Günaydınlar,

Mainline mi yoksa novaline mi? Ayrıca sadece srcleri alıp işlem yapmak istiyorum sizin için uygun mudur? @Whistle

ayrıca srcde gereksiz kodlardan arındırılma gibi değişikler yapıldı mı yoksa sadece paketleri mi güncellendi?
Günaydın. Konu girişinden de yazdığım üzere bu dosyalar Metin2 Sıfırdan Altyapı Server Files Hazırlama Rehberi serisinde hazırlanandı. Adım adım neler yapıldığını gösterdim. Novaline kullandım. Gelelim gereksiz eklentilere vs. Sıfırdan files hazırlayanları amaçladığı için zorunlu sayılabilecek düzenlemeleri yaptım. Paketleri güncelledim vs. Zaten paylaşılan hazır fileslerle bu dosyaların karıştırılmaması gerekiyor. Hazır fileslerde sistemler ekli olur çoğu fixler yapılı olur ancak bu dosyalar "sıfırdan kendi filesini" oluşturmak isteyenler için. Sistem eklentisi olmadığı içinde sistem kaldırma gibi dert olmuyor. :D

bu packleri kullanmadanda farklı pack giydirilir dimi? yani bu kod kaldırımı yapılırken bazı sistemler var ya matrix giriş filan packtede kaldırılanlar var onlar var mı bunda canım
Pack sisteminde herhangi bir değişiklik yok. Bu yüzden uyarlaması rahatlıkla yapılabilir.

Eğer herhangi bir hata ile karşılaşırsanız belirtmekten çekinmeyin. Github üzerinden de forumumuzdan da soru-cevap açabilirsiniz.
İyi çalışmalar dilerim...

Günaydın. Konu girişinden de yazdığım üzere bu dosyalar Metin2 Sıfırdan Altyapı Server Files Hazırlama Rehberi serisinde hazırlanandı. Adım adım neler yapıldığını gösterdim. Novaline kullandım. Gelelim gereksiz eklentilere vs. Sıfırdan files hazırlayanları amaçladığı için zorunlu sayılabilecek düzenlemeleri yaptım. Paketleri güncelledim vs. Zaten paylaşılan hazır fileslerle bu dosyaların karıştırılmaması gerekiyor. Hazır fileslerde sistemler ekli olur çoğu fixler yapılı olur ancak bu dosyalar "sıfırdan kendi filesini" oluşturmak isteyenler için. Sistem eklentisi olmadığı içinde sistem kaldırma gibi dert olmuyor. :D

Pack sisteminde herhangi bir değişiklik yok. Bu yüzden uyarlaması rahatlıkla yapılabilir.

Eğer herhangi bir hata ile karşılaşırsanız belirtmekten çekinmeyin. Github üzerinden de forumumuzdan da soru-cevap açabilirsiniz.
İyi çalışmalar dilerim...
Bu foruma girme nedenim olabilirsin teşekkürler yakında gerekli şeyler üzerinden konu açarım

Geliştirilip bir server açılacak hale getirilebilir mi mainline galiba ?
İnternette paylaşılan tüm 40k filesların altyapısı olan dosyaları bunlar onlar nasıl geliştirilip oyun açılıyorsa bu da aynı şekilde açılabilir tamamen geliştirecek kişiye kalmış bir durum. Bu altyapı Novaline. Ayrıca altyapı olarak novaline veya mainline olması pek bir anlam ifade etmiyor ikiside temiz dosyalar üzerinde yapılacak eklemeler çıkarmalar düzenlemeler önemli.

Kurulum bitti sorunsuz giriş yapabildim hocam yeniden :)

metin2 .jpg

Derleme sırasında alınan warningler çözümlenmiş mi acaba? Çözümlenmediyse eğer nasıl çözümleyebileceğimiz hakkında video ya da rehber var mı?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Client source Distribute olarak derlenmiyor. @Whistle

Hata LNK1104 'C:\Users\Nebi\Desktop\src-client\Client\MilesLib\Distribute\mileslib.lib' dosyası açılamıyor

Release olarak derlendiğimde ise bin klasörü içinde .exe yok. Derleme başarılı bitiyor fakat bin içinde sadece UserInterface.bsc ve UserInterface.pdb var. Çözemedim

Son düzenleme:
Client source Distribute olarak derlenmiyor. @Whistle

Hata LNK1104 'C:\Users\Nebi\Desktop\src-client\Client\MilesLib\Distribute\mileslib.lib' dosyası açılamıyor

Release olarak derlendiğimde ise bin klasörü içinde .exe yok. Derleme başarılı bitiyor fakat bin içinde sadece UserInterface.bsc ve UserInterface.pdb var. Çözemedim
exe dosyası UserInterface/Release içerisinde

Distrube ile build etmedim hiç. Release ve Debug ile build ettim. Kontrol ettikten sonra eğer bir sorun varsa dosyaları güncellerim

Usta herşeyi yaptım sorun yok oyuna girip yeni karakter açıyorum oyuna giriş esnasında atıyor. PACKLERDE sorun var galiba siz nasıl girebildiniz aynı dosyalar?

Usta herşeyi yaptım sorun yok oyuna girip yeni karakter açıyorum oyuna giriş esnasında atıyor. PACKLERDE sorun var galiba siz nasıl girebildiniz aynı dosyalar?

Kod:
Property already registered, replace property/devils_dragon_island/thing/obj_mtthund_thorn01.prb to property/devils_dragon_island/mtthunder_thorn01.prb

property/devils_dragon_island/thing/obj_mtthund_thorn01.prb bu dosyayı kes ve şuraya yapıştır property/devils_dragon_island/mtthunder_thorn01.prb

Merhaba herkese hayırlı akşamlar dilerim, filesde ki herhangi bir sorun için yazmıyorum her şey gayet güzel ve temiz gözüküyor elinize sağlık :) fakat şu warnings'ler can sıkıcı hani kapatıp görmezden gelmeyi de istemiyorum. "Libjpeg.pdb" dosyaları için "LNK4099" uyarıları atıp duruyor, çözüm olarak formda konu açılmış fakat çözüm yolunda warnings'leri gizlemeye gidilmiş, alternatif bir çözüm varsa gerçekten bilmek isterim.
Herkese iyi formlar.
Proud Of You Reaction GIF

Geri