MMOTutkunları Rank Sistemi

XPyrion

Moderatör
Moderatör
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Merhaba Sevgili MMO TUTKUNLARI

Birkaç gündür kafamda oluşan fikirleri (ranklar hakkında) sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle Premium Üyelik hakkında bir fikrimi belirtmek isterim;
Premium üyelik için ayrıca bir level sistemi olmalı bence.
Neden diye soracak olursanız eğer çünkü sitede hem rekabet hem de foruma gelecek olan destek artabilir diye düşünüyorum.

Ayrıca yeni bir rank daha aklıma gelmişti ve onuda burada belirtmek isterim;
Rankın adı Paylaşımcı olacak. Bu rankı elde etmek için ise Usta Üye olup ya da MT Üye olup açtığı konulardaki dosya-files-vb. paylaşımlara bakılarak (bir şekilde yönetim nasıl isterse) verilebilir.

Ayrıca Rankların boyutlarıda biraz daha yükseklik bakımından düşürülürse daha tatlı ve şık olacağına eminim.

EK: Yazar ve Paylaşımcı Farkı

Son düzenleme:
Premium üyelik konusunda öneriniz mantıklı aslında. Aslında paylaşımcı rankı ile yazar rankı aynı işleve sahip. Ranklar hakkında genel bilgi için buraya bakabilirsiniz.

Aslında Yazar rankının metin2 ya da oyun hakkında değil de genelde diğer konular için verilmesi daha iyi olmaz mı? Mesela Sağlık - Spor - Bilim - vb. genel konular hakkında. Paylaşımcı ise oyunlar hakkında paylaşılan dosyalar hakkında. :)

Eğer o şekilde ayrım koyarsak paylaşımcı rankı olabilir. Premium üye rankıyla ilgili önerinizi ekipten bir arkadaş ile ets2'de tır sürerken ayak üstü konuştum ve çok güzel fikirler ortaya çıktı. Gelecekte siteye getireceğimiz yeni özellikler için baya faydalı şeyler olacak. Şuan için spoiler vermemek lazım.

Her iki öneriyi de yakında değerlendireceğiz. Üyelerimiz de bu konuya katılım sağlayarak fikirlerini sunabilirse süreç daha iyi ilerleyecektir. :)

O zaman sabırsızlıkla beklemekteyiz :) ve herkes görüşlerini bildirirse daha net olabiliriz umarım bu konu altında.

Ben olumlu bakıyorum dostumun sunmuş olduğu öneriye.
Dosya paylaşım nadiren yapilan birşey illaki birileri yapıyor ama bunu editlemek çalıştığına dair kanıt eklemek olsun vs. Emekleri geçiyor bunun için ayrı bir rank verilmesi insanı birazda olsun gururlandırıyor.
Aslında Yazar rankının metin2 ya da oyun hakkında değil de genelde diğer konular için verilmesi daha iyi olmaz mı? Mesela Sağlık - Spor - Bilim - vb. genel konular hakkında. Paylaşımcı ise oyunlar hakkında paylaşılan dosyalar hakkında. :)
Bencede bu şekilde olursa daha iyi olabilir.
( Sağlık - Spor - Bilim ) bu konulara:yazar-rank: rank'ı verilsin.
Diğer dosya paylaşım konularına ise belli bir paylaşım sayısına göre (paylaşımcı) rank'ı verilsin.
Ancak premium üyelik için level sınırı vb. gibi konulara olumlu bakmıyorum. Sonuçta bu forum'a bir katkı sağlamak amaçlı bir rank.
Bizim için bu kadar bilgi eğlence amaçlı olsun bir çok konu barındırıyor.
Burda sizin gibi değerli dostlar edindim
Ve inanıyorum ki yeni bir üye bu Rank'ı aldıktan sonra ortama daha çabuk şekilde kaynaşıp adapte olabilir.
Benim mantığım bu şekilde @xpyrion2 önerin harika teşekkür ederim :)

Açıkçası biz çok fazla rank ekleyip rank kirliliği oluşturmayı istemiyoruz. Ancak bunu yönetim gündemine alacağız.
Önceliğimiz içeriklere herkesin eşit bir biçimde ulaşması. Premium için önerilen level sisteminin detayları öneriyi sunan üyemiz tarafından belirtilirse daha sağlıklı bir tartışma olacaktır.
Herkes önerilerini ve düşüncelerini sunduktan sonra bizde yönetim ekibi olarak toplandığımız zaman bunları değerlendirmeye alacağız.

MMO Tutkunları yerinde saymıyor. Sürekli güncellemeler ve özellikler ekliyoruz. Geç veya erken fark etmez. Şuan için yönetim ekibimiz ile öncelikli olarak düşündüğümüz özelliklerde var. Bu yüzden çalışmalarımızı bunlara yönlendirdik. Birçoğu sistemsel düzenlemeler olduğu için oturup kod yazmaktan başka çare kalmıyor.

Ben olumlu bakıyorum dostumun sunmuş olduğu öneriye.
Burda sizin gibi değerli dostlar edindim
@xpyrion2 önerin harika teşekkür ederim :)
Teşekkür ediyorum dostum benim :)

Premium için önerilen level sisteminin detayları öneriyi sunan üyemiz tarafından belirtilirse daha sağlıklı bir tartışma olacaktır.
Tabi hocam öncelikle level sisteminden kastım altta absürt bir çubuk tarzında değil, daha çok premium’un çeşitliliği ve içerikleriyle ilgilisi. Mesela premium < Elit < Seçkin bunlar daha farklıda olabilir tabiki. Premium, Elit’e göre daha boş ve Elit, Seçkin’e göre daha boş.

Son düzenleme:
Geri