Çözüldü Metin2 Site panel ekleme

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Awaken

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar siteye panel eklemek istiyorum dosyalar elimde var fakat nasıl yapıcağımı bilmiyorum filezilla üzerinde public falanda yok farklı temalar var admin site yönetim admin paneli fakat orada istediğim panel yok yeni eklemek istiyorum nasıl yapabilirim yardım ederseniz sevinirim. Site admin giriş yerinde yükleme yerini de bulamadım yok yani.

Çözüm
Benim girişte www yok başka tek bu var :D
Sorununuzu çok güzel bir şekilde anlatmışlar yardımcı olmuşlar bir de ben kendi yorumumla yardımcı olayım isterseniz;

Şuan anlamadığım şey local makinede mi yoksa sunucu üzerinde mi bu site

Local makine ise appserv , wamp server gibi apache server programı kurup dizininin www klasörüne upload edilir tarayıcıdan localhost/ şeklinde erişilir

Sunucuda ise bu site bu siteye
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
şeklinde erişilir

Eğer sunucuda ise bu site temaları şu şekilde olabilir:
public_html/thema
public_html/temalar
public_html/WP_Theme
public_html/admin/thema
public_html/admin/temalar
public_html/administrator/tema

Gibi yani temalar ya ana dizinde yada ana dizin içindeki yönetici dosyalarının...
Merhaba, pek bir şey anlamadım ama tema klasörünü arıyorsunuz sanırım...

Filezilla'ya giriş yaptıktan sonra:

public_html > www > temalar klasörünün içerisine atmanız yeterli olacaktır. Eğer anlatmak istediğiniz bu ise.

Benim için sorun olan ise Filezillada public_html'yi bulamamam Site admin panelinden tema değiştirme var fakat ekleme yok o yönden diyorum filezilla da public_html bulamadım diye

Resim 1'de gördüğünüz gibi bende de gözükmüyor...

Site Tema 1.png

Resim 2'de de "www" adlı klasöre tıkladığımda ise /public_html kısmına yönlendirme sağlıyor. Farklı bir klasör adı altında kısayola eklenmiş olabilir. Eğer hala bulmakta zorluk çekiyorsanız. En basit çözüm önerisi tüm dosyaları masaüstüne bir klasör oluşturup içerisine indiriniz. Panelde gözüken temalardan birini klasör arama bölümünden aratınız. İlgili klasöre ulaşırsınız.

Site Tema 2.png

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Sorunda bu işte bende www adlı klasörde hiç bir şey yok :D Siteden temalar değiştiriliyor ama ekleme yapılmıyor. Admin panelinden
wqwq.png

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Freebsd serverinize web sitesi kurabilmeniz için apache modülünü kurmanız gerekli. Ama hem server hemde web sitesini aynı yerde barındırmayın isterseniz. Web sitesi için kendinize apache desteği olan bir hosting bulmalısınız.

Freebsd apache hakkında bilgi:

Freebsd servere apache kurulumu:

Benim girişte www yok başka tek bu var :D
Sorununuzu çok güzel bir şekilde anlatmışlar yardımcı olmuşlar bir de ben kendi yorumumla yardımcı olayım isterseniz;

Şuan anlamadığım şey local makinede mi yoksa sunucu üzerinde mi bu site

Local makine ise appserv , wamp server gibi apache server programı kurup dizininin www klasörüne upload edilir tarayıcıdan localhost/ şeklinde erişilir

Sunucuda ise bu site bu siteye
şeklinde erişilir

Eğer sunucuda ise bu site temaları şu şekilde olabilir:
public_html/thema
public_html/temalar
public_html/WP_Theme
public_html/admin/thema
public_html/admin/temalar
public_html/administrator/tema

Gibi yani temalar ya ana dizinde yada ana dizin içindeki yönetici dosyalarının içinde bulunur

Localhost ta ise:
Appserv/www/tema_klasoru
Appserv/www/admin/tema_klasoru
WampSrv/www/tema_klasoru
WampSrv/www/tema_klasoru

Gibi klasörde bulunur yani www klasoru localhostta public_html sunucuda dır
Ve localhostta ise direk dizine girerek site dosyaları atılır sunucuda ise filezilla gibi FTP programları kullanılır

Eğer dediğiniz şey yeni bir tema yapmak ise site panelinin bir temasından divler,css css dosyaları vb incelenir ve düzenlenerek yeni tema oluşturulur

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri