 1)
        --mob.spawn(2291, 864, 634, 0, 0, 1)
        mob.spawn(1095, 864, 634, 0, 0, 1)
        --mob.spawn(1095, 864, 634, 0, 0, 1)
      end
   end
end

Öncelikle eğer bir yardım konusu açıyorsanız nasıl çözdüğünüzü aşağıda belirtmeniz gerekir. Çünkü yardım istediğiniz zaman insanlar sorunu çözmek için elinden geleni yapıyor. Eğer kendi başınıza çözdüyseniz veya başka bir yerde bulduysanız belirtip çözümü veya kaynağı göstermelisiniz ki sitemizde insanlar birbirlerine yardım ettikçe bilgilensin. Bunun akebinde ise konuyu kilitleyip çözüldü olarak işaretliyoruz. Daha sonra bu tür sorunları yaşayan kişiler konuya seneler sonra geldiğinde konuda yer alan çözümü kullanarak kendi sorunlarını da çözebilirler. Bir nevi açık destek hattı gibi bir şey. :)
Buna ek olarak konunuzu gördüğümde quest ile yapabileceğinizi söyleyecektim fakat arkadaşımızın verdiği yolu denemenizi bekledim.
İlk önce o konuya nasıl çözdüğünüzü belirtirseniz sevinirim.

Bazı filerlerde 2 kere kill sayfa sorunu oluyor. Bunun çözümü forumlarda mevcuttu bir bakın isterseniz. :)

Son düzenleme:
Yabancı bir sitede sorunun source dosyasından düzeltildiğini gördüm sonra source dosyama bakmak için FileZilla'ya girdiğimde şok oldum. Source dosyası yokmuş meğer. Bu yüzden VHD dosyamı değiştirmeye karar verdim. Eğer düşündüğüm gibi ondan kaynaklı bir sorunsa yine fikrimi paylaşacağım. @Whistle

Açık kaynak kodu olmayan filesler artık kullanılmıyor. Çünkü insanlar özgürce istediğini yapmak ister. 40k kodlar düşmeden önce insanlar 34k üzerinde istediği değişikliği yapamazlardı. Bugları bile diffler ile düzeltirlerdi. Kodlar olunca istersen kaynak kodunu kullanarak kendi oyununu bile yaparsın.
Mesela bende uzun süre 34k üzerinde çalıştım. Gene bazı şeyleri yapabiliyorsun lakin 40k geçtikten sonra öyle rahatladım ki. İstediğim her şeyi en kolay ve düzgün yoldan kaynak kodlarını kullanarak yapabiliyorum.

@Whistle Aynı filesin farklı bir versiyonunda da nasıl olacak diye denedim fakat bir sorunla karşılaşmadım gayet te güzel çalıştı ama denediğim files beklentilerimden çok alakasız görünüm olarak. Sizce bu ikisi arasındaki ince noktayı nasıl bulabilirim? Yani o arada kalan kod yada her neyse elde edebilir miyim onu?

Tam olarak anlayamadım. Ne yapmaya çalışıyorsunuz. Yeni bir files buldunuz ama ETC görüntüleri mi hoşunuza gitmedi?

Evet ETC'leri beğenmedim sonra pack'in içinden değiştirdim fakat değişmedi ve sonra farkettim ki pack'ın içinde başka isimde özel yapım ETC dosyası varmış onuda index dosyasını açarak sildim ve pasif ettim. Konunun başlığındaki duruma gelecek olursam çözüme kovuştu ve sorunun Files'ten kaynaklı olduğunu farkettim. Çözebilen bir arkadaş olursa buradan paylaşabilir. Ben Files değiştirme taraftarıyım. Bu konu çok farklı yerlere gitmeden fazla noktalamak istiyorum. Tekrardan Teşekkür ederim. @Whistle

Son düzenleme:
Files değiştirme bir seçenek fakat bunun çözümü forumlarda paylaşıldı. Sizin kullandığınız filesin source (kaynak kodları) mı yoktu?

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri