• Merhaba Ziyaretçi,
    Henüz sitemize üye girişi yapmadınız. Sitemizden tam anlamıyla yararlanabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Eğer sitemize daha önceden üye olduysanız, buradan giriş yapabilirsiniz. Sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Metin2'de Won Bugunun Bilançosu


Whistle

Ruhsuz Filozof
Site Yetkilisi
Admin
Mesaj
7.536
Beğeni
2.514
Puan
2.481
Merhaba arkadaşlar,
Bildiğiniz üzere geçen günlerde Metin2'nin sunucularında bir bug gündeme gelmişti. Birkaç kişinin bildiği bir bug, bakım yapılacağını öğrendikleri zaman bildiklerini genele saçmışlar bunun sonucunda da iş çığrığından çıkmıştı.

Metin2 Türkiye ekibi Cuma günü yaptığı duyuruda ise bu buga sebep olan Lonca bankası sisteminin geçici bir süre kapatıldığını belirtmişler;
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.


Tabi en çok merak edilen ise bugu kullanan karakterlerin ne olacağı. Metin2 kuralları gereği oyun açıklarından faydalanmanın cezası tüm hesapların süresiz kapatılması. Oyunun geliştirici ekibi Kore'de bulunduğu için ve Metin2 oyunu diğer ülkelerde de bulunduğu için Dünya yapınca şu ana kadar tespit edilen 90.000 hesap süresiz kapatılmış. Aşağıdan duyuruyu okuyabilirsiniz;
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.


Gelelim benim düşüncelerime ve eleştirilerime. Bir çok oyunda buglar oluşmaktadır. Buna yapacak bir şey yok. Geliştirici ile oyuncu arasında ki en büyük fark oyuncu oyunu öğrendikçe geliştiriciden daha çok tecrübeye sahip olmasıdır. Oyunda gelişmek için türlü türlü yol ararlar buda geliştiricilerin gözünden kaçan ufak şeylerin böyle kitleleşmesine sebep oluyor.

Bugu yapanlar ise log kayıtlarından tespit edildiği için kapatılmış. 90.000 hesap dile kolay bence. Tek tek tespit edip banlamak. Bugu kullananların yanına kar kalmadığı için tebrik ederim lakin oyundaki dürüst oyuncuları oyundan soğutmamak için bot ve hilelere kesin çözüm bulmaları gerekiyor.
 
Son düzenleme:

Kyknos

Mutluluk Fakiri
Site Yetkilisi
Admin
Mesaj
673
Beğeni
425
Puan
821
Piyasa alt üst oldu won satan paranın dibine vurdu çok geç kaldılar çözümlemekte etmek'de. Ayrıca farklı bug üstünden hala devam edenler var.
 

Üst