Metin2'nin Kripto Hali M2Shiba Geliyor!! Oyna Para ve Kripto Kazan!

maxbro

[GM]MaxBro
MT Üye
Server Adı
M2Shiba Metin2'nin Kripto Hali
Web Sitesi
https://m2shiba.com/
Açılış Tarihi
12 Ağustos 2022
Zorluk
Orta
Level Aralığı
1~99
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 yıldan fazladır mmotutkunları üyesiyim. Forumda sürekli takip eder ama ortalıkta çok görünmem. Forumun bana öğrettiği çok şeyler oldu ve bunun sonucunda 2 yıllık deneyim ve tecrübemle kendi serverimi açıyorum. Server kalıcı ve uzun süreli olacaktır. Kapatmayı kesinlikle düşünmüyorum.

Peki nedir bu yeni nesil farm yöntemi ve oyunda para & kripto kazanma olayı? Şöyle başlamak gerekirse günümüzde piyasa öyle bir hal aldı ki, oyuncular sadece bir gelir kaynağı olarak görülüyor. Server piyasası (uzun zamandır açık olan serverler hariç tabii ki) aç-item sat-kapat şeklinde kendini tekrar eden bir döngüye girmiş durumda. Naçizane kardeşiniz olarak bu döngüyü kırmak adına bir girişimde bulunuyorum. Olumlu veya olumsuz tüm görüşleriniz benim için değerlidir. Bunlar benim hedeflerim gelelim oyunun içeriğine.

Oyun içi Türk Lirası Sistemi
Öncelikle oyunun içinde kendine özgü bir Oyun içi Türk Lirası sistemi mevcut. Aslında çok basit bir sistem. Türk Lirası adında item mevcut oyun içerisinde. Oyundaki ticaretin diğer websiteler veya başka al-sat platformlar ile bağlantısını komple kesip tüm ticareti oyun içinde rahatça görülmesi adına dizayn edilmiştir. Oyuncular dilerse bu Türk Lirasını oyuna bakiye ekleyerek pazarda dilediği gibi harcayabilirler ve en önemlisi; Oyuncular isterse oyunda ticaret ile elde ettiği (Çeşitli bosslar ve etkinliklerde de elde edebilirler) Türk Lirasını banka hesaplarına çekebilecekler. Bu fikrin ileride başka sunucularda da kullanılacağına inanıyorum.

Gizemli NFT Kutuları
Web3 uygulamalarının Nft üretme şekline Mint denir. Peki nedir bu Mint'lemek? En kısa tanımı; Belirli bir işlem ücreti karşılığı belirlenen NFT varlıklardan Rare'sine(nadirliğine) göre rastgele elde edilmesine denir. Bu terimler bizlere çok yabancı değil aslında. Npc'de satılan NFT kutularını açarak içinden rastgele zırhlar elde edebileceğiz. Aslında bizler yıllardır oyun içinde çeşitli boss sandıklarını kullanarak item mint ediyoruz mantık tamamen aynı. Gizemli kutular bosslardan elde edilebilir veya doğrudan NPC den satın alınabilir.

Peki bu NFT Kutularından neler çıkıyor?

Sunucumuza özel tasarlanmış birbirinden renkli Çelik Zırhlarımız bu mint etme olayıyla elde edebileceğimiz itemlerdir. Her 4 karakter için toplamda 10 renk mevcuttur. İtem özellikleri birebir aynıdır. Renkler arasında sadece görsel farklılıklar mevcuttur.

NFT kutularından ayrıca silah da elde edebiliyoruz. Çalışma şekli aynıdır.

Bayrak Savaşları

Sistemi komple kendim dizayn etmiş olduğum Bayrak Savaşlarında Kırmızı ve Mavi bayrak oyuncularının iki farklı odaya alınarak, odada birebir aynı olan bossları kesme yarışına girmesidir. Toplamda Her odada 4 boss bulunur. İlk 4 bossu kesen bayrak oyuncuları her iki bayrak oyuncularının da karşılıklı son boss için savaştıkları üst odaya girmeye hak kazanır. İlk odadaki 4 boss öldürülmeden üst odaya girilemez. Takım çalışması ve yardımlaşma bu etkinlikte çok önemlidir. Üst odada her iki bayrak oyuncuları karşı karşıya gelerek son bossu kesmeye çalışır. Son bossa son vuruşu yapan bayrak oyuncuları hepsi ödüllendirilir. Kaybeden bayrak oyuncuları ödül alamaz. Etkinlikler günde 2 defa gerçekleşir.

Ölüm Vadisi

Harita dizaynını ve ekli mobları kendim düzenlediğim yepyeni bir savaş deneyimi sunacak haritamızdır. Bu haritada Kırmızı ve Mavi bayrak oyuncuları haritanın farklı noktalarından giriş sağlarlar. Haritanın orta kısmında Üç adet çok güçlü boss bulunmaktadır ve haritanın her noktasında farm için yüksek drop oranlarına sahip moblar bulunmaktadır. Her iki bayrak oyuncuları burada karşılaşarak gün boyu savaşırlar, haritanın zaman limiti yoktur her daim açıktır. Bu haritada öldürülen her rakip oyuncu başına 10 ulusal puan kazanılır, her ölüm sonucunda 20 puan kaybedilir. Giriş Npc'sinden 10m karşılığı 200 puan alınabilir. Sahip olunan puan eğer 20nin altına düşerse haritadan şehre gönderilir. Ay sonunda 10.000 puan barajını aşmış oyuncular arasında en çok puan almış oyuncu sonraki ayın Kralı ilan edilir ve çeşitli ayrıcalıklar, ödüller kazanır. Her ay bu sıralama sıfırlanır ve ay sonu yeni kral belirlenir.

NFT Maker İtemleri

Yeni tarz farm yapma yöntemlerinden biridir. Oyuncular NPC den NFT Maker itemlerini alarak oyunda hiçbir şey yapmasa dahi kutu parçacıkları toplayabilecektir. Bu kutu parçacıkları toplamda 20 adete ulaştığı zaman envantere 1 Mavi ve 1 adet Sarı NFT kutusu verilecektir. Kutuların birinde Silah diğerinde Zırh çıkmaktadır. Oyuncular dilerse bu topladıkları Kutuları veya kutuları açtıktan sonra gelen itemleri pazarda dilediği gibi satabileceklerdir. Uzun vadede oyuncular kendi zırhlarını yapıp sürekli olarak satabileceklerdir. 1 den 5e kadar seviyeler bulunur. Seviyesine göre saat başı 1 tane kutu parçacığı üretilebilir. Seviye 5 Maker saat başı 5 adet parçacık üretir.

Oyun içinde Kripto elde etme

Oyuncular oyun içinde bazı itemler elde edecekler etkinlikler ve bosslar aracılığıyla. Bu itemler hem dönüşüm, görevler ve artı basmalarda kullanılabilecek. Dileyen oyuncular saklayıp ilerleyen aylarda oyunumuza özel çıkacak olan kripto para ile takas edebilirler.

Metin Royale

Henüz yapım aşamasında olup, 30-60 arasında oyuncunun arenaya alınarak son kişi kalana kadar bir ölüm mücadelesini verdiği etkinliktir. Hayatta kalan son kişi ve sıralamaya giren ilk 5 kişi ödüllendirilir.

Yukarıda yazılanlar serverimize özel hazırlanmış sistemlerdir. Başka örnekleri yoktur. Oyun hakkında diğer bilgiler ise şöyledir.

1-99 Orta EMEK
Simya, kuşak, tılsım, kemer, lycan (sistemde mevcut ama kullanılamaz) YOKTUR
Uzaktan Market
Toplu İtem işlemleri
Hızlı Biyolog sistemi
Efsun Botu
Ünvan Sistemi
Patron Takip Sistemi
Hızlı Won çevirme
Offline Market
Güvenli PC
Evrim sistemi bulunmaktadır.

Oyun içerisinde çoğu şeyin farklı gelebileceğini söylemek isterim. Bu bağlamda ileride açılacak diğer serverlere ilham olursa bu konu beni mutlu edecektir çünkü birçok şeyi bu forumda öğrendim. Umarım herkes tarafından beğenilen bir sunucu olur. Oyunun wiki Forumunda veya instagram adresinde daha fazla görsel dosyalara erişebilirsiniz.

Oyunumuzun websitesi :
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Oyunumuzun forum sitesi :

İnstagram adresimiz :

Discord adresimiz :

Geri