Metin2006 Süreci :)

Enes Deniz

www.SixTails.com.tr
Geliştirici
Usta Üye
Ticaret Puanı
0
@Kasimir Kardeşimle birlikte üzerinde uğraştığımız files'dir
Bu süreç'de bize takıldığımız noktalarda yardımcı olan : @burakhangunduz kardeşime teşekkürlerimi sunarım :)
Alt yapı server filese eklenti yapılmış halidir daha önce 5 sistem paylaştım
Düzenlemeler yapılmış halidir yapılan maddeler resimlerin altında yazılmıştır.

Select1.png

Select2.png

Loading.png

SistemSeçenek.png

OyunSeçenek.png

OyunYetkili.png

Envanter.png

Kadim.png

OfflineShop.png

SkillWindows.png

SkillM.png

SkillP.png

+ Basma.png

Bk Adet isim.png

Gizlilik.png

MiniMap.png

Duyuru.png

BossCan.gif

Eklenenler:
1 - Eski mall.tga dosyası eklendi (Python) #(Energybar.py)'den imagelerin başına # konuldu.
2 - Enerji sistemi tamamen kaldırıldı (Python) (Inventorywindow.py)'den imageler kaldırıldı. #(Game.py DIK ataması kaldırıldı)
3 - Simya sistemi kaldırıldı questler silindi ( Python , Game)
4 - Kırmızı ejderha tema eklendi (Python)
5 - Eski loading ve login eklendi (Python)
6 - Eski loading gauge eklendi (Python)
7 - Login penceresin de ki klavye kaldırıldı (Python)
8 - +Basarken yang düzeni eklendi (Python))
9 - +Basarken item adeti ve var yok sistemi eklendi (Python))
10 - Loading bilgi sistemi eklendi (Python))
11 - +Lı itemlerin sol üst tarafına işaret eklendi (C+,Python)
12 - Offical bonus tablosu eklendi (C+,Python) https://cdn.discordapp.com/attachments/751428504905842716/758835598609219594/vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv.gif
13 - Mini map da boss gösterimi eklendi (C+,Python)
14 - Mini map da metin gösterimi eklendi (C+,Python)
15 - Gmler için eşya altında nesne kodu eklendi (Python)
16 - Mini map altı yazı ve tarih eklendi (Python)
17 - K envanter Eklendi (C+,Python)
18 - K Envanter bilinen fixler yapıldı (C+,Python)
19 - K Envanter Gift uyarlaması yapıldı (C+,Python)
20 - Paneli genişet butonuna Sohbet eklendi (Python) ( Enter tuşu sohbet penceresi )
23 - TKMT2 Buton Eklendi (Python) https://forum.turkmmo.com/proxy.php?image=https%3A%2F%2Fi.hizliresim.com%2F2Eb57O.png&hash=360e32aaa1104b37d5023d4017736086
24 - Mob İnfo Eklendi (C+,Python)
25 - Hızlı envanter kaldırıldı (Python)
26 - Ticaret onay sistemi eklendi (Python)
27 - 2 kere yüzük giyme fix eklendi (Python,C+)
28 - Tecrübe yüzüğü gibi itemlere sorgu eklendi (Python) (070043,70005)
29 - Dünya droplarının oraya dönüşüm den çıkma eklendi (C+,Python)
30 - Gmler için skill id gösterme eklendi (Python)
31 - Arkadaş listesine takım listesi eklendi (C+,Python)
32 - +Basma duyurusu eklendi (C+,Python)
33 - Yansıtılan itemin adeti eklendi (C++)
34 - Gm ler için pm iyileştirilmesi eklendi (Python)
35 - Boss kill duyurusu eklendi (C++)
36 - Grafik ve lamba fix (Python)
37 - Boss takip sistemi eklendi (C+,Python)
38 - Hızlı giriş eklendi (Python)
39 - Envanterdeki yüzük slotu kostüm penceresine taşındı (Python)
40 - Hızlı Ch değiştirme sistemi eklendi (C+,Python)
41 - Şebnemleri affect'de gösterme eklendi (C+,Python)
42 - Ejerha tanrıları Affect'de gösterme eklendi (C+,Python)
43 - Tunç ve tatlılar Affect'de gösterme eklendi (C+,Python)
44 - Affect'lerin yan yana değil alt alta göstermesi eklendi (C+,Python)
45 - Kadim efsun sistemi eklendi (C+,Python)
46 - Sistem seçeneklerine yazı tipi değiştirme eklentisi eklendi. (Python)
47 - Oyun seçeneklerine Zemin stili değiştirme eklentisi eklendi. (Python)
48 - Ayakkabı yönü değiştirildi (Python)
49 - Moblar'dann level görünümü kaldırıldı (C++)
50 - Level görünümü kaldırıldı (C++)
51 - Düşen itemlerin ismi ve adeti eklendi (C+,Python)
52 - Aktif Lonca Liderleri sistemi eklendi (C+,Python)
53 - Offline shop butonu Envantere eklendi (C+,Python)
54 - Online oyuncu sayacı eklendi (C+ Python)
55 - Karşıdakinin Hp'sini gösterim eklendi (C+,Python)
56 - Hızlı +Basma sistemi eklendi (C+,Python)
57 - Big notice sistemi eklendi (C+,Python)
58 - Smokin ve gelinlik varken kostüm giyme fix (C+,Python)
59 - Ninja kamuflaj sorunu fix eklendi (C++)
60 - Grup kutsama sistemi eklendi (C++)
61 - Zırhların parlaklığı iyileştirildi (Python)
62 - 1.Köy sürgün girişleri kaldırıldı (Python)
63 - Hızlı çıkış sistemi eklendi (Python)
64 - Razador ve nemere girişi kaldırıldı (Python)
65 - Catacomb girişi kaldırıldı (Python)
66 - Eski skiller eklendi (Python)
67 - Zehirlenmiş Canavar Aggro Fix Yapıldı (C++)
68 - Kar yağışı aktif kapalı sistemi oyun seçeneklerine eklendi (Python)
69 - gece gündüz sistemi oyun seçeneklerine eklendi (Python)
70 - Yang bilgisi aç kapat oyun seçeneklerine eklendi (Python)
71 - Level duyurusu eklendi (C++)
72 - Moblara bonus tablosu eklendi (C+,Python)
73 - Gelişmiş bar sistemi eklendi (C+,Python)
74 - Burada ve şehirde başla süresi gösterimi eklendi (C+,Python)
75 - Hp Bar Düzenlemesi ( Vurduğun da arkasından Hpnin kısmından mavi şekilde düşer ) (Python)
76 - Depo envanter sağ tık eklendi (Python)
77 - Mesaj geldiğinde windows penceresine uyarı gelmesi eklendi (C+,Python)
78 - Haritalara metin ve damarlar eklendi
79 - Oturma Sistemi eklendi (C+,Python) (/otur - /oturs)
80 - Bu eşya ile yapamayacakların eklentisi eklendi (C+,Python)
81 - Npc ler files tipine göre ayarlandı
82 - CUBE EKLENTİSİ EKLENDİ VE CUBE HIZLI ARINDIR EKLENDİ(Python)
83 - Screenshot kalitesi arttırıldı(C++)
84 - XMAS Event Helper Kaldırıldı(C++)
85 - GM Herşeyi görebilir eklendi(C++)
86 - PARTY HP BUGU FİXİ YAPILDI(C++)
87 - GRUPTA SALDIRI DEĞERİ EKLENTİSİ KARAKTER EKRANINA YANSITILDI(PYTHON)
88 - ARTTIRMA KAĞIDI KUTSAMA KÜRESİ VE TAŞ GEÇME ORANI AYARLANDI(C++)

Not : Listede olmayan bazı fixler ve sistemsel ayarlar vardır
Filesi İsteyen arkadaşlar olursa konuşulur özelden yada discorddan ulaşabilirler
Not2 : Süreç hala devam etmektedir bitmiş değildir
Not3 : İstek üzerine files yapılır​

Son düzenleme:
Oyun Yetkililerii kısmı çok sinirim bozdu çift ' ii ' koymuşsunuz :ebebe::ebebe: Ayarlarımı bozuyor :D

Başarılar dilerim daha iyi şeyler göreceğiniz sizlerden umarım :)

Oyun Yetkililerii kısmı çok sinirim bozdu çift ' ii ' koymuşsunuz :ebebe::ebebe: Ayarlarımı bozuyor :D

Gözünüzden kaçmamış orası benimde gözüme takıldı ne zaman düzeltmeye niyetlensem başka birşey aklıma geliyor kalıyor öyle yorumunuz için teşekkürler hocam :)
Düzenleme : Söylenilen yazı değiştirildi :)

Son düzenleme:
Konuyu takipteyim. Filesı özelden ücretsiz mi paylaşacaksınız yoksa ücretli mi bu hali bile oldukça iyi görünüyor elinize sağlık.
Bu filesi ücretli olarak satmaya niyetim var biraz daha geliştirmeyi düşünüyorum
Mob, bosslardan düşenler emek servere göre ayarlı + basma exp seviyeleri hersey ayarlı aslında bir kaç sistem daha ekleyebilirim sadece old school düşündüğüm için ekleme gereği duymadım bir yandanda

Bu filesi ücretli olarak satmaya niyetim var biraz daha geliştirmeyi düşünüyorum
Mob, bosslardan düşenler emek servere göre ayarlı + basma exp seviyeleri hersey ayarlı aslında bir kaç sistem daha ekleyebilirim sadece old school düşündüğüm için ekleme gereği duymadım bir yandanda
Bence de böyle oldschool kalması daha iyi. Çok fazla şey eklemek bu tarzın yapısını bozuyor. Tamamlandığında satın almayı düşünürüm. Kolay gelsin.

Bence de böyle oldschool kalması daha iyi. Çok fazla şey eklemek bu tarzın yapısını bozuyor. Tamamlandığında satın almayı düşünürüm. Kolay gelsin.
Şuan da tamam zaten bitmiş hali sadece sistem düşünüyorum ne ekleyebilirim diye + olarak beta skill penceresini paylaşmıyacağım satsam bile beta skill penceresi olmadan satılacak yani isterseniz discorddan detaylica konuşabiliriz -- EnesDeniz#6826

Benim nick gibi :(

Başarılarınızın devamını dilerim :)

Her şey gayet güzel gözüküyor. Ellerinize sağlık. Ufak bir tavsiye envanterde sayfa geçişini değiştirmişsiniz. Bence genel kullanımı zorlaştıran bir şey çünkü 3. envantere geçmek istediğinde 3 kere ileri tuşuna tıklamak gerekecek.
Old School Tarzında olduğu için farklılık katsın diye düşündüm ama düşünceniz doğru sağolun hocam :)

Old School yeni duyduğum bir terim. Tam olarak burada nasıl bir oyun yapısı amaçlanıyor?

Old School yeni duyduğum bir terim. Tam olarak burada nasıl bir oyun yapısı amaçlanıyor?
Eski günlerdeki gibi madalyon düşürmeli dolunay düşürmeli çok zor olan bir oyun yapısı düşündük zaten sizinde böyle bir projeniz vardı anlayabiliyorsunuz bizi ama artık oyuncular bu kadar zor oyun yapısına gelemiyor diye düşünüyorum

Ben kesinlikle old school diye tabir edilen yani aşırı derecede emek pvp serverları şahsi fikrimce saçma buluyorum. Böyle bir şey yapacak olsam gider offical oynarım :)

Saygı duyarım herkesin kendi şahsi fikridir tabi
Oyuncular zor oyun yapısına aslında gayet geliyor. Önemli olan oyuncuyu nerede ne açıdan zorlayacağını bilmek. Ve nesne marketi emeğe paralel eşyalarla doldurmak. Misal emek serverda oyuncular arasında fark açacak şeyleri nesne markete koyduğun zaman oyuncular 1 haftaya bırakıyor ama adam 1 haftada 50 zor olmuşken çevresinde hala 50 levelleri görünce oynamaya devam ediyor. Tamamen oyuncular arasında kurduğunuz dengeye ve oyun zorluk yapısına bağlı. Adama zırhlı at yerine normal at verirsen başlamaz ama zırhlı at verip atı asker yapma evresini oldukça zor yaparsan fazlasıyla oynar.

Oyuncular zor oyun yapısına aslında gayet geliyor. Önemli olan oyuncuyu nerede ne açıdan zorlayacağını bilmek. Ve nesne marketi emeğe paralel eşyalarla doldurmak. Misal emek serverda oyuncular arasında fark açacak şeyleri nesne markete koyduğun zaman oyuncular 1 haftaya bırakıyor ama adam 1 haftada 50 zor olmuşken çevresinde hala 50 levelleri görünce oynamaya devam ediyor. Tamamen oyuncular arasında kurduğunuz dengeye ve oyun zorluk yapısına bağlı. Adama zırhlı at yerine normal at verirsen başlamaz ama zırhlı at verip atı asker yapma evresini oldukça zor yaparsan fazlasıyla oynar.
Bunlar aslında göreceli kavramlar bana göre kimisi kolay sever kimisi zor bizim bu filesdeki amacımız oyuncular birbirlerini geçmek için hırs yapsın, ticaret sürekli dönsün nesne markette olabilcek şeyleri oyun içi de elde edebilecek ama zor bu tarzda şeyler

Ben kesinlikle old school diye tabir edilen yani aşırı derecede emek pvp serverları şahsi fikrimce saçma buluyorum. Böyle bir şey yapacak olsam gider offical oynarım :)
Tr eskisi gibi olsaydı bence şuanda old school başlığı altında serverler açılmazdı insanlar eskiye hasret kaldığı için genelde böyle projeler devreye girmeye başladı benim düşüncem bu yönde tabi sizinde kararınızı saygı duyuyorum :)

Tr eskisi gibi olsaydı bence şuanda old school başlığı altında serverler açılmazdı insanlar eskiye hasret kaldığı için genelde böyle projeler devreye girmeye başladı benim düşüncem bu yönde tabi sizinde kararınızı saygı duyuyorum :)
Aynen öyle. Yenilik her zaman sevilmiyor. İnsanlar dolu düşürmeyi 120lik bos kesmeye tercih ediyor.

Eğer verilerimin silinmeyeceğine güveneceğim bi server olsa eski tarz oynarım. Piyasadaki çoğu oyunlar birbirinin kopyası ve kısa süreli sürüyorlar. Tabii ki de her şey tercih meselesi :)

Eğer verilerimin silinmeyeceğine güveneceğim bi server olsa eski tarz oynarım. Piyasadaki çoğu oyunlar birbirinin kopyası ve kısa süreli sürüyorlar. Tabii ki de her şey tercih meselesi :)
Bu filesi köşede kaldı öyle satıp değerlendirmeyi düşünüyorum @burakhangunduz ve @Kasimir ile üzerinde çalıştığımız files olan anka2 projesi eğer açarsak kapanmama garantisini verebilirim 3 5 aylık değilde kalıcı olmak için geliyoruz :)

Geri