Metin2 Türkiye'de Oyun İçi Yardım ve İtem Satışından Dolayı [SGA]Ural Yönetimden Atıldı

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Son bir kaç haftadır metin2 türkiye ekibi yaptığı açıklamalar ve eylemlerle gündeme bomba gibi düştü diyebiliriz.

Bunlardan en önemli gündemlerden birisi direk pvp serverleri ilgilendiren konuydu. Rubinum serverinin kapatıldığını derindarbe forumdan bildirmişti;
rubinum kapatilmasiyla ilgili duyuru.jpg

Kaynak:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Bu açıklama tabiki de büyük bir tartışmayı da alevlendirdi. Acaba Türkiye'deki pvp serverlere bir şey yapabilirler mi diye. Daha bu konunun tartışılması bitmeden gündeme bomba gibi düşen bi gelişme yaşandı.
Aynı konu altından birisi [SGA]Ural'ın yönetimden neden atıldığını sorması üzerine Derindarbe şu şekilde yanıt verdi;
Uralla ilgili derindarbenin aciklamasi.jpg

Kaynak:

Bu açıklamadan sonra tartışmalar birbirini kovaladı.
En önemli tartışma konusu ise yönetimdeki birinin yaptığı hatanın bedelinin oyunculara ödettirilmiş olması. [SGA]Ural'ın item sattığı karakterlerin hepsi kapatılmış. Oyuncularda yönetimin yaptığı hatanın oyundaki elit karaktere kesilmesini yanlış bulup eleştirilerini sundu.

Metin2 Türkiye ekibi ve gameforge yaptığı soruşturmalar doğrultusunda depolamaya yapmayan karakterlerde [SGA]Ural'ın kopyaladığı eşyalar silinip hesapların tekrar açılacağı duyuruldu.
Hesaplarin acilmasiyla ilgili duyuru.jpg

Kaynak:

Genelde bu tür yardım ve yetkililerin eşya/yang satma gibi olaylarını pvp serverlerde sıklıkla gördüğümüz bir şeydi. Fakat orjinal bir oyunda böyle bir şeyin yaşanması çok yankı uyandırdı.

Siz bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
Metin2'yi çok az oynamış biri olarak bu durumu gördüm. Öncelikle oyun yöneticisinin yaptığı yasal olmadığı için verilen karara ben hak verdim. Sonuçta PvP server değil, ulusal bir firmaya ait ulusal bir oyundan bahsediyoruz. Böyle düşününce Ural adlı kişi için verilen karar tam yerinde duruyor.

Ancak PvP server konusuna gelinince, en başta düşündüğüm şey neden bu kadar beklenildiği oldu. Sonuçta uzun süredir, hatta yıllardır PvP serverlar kuruluyor ve bir sürü insan oynuyor. En başta sitemizin bile PvP serveri bulunuyor Casro2 olarak. Şimdi, bunun bir kaç nedeni olabilir diye düşünüyorum.

Birincisi, çok fazla oyuncu TR sunucusunu bırakıyor ve PvP sunuculara geçiyor. Özellikle bunun sebebi hızlı gelişme, istediklerini hızlıca elde etme olabilir herkesin kendi düşüncesi. Yani Gameforge Metin2 TR olarak çok fazla oyuncu kaybı yaşanmış ve gözde bir sunucuyu kapatma işlemiyle diğer sunucu kuracak kişilere gözdağı veriliyor olabilir. Sonuçta ortada çok fazla, hemde çok fazla sunucu var. Hepsini mi kapatacaklar tek tek? Ya gerçekten tek tek sunucuları kapatacaklar gecelerini gündüzlerini verip, ya da gözdağı verecekler popüler olanları kapatıp. Bu durum hakkında bir yorum yapamıyorum iyi midir değil midir, ancak düşüncem bu yönde.

Geri