MMO Tutkunlarına Teşekkür Ederim

Marlen2

1-99 Orta Emek Sunucu
Cezalı
Ticaret Puanı
0
Merhaba,

Yaklaşık 5 aydır test sunucusu olarak açık olan Marlen2 Oyunumu bugün test olarak yayınladım bu süreçte bana yardımcı olan ve desteğini esirgemeyen MMO Tutkunları forumuna teşekkürü bir borç bilirim.

Yazılım işi yapıyorum ve 5 ay öncesine kadar hiç birşey bilmiyordum metin2 pvp server hakkında game build alma client build alma olsun questler olsun dosya yapısı olsun şimdi çoğu şeyi öğrendim sayenizde.

Buyukwebte test sunucusu olarak açık olan oyunum ve websitem 2 hafta önce buyukweb hacklendiği için tüm verileri kaybettim ama ALLAHTAN 1 hafta öncesinde tüm yedeklerimi almıştım ve şuan siberdizayndan kiraladığım sunucuya oyunumu ve websitemi kurup çalışmalarımı kurtardım :)

Şimdide sona geldik ve test olarak dışarı yayınladım oyunu @Whistle Eray hocama katkılarından dolayı ayrıca teşekkür ederim.

@welberw9696 katkılarından dolayı teşekkür ederim.

@Dr Livesey 'de teşekkür ederim :)

Forumda çok yararlı konular var çoğunu bu fileste uyguladım ve yararlı olacağını düşünüyorum tekrar ve tekrar herkese teşekkür ederim.

Hepiniz davetlisiniz test etmek isterseniz sunucumuza bekliyorum :) Test sonrası bütçeyi zorlayıp iyi bir reklamdan sonra hiç kapanmamak üzere tutsada tutmasa da oyun kalıcı olarak yayınlanacaktır.

Website :
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Twitch.tv Canlı Yayın

Son düzenleme:
Hayırlı olsun şimdiden Allah c.c utandırmasın

Öncelikle tüm samimiyetimle başarılı olmanı diliyorum ve Sunucu hakkında ben de birşey eklemek istiyorum. Yabancı firmalardan kiralanan sunucularda ping sorunu olur o yüzden türk lokasyon varsa alınır yoksa Türkiyede hizmet veren firmalara yönelmek daha doğrudur. Ben şuan poyrazhosting den sunucu kullanıyorum ve fazlasıyla memnunum. Tavsiye ederim.

Öncelikle tüm samimiyetimle başarılı olmanı diliyorum ve Sunucu hakkında ben de birşey eklemek istiyorum. Yabancı firmalardan kiralanan sunucularda ping sorunu olur o yüzden türk lokasyon varsa alınır yoksa Türkiyede hizmet veren firmalara yönelmek daha doğrudur. Ben şuan poyrazhosting den sunucu kullanıyorum ve fazlasıyla memnunum. Tavsiye ederim.
Teşekkür ederim hocam test sürecinde iyice araştıracam :)

Türk sunucularından alırsan.
Yaşayabileceğin problemler.
Firewal yükleniyor sunucu bakımda.
veri merkezi taraflı kopma mevcut bakımda.
kabin değişikliği yapıyoruz bakımda.
veri merkezi değiştiriyoruz bakımda.
ddos paketiniz düşük yükseltelim.
veri merkezi elektrik kesik bakımda.
jeneratör aldılar onuda bilin.
fiberoptik kablo koptu bakımda.
sunuculara virüs girdi dosyaalr gitti.
bilişime ulaşamıyorum hiç bir şekilde cevap vermiyor çünkü bakımda.
Anlık kopmaalr olur kendi sitelerinede erişim kesilir.
kontrol sağladığımızda bi sorun gözükmüyor derler.

anlık sunucunun kapanmasını istemiyorsan

azure google cloud amazon aws almalısın yada top 10 da olan önerdiğim fiyat performansı hetzner kullanabilirsin.

ben burdanda almıştım 1 kere bile kapanma yaşamadım.

fps oyunu değil bu.

Türk sunucularından alırsan.
Yaşayabileceğin problemler.
Firewal yükleniyor sunucu bakımda.
veri merkezi taraflı kopma mevcut bakımda.
kabin değişikliği yapıyoruz bakımda.
veri merkezi değiştiriyoruz bakımda.
ddos paketiniz düşük yükseltelim.
veri merkezi elektrik kesik bakımda.
jeneratör aldılar onuda bilin.
fiberoptik kablo koptu bakımda.
sunuculara virüs girdi dosyaalr gitti.
bilişime ulaşamıyorum hiç bir şekilde cevap vermiyor çünkü bakımda.
Anlık kopmaalr olur kendi sitelerinede erişim kesilir.
kontrol sağladığımızda bi sorun gözükmüyor derler.

anlık sunucunun kapanmasını istemiyorsan

azure google cloud amazon aws almalısın yada top 10 da olan önerdiğim fiyat performansı hetzner kullanabilirsin.

ben burdanda almıştım 1 kere bile kapanma yaşamadım.
Ben yıllardır müşteriyim poyrazda dediğim gibi hiç sorun yaşamadım. Fiyatları da diğerlerine göre daha uygun ve cihazları da kaliteli. Saldırılar için nerede olunursa olunsun ek önlemler şart

Hayırlı olsun, giriş yapıp test edeceğim.

Ping metin2 de etki etmiyor zaten orijinal metin2 tr sunucuları türkiye'de değil almanya'da barınıyor. Üstüne yıllarca global sunucu oynamış biri olarak yurt dışı sunucuları metin2 oyununda hiç etkisi yok diyebilirim. FPS oyunu olsaydı dediğinize katılırdım ama metin2 için katılmıyorum. Ben Hetzner Cloud Ücretsiz Cloud Sunucu Oluşturma kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım.

Hayırlı olsun, giriş yapıp test edeceğim.

Ping metin2 de etki etmiyor zaten orijinal metin2 tr sunucuları türkiye'de değil almanya'da barınıyor. Üstüne yıllarca global sunucu oynamış biri olarak yurt dışı sunucuları metin2 oyununda hiç etkisi yok diyebilirim. FPS oyunu olsaydı dediğinize katılırdım ama metin2 için katılmıyorum. Ben Hetzner Cloud Ücretsiz Cloud Sunucu Oluşturma kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım.
Teşekkür ederim hocam sağolun :)

Umarım emeklerinin karşılığını fazlasıyla alırsın sevgili dostum.

En içten dileklerimle şimdiden hayırlı olsun :)

rardan çıkarıp girdim sanırım bir dosya güncellemesi eksik, başarılar bu arada

1682530820232.png

Son düzenleme:
Şimdi indirip giriş yapmayı denedim ama giriş yapamadım. Karakteri seçtikten sonra loading resmini görüyorum sonra sürekli login'e gönderiyor,

syserr
Kod:
0426 21:45:28342 :: CreateFromMemoryFile: Cannot create texture

0426 21:45:28343 :: CGraphicImage::OnLoad: CreateFromMemoryFile: texture not found(d:\ymir work\ui\intro\load\3.dds)

0426 21:46:59047 :: CreateFromMemoryFile: Cannot create texture

0426 21:46:59047 :: CGraphicImage::OnLoad: CreateFromMemoryFile: texture not found(d:\ymir work\ui\intro\load\3.dds)

#Marlen2.stderr.log
Kod:
.\MappedFile.cpp(79) : EL_MappedFile::Map: CREATE_FILE_MAPPING_ERROR(diskFile=C:/Users/holig/OneDrive/Masaüstü/Oyunlar/Marlen2//gf.wmv, errno=1006)
.\MappedFile.cpp(79) : EL_MappedFile::Map: CREATE_FILE_MAPPING_ERROR(diskFile=C:/Users/holig/OneDrive/Masaüstü/Oyunlar/Marlen2//gflconfig.bin, errno=1006)
.\MappedFile.cpp(79) : EL_MappedFile::Map: CREATE_FILE_MAPPING_ERROR(diskFile=C:/Users/holig/OneDrive/Masaüstü/Oyunlar/Marlen2//pn.dll, errno=1006)
.\MappedFile.cpp(79) : EL_MappedFile::Map: CREATE_FILE_MAPPING_ERROR(diskFile=C:/Users/holig/OneDrive/Masaüstü/Oyunlar/Marlen2//ayar/hesap1.cfg, errno=1006)
.\MappedFile.cpp(79) : EL_MappedFile::Map: CREATE_FILE_MAPPING_ERROR(diskFile=C:/Users/holig/OneDrive/Masaüstü/Oyunlar/Marlen2//ayar/hesap2.cfg, errno=1006)

Şimdi indirip giriş yapmayı denedim ama giriş yapamadım. Karakteri seçtikten sonra loading resmini görüyorum sonra sürekli login'e gönderiyor,

syserr
Kod:
0426 21:45:28342 :: CreateFromMemoryFile: Cannot create texture

0426 21:45:28343 :: CGraphicImage::OnLoad: CreateFromMemoryFile: texture not found(d:\ymir work\ui\intro\load\3.dds)

0426 21:46:59047 :: CreateFromMemoryFile: Cannot create texture

0426 21:46:59047 :: CGraphicImage::OnLoad: CreateFromMemoryFile: texture not found(d:\ymir work\ui\intro\load\3.dds)

#Marlen2.stderr.log
Kod:
.\MappedFile.cpp(79) : EL_MappedFile::Map: CREATE_FILE_MAPPING_ERROR(diskFile=C:/Users/holig/OneDrive/Masaüstü/Oyunlar/Marlen2//gf.wmv, errno=1006)
.\MappedFile.cpp(79) : EL_MappedFile::Map: CREATE_FILE_MAPPING_ERROR(diskFile=C:/Users/holig/OneDrive/Masaüstü/Oyunlar/Marlen2//gflconfig.bin, errno=1006)
.\MappedFile.cpp(79) : EL_MappedFile::Map: CREATE_FILE_MAPPING_ERROR(diskFile=C:/Users/holig/OneDrive/Masaüstü/Oyunlar/Marlen2//pn.dll, errno=1006)
.\MappedFile.cpp(79) : EL_MappedFile::Map: CREATE_FILE_MAPPING_ERROR(diskFile=C:/Users/holig/OneDrive/Masaüstü/Oyunlar/Marlen2//ayar/hesap1.cfg, errno=1006)
.\MappedFile.cpp(79) : EL_MappedFile::Map: CREATE_FILE_MAPPING_ERROR(diskFile=C:/Users/holig/OneDrive/Masaüstü/Oyunlar/Marlen2//ayar/hesap2.cfg, errno=1006)
Hocam bir deneme yaptımda game build alıp olmadı şimdi eski haline getiriyorum tekrar.

Metin2 PvP Sunucu Güvenliği İçin Config Dosyasına Eklememiz Gerekenler
yayınlamadan önce buradaki server client bütünlüğünü sağlamak bölümünü yaptım ondan sonra böyle bir sorun oldu çözmeye çalışıyorum şuan eski haline getirdim ama hala durum aynı :/

Oyuna girince istemci versionunuz hatalı uyarısı verip 5 sn içinde dc yapıyor

Arkadaşlar sonunda sorunu çözdüm.

Çözümü paylaşıyorum.

@Whistle Eray hocam siz de bu konuya yaptığım çözümü ekler misiniz başkaları da bu kadar uğraşmaz :)

Metin2 PvP Sunucu Güvenliği İçin Config Dosyasına Eklememiz Gerekenler

ClientSrc/UserInterface/PythonNetworkStreamPhaseGame.cpp dosyasındaki versionu değiştirdikten sonra aynısını game/src/config.cpp de bulunan şu kodda -> string g_stClientVersion = "buraya yazdığınız versionun aynısını yazın"; değişiklikleri kaydedip game build almanız gerekiyor.

Bu şekilde sorun çözüldü.

Geri