Yardım Modem değişikliği sonrası sanal sunucuya bağlanamama

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

DeadLyEscaPe

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar, modem değiştirdikten sonra sanal sunucuya bağlanamıyorum. FTP giriş sağlamıyor. Modem ayarlarında ekstra bir ayar mı yapmam gerekiyor idi? Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim, iyi forumlar.

Modem üzerinden herhangi bir ayar yapmaya gerek yok. Virtual Box üzerinden makinenin ağ ayarlarına bak, eski modem/ağ artık olmadığı için boşa düşmüş olabilir.

Tekrardan sunucuyu sildim tüm dosyalarıyla yeniden kurdum. Yine olmadı çözemedim gitti :)
Küçük bir not düşeyim, makine ayarları derken basconfig kastetmedim, virtual box üzerinden makineye sağ tıklayıp veya üstten ayarlara gir ve ordaki ağ ayarlarını kontrol et.

ağı modem üzerinden değil vbox kendi ağı olarak değiştirip deneyin

Adsız.png

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
5 adımı yaptım yine çözülmedi. Farklı IP adresi denedim yine değişmedi. WinSCP kullandım yine aynı. Modemi resetledim yine aynı. Virtual Box tekrar güncel sürüm kurdum yine olmadı. Denemediğim şey kalmadı. Son dediğiniz hariç. Onu da denedim yine olmadı. FileZilla'da hiçbir tepkime yok. FileZilla'yı da silip yükledim. Bağlanma seçeneklerini de değiştirdim. Sonuç maalesef yine aynı.
Benim tahminim modem ayarlarından bir ayarı açma&kapatma işlemi yapmam gerektiği. Ama bilemiyorum.

Bağlanmaya çalıştığımdaki görüntü:

Bağlanıyorum ve böyle kalıyor ekran.

2.png

Son düzenleme:
Geri