Metin2 Ticarete item koyamama, ve yere item atamama sorunu ?

ErrorOssi

Üye
Üye
Merhaba abilerim kardeşlerim. her serverde olduğu gibi. sizinde serverinizde; bazı itemler ticarete koyulmuyormu ? ve yere atılmıyormu ? buyurun en detaylı çözüm

1 - Navicat'a girin.
2 - Player /item_proto'ya girin.
3 - Ticarete koymak istediğiniz itemin kodunu yazıyoruz.[CTRL+F yaparak bulabilirsiniz.]
4 - Sağa doğru kayın.
5 - "antiflag" yazan yere 312 yazıyoruz ve kaydediyoruz.
6 - Oyunda GM karakterle "/reload q" yazıyoruz.
7 - Ve artık oynama yaptığınız itemi ticarete koyabilirsiniz.

Böyle bir rehber konusunun forumumuzda eksikliği vardı. Anlatım uygulanırsa işlem başarılı olacaktır ama eksiklikler olduğu için bende konunuza ek yapmak istiyorum.
flag, antiflag gibi sayılarda sadece tek bir özellik barındırmazlar. Mesela sizin söylediğiniz 312 antiflag değerini bende aracı ile txt mantığına çevirdiğimde şöyle bir sonuç elde ettim;
satilamayan item.jpg

Ve insanlar sizin söylediğiniz gibi hırsızın eldiveni itemine bu değerleri uygularsa ne yazık ki burada olduğu gibi ninja, sura ve savaşçı o itemin kullanılamayacağını da eklemiş oluyoruz.
Bu yüzden daha büyük sorunun habercisi olabilir.

Protolarda itemleri;
yere atmama: ANTI_DROP : 128
ticarete koyamama: ANTI_GIVE: 8192
pazarda satamama: ANTI_MYSHOP: 65536
antiflag degerler.jpg

Benim filesime göre değerler bu.

Mesela sizin iteminizin değeri 312 diyelim. Ben yere atılmasını engellemek istediğimde bunu 128 daha arttırmam gerekecek. Buda 440 yapıyor. Şimdi 440 yazarak text haline çevirdikten sonra tekrar bakalım;
yeni antiflaglar.jpg

Niyetinin iyi olduğunu ve başarılı olduğun bir konu hakkında insanlara yardım etme amacı güttüğünü anlıyorum ama verilen eksik bilgiler kullanıcılara yarardan daha çok zarar getirebilir. Buda benim konunuz için ufak bi katkım olsun. ^_^

Flag değerlerini oyunda bulunan bir itemden çekip yapman daha mantıklı olacak. Hatta bu konuyla ilgili python taraflı bir sistem görmüştüm. Sistemin adı yapamayacakların eklentisi tüm itemlerin flaglarını çekiyor ve itemin alt kısmına o itemle yapamayacaklarını yazıyor Örneğin: Bu itemle yapamayacakların ;Düşür, Sat, Pazarla Depola. Yakında tüm paylaşımları bu forumda yaparım.

Flag değerlerini oyunda bulunan bir itemden çekip yapman daha mantıklı olacak. Hatta bu konuyla ilgili python taraflı bir sistem görmüştüm. Sistemin adı yapamayacakların eklentisi tüm itemlerin flaglarını çekiyor ve itemin alt kısmına o itemle yapamayacaklarını yazıyor Örneğin: Bu itemle yapamayacakların ;Düşür, Sat, Pazarla Depola. Yakında tüm paylaşımları bu forumda yaparım.

Böyle bir şeyden bahsediyorsanız arkadaşın konusu bunla alakalı değil. Satılamayan bir itemi nasıl satılabilri yapılacağını anlatıyordu.
0616_152315.jpg

Evet dediğim sistem buydu. Arkadaşın sorununa gelecek olursak, flag değerlerini kontrol etmeli diye biliyorum. Bu sistemi söylememin amacı ise oyunda tek tek itemleri ve flag değerlerini kontrol edip, yeni iteme uyarlamada zaman kaybetmemesini sağlamak için söyledim.Çünkü her uyarlayacağı itemde ''depoya koyulabilirliğini , yere düşürülebilirliğini , ticaret yapılabilirliğini'' kontrol etmesi gerekiyor.

Bu şekilde de kullanılabilir. Mantıklı bi yaklaşım. Genelde son kullanıcıları bilgilendirmek amaçlı yapılmış bir şey bu.
Bence daha basit bir yol daha var. item_proto.txt dosyasınlarda da zaten string halinde tüm değerler yazıyor. protolardan tüm eşyaların özelliklerini anında görebilir. :)
Örnek;
Kod:
71146    »ç¶ûÀÇ ¼±¹°»óÀÚ (ÇÎÅ©)    ITEM_QUEST    0    1    ANTI_DROP | ANTI_SELL | ANTI_GIVE | ANTI_STACK | ANTI_MYSHOP    NONE    NONE    NONE    0    0    0    0    0    LIMIT_NONE    0    LIMIT_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    0    0    0    0    0    0    0    0    0

Geri