M2AAC

Legandalith

Üye
Üye
Önceki açtığım konu ve yaptığım proje içime fazla sinmemişti ve açıkcası C# o kadar hakim olduğum bir programlama dili değildi. Kendimi geliştirmek için kodlamaya başlamıştım fakat eğlenemediğim için bırakma kararı almıştım. Ve gene o konuda yorumda bahsettiğim gibi C# üzerinden mi devam etsem yoksa python ile bir web uygulaması mı yapsam diye sürekli düşündüğüm için o projeye olan motivasyonum aşırı düşmüştü. Ve C#'yi bırakıp Python üzerinden yürümeye başladım.

Bu sadece ilk gösterimi ve zaten videodan görebileceğiniz gibi sadece 2-3 kısım yapıldı. Ve bu eklenen kısımlarda güncellenecek ve geliştirilecek.

Tasarıma hiç özen göstermedim ki profil mesajıma yazdığımdanda anlayacağınız gibi hiçbir şekilde tasarım yapamıyorum. Fakat bu proje üzerinde ilerledikçe biraz daha geliştirebileceğimi düşünüyorum, belki işin arka tarafı bittikten sonra ön tarafını sıfırdan yapabilirim.

Fazla lafı uzatmadan videoyu bırakıp size de iyi günler dileyeyim. Eleştiriniz/şu da olursa güzel olur dediğiniz bir şey olursa lütfen benimle paylaşın.

aslında öneriden daha çok piyasada bulunan panel özelliklerine bak aynı sistemleri kendi süzgecinde ekle
AsiLZade Admin Paneli Yönetim
Darkbey - Durablee MHMS V2 PHP7.4 Full Improved System(Geliştirilmiş Panel)

bu 2 panelin özellikleri yeterlidir diye düşünüyorum

aslında öneriden daha çok piyasada bulunan panel özelliklerine bak aynı sistemleri kendi süzgecinde ekle
AsiLZade Admin Paneli Yönetim
Darkbey - Durablee MHMS V2 PHP7.4 Full Improved System(Geliştirilmiş Panel)

bu 2 panelin özellikleri yeterlidir diye düşünüyorum
Söylediğin şeyler admin panel, benim yaptığım ve yapmak istediğim şey web panel, yani oyuncuların kullandığı bir platform.

Bu konu içinde belirttiğim gibi bu projeye Flask-python ile başlamıştım ve Javascript ile devam etme kararı almıştım, neden olduğunu linkteki konuda açıklamıştım. Ve sıfırdan tekrar başladım. Bu konu altından ara ara "Geliştirme günlüğü" gibi bir post olması açısından yaptığım geliştirmeleri göstermek ve yazmak istiyorum.

Backend'e başlamış durumundayım. Şuana kadar kayıt olma, giriş yapma, oyundaki gmler vs. yani destekleri görme, oyuncu bilgilerini & itemlerini çekme kısmına kadar tamamladım. Bunu aşağıdaki videodan görebilirsiniz.

Sıradaki güncellemeler aklıma farklı bir şey gelmedikçe şu şekilde olacaktır, aynı zamanda bu projeye neler dahil olabileceğini göstermek isterim:

Kod:
=> Loncalar { Lonca ismi, kimin kurduğu, ve lonca savaşlarındaki genel başarısı win/draw/loss}.
=> Geçmiş lonca savaşlarını görebilme.
=> Oyun Wiki { Bunun üzerinde hala düşünüyorum, Npc tanıtımı gibi fikirler aklımda. }

=> player/achievements { Site && Oyun başarıları sistemi. Aynı zamanda oyun içi etkileşimi olacak şekilde dizayn edilecek. }

=Sıralama=
=> Lonca sıralaması {sadece win/draw/loss'a göre değil, arkaplanda çalışacak bir algoritma ile birlikte yaptığı savaşlara göre bir hesaplama yapılacak.}
=> Basit karakter bilgileri sıralaması {level, oyunda geçirdiği süre vsvs}
=> player/dungeon
{ Klasik sunuculardaki hangi dungeonu kim kaç kere bitirdi, ne kadar sürede bitirdi, bunlarında site de bir sıralaması olacak}
=> player/achievements sisteminden kazanılan başarıların puanlarına göre kazanılacak özel başarılar/bunlar karakter sayfasında bir kupa gibi gözükecek.
ve aynı zamanda bunun sıralaması.

=> Ep ile hesap satışı { site üzerinden aktif/deaktif olarak ayarlanabilecek }
=> Ep karşılığı item satışı & açık arttırma sistemi (oyun için questleri yazılacak)
=> Ep alımları için kripto entegrasyonu

`Aklıma fikir geldikçe burası güncellenebilir.`

18.07.2023

Son olarak eğer mümkense konunun adını M2AAC olarak değiştirebilirseniz çok memnun olurum.

Gene son zamanlarda fazla ilgilenememeye başladım.. Şuanlık çok eksiği olsa da GitHub'da paylaşma kararı aldım. Achievements sistemi yazılmıştı fakat daha iyi bir sistem ile birlikte tekrar yazmak istiyorum. showPlayer kısmı optimizasyon açısından düşündürücü bir boyutta, o yüzden onu daha az yorucu hale getirilmeli, cache sistemi eklenmeli. Sıradaki güncellemeler bu yönde olacak.

Şuan proje içerisinde olanlar:

Kod:
/player/Legandalith
/gmlist
/guilds
/guilds/1
/highscores/level
/highscores/playtime
/highscores/avg
/auth/register
/auth/login

Son düzenleme: