Yardım Metin2 virtual box server kurulumu

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

pusatt22

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Öncelikle merhabalar arkadaslar

Bilgisayarımda sanal makina oluşturup server kurmak için ;

virtual box

putty

navicat

xampp

WinSCP

Navicat Premium

FileZilla

notepad++

visual studio 2013

vb. Gerekli tüm programları edindim

sıfırdan freebsd 12.0 sürümün kurulumunu yaptım

freebsd 9.2 gerekliymiş source build filan yapmak için onuda edindim

3 adet server files indirdim

1. kurulumunda game.tar.gz mysql.tar.gz ve src.tar.gz şeklinde çıkarıp serveri kurum ve verdikleri packı serverinfo.py düzenleyip oyuna giriş yapabildim ama filesi ve packı beğenmeyip yeni files ve pack arayışına girdim.

2.olarak Escelipse-SERVER dosyalarını indirdim

içerisinde

04.Dump.rar

Client_SRC.rar

Escelipse-metin2files_lycansiz.tar.gz

game.tar.gz

mysql.tar.gz

ve birkaç dosya ile geldi...

game.tar.gz ve mysql.tar.gz kurdum fakat dump.rar nedir client_src.rar nedir izlediğim videolara göre birşeyler yapmayı denedim ya serverin girişleri açılmıyor hata alıyorum kurulumu başaramadım ve yanındaki gelen pack dosyalarını nasıl düzenleyeceğim hakkında fikrim yok packıyla indir 2 3 gb kadar fakat packler cok farklı.

3.filesimde ise

asilzade indirdim game.tar.gz ve mysql.tar.gz kurulumlarında sorun yaşamıyorum

yanında

ClientSource.zip

Dump Proto.zip

DumpSource.zip

ServerSource.zip

Pack.zip dosyaları mevcuttu pack klasörünü içinde bir sürü dosya var pack içi boş root.epk lar bile yok sanırım düzenleyerek kendim oluşturmam gerekli daha sonra ise

dum proto nedir dump source nedir nasıl kurulur bilmiyorum serversoruce freebsd 9.2 ile izledğim kadarıyla bişeyler freebsd 9.2 içinde çıkartıp gerekli kodları yazıp

oluşan game ve db dosyalarını freebsd 12.0 kendi filesimin içine attım cilent source ise visual studio 2013 ile internetten izleyerek ayarlamaya çalıştım ki ne amaçla yapıldıgını mantıgını dahi anlayamazken 16 adet hata verdi serveri online hale getirmek istediğimde server açıldı görünüp sunucuya bağlanıyorsunda kalıyordu ve farklı bir pack ile giriş yapmaya çalıştım uzun zamandır buralarda yoktum birçok sey değişmiş ve net bilgilere sahip olamadım.

söze gelecek olursak elimdeki dosyalar ile bana kurulum yapabilecek net bilgileri verebilecek yardımcı olabilecek birine ihtiyacım var okunuğunuz için teşekkür ederim yanlış bölüme konu açtıysam affola şimdiden teşekkürler.

Eğitim serilerini zamanında planlarken source build kısmını sona bıraktım.
Eğer sanal sunucuyu kurduysanız hazır derlenmiş filesler üzerinden giderseniz. Zamanında frozen filesi kurduydum ama aradan baya zaman geçti. Sitemizde güncel olan fileslerden birisi @comos tarafından paylaşıldı. Buradan bakabilirsiniz: 1-120 Abra2 Server Files

Dump_proto ile ilgili bilgileri eğitim serisinin devamında verdim. locale_tr içinde bulunan item_proto ve mob_proto dosyalarını oluşturmaya yarıyor.

Derleme aşamasında 16 hata verdi yazmışsınız büyük ihtimal extern klasörünün yolunu belirtmemiş olabilirsiniz. Source'nin derlenmesiyle ilgili baya rehber konuları ve videolu anlatımlar mevcut.

Öncelikle bu tür sorunları yaşamak istemiyorsanız, benim gibi no-txt bir server files tercih edin derim. Txt ve no-txt arasındaki ince detaylar hakkında net bir bilgim yok fakat no-txt de dump mevzusu olmadığı için düzenlemesi vs. daha kolay oluyor.
Kurulumu standart,düzenlemesi direkt dosya üzerinden yapılıyor. Txt fileslar da txt ayıklıyorsun, sonra onu düzenliyorsun, sonra derliyorsun, sonra onu gidip başka dosyayla derliyorsun vs. Bilene elbet kolaydır,belki daha kullanışlıdır saygı duyarım ama no-txt şahsen bence daha da kolay ve stabil. Neticede onun yaptığını diğeri de yapıyor. Zaten no-txt fileslarda indirdiğiniz sayfada belirtilmemişse bile, indirdiğiniz dosyalar büyük ihtimalle şunlardan oluşur:

game + mysql
Pack
Client
Gamesource
Clientsource

Dump'a dair hiç bir şey bulunmaz.

Öncelikle bu tür sorunları yaşamak istemiyorsanız, benim gibi no-txt bir server files tercih edin derim. Txt ve no-txt arasındaki ince detaylar hakkında net bir bilgim yok fakat no-txt de dump mevzusu olmadığı için düzenlemesi vs. daha kolay oluyor.
Kurulumu standart,düzenlemesi direkt dosya üzerinden yapılıyor. Txt fileslar da txt ayıklıyorsun, sonra onu düzenliyorsun, sonra derliyorsun, sonra onu gidip başka dosyayla derliyorsun vs. Bilene elbet kolaydır,belki daha kullanışlıdır saygı duyarım ama no-txt şahsen bence daha da kolay ve stabil. Neticede onun yaptığını diğeri de yapıyor. Zaten no-txt fileslarda indirdiğiniz sayfada belirtilmemişse bile, indirdiğiniz dosyalar büyük ihtimalle şunlardan oluşur:

game + mysql
Pack
Client
Gamesource
Clientsource

Dump'a dair hiç bir şey bulunmaz.

Dump protoyu verme sebepleri yanılmıyorsam sadece 40k fileslerde item_names.txt'de filezilla içerisinden değiştirmek yetmiyordu.
mesela bir itemin ismi değiştikten sonra filezilladaki item_names.txt'yi dump proto ile build edip locale_tr içerisine atmak gerekiyordu.
Bazı fileslerde dump proto eklenmesinin sebebi bu olsa gerek :D kimse keyfinden koymaz yani :D

Geri