Çözüldü Metin2 site panel ekleme hata

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

avukat47

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar beğendiğim bi kaç panel oldu kendi siteme eklemek istedim publıchtml ye atıyorum admin panel yönetimde çıkıyor ama ( Temanın önizlemesi bulunmuyor. ) şeklinde hata alıyorum fotograflarda gözükmüyor nedendir aceba ?

Çözüm
Teamwier ile yaptığım incelemeler doğrultusunda.
Kullanıcının kurmaya çalıştığı tema dosyasının mhms paneline uygun olmadığı için hata almış.

Mhms paneline sadece mhms paneli için uygun olarak yapılan temaları temalar klasörüne atabilirsiniz. Çünkü kullandığınız panelin kendine özgü sınıfları var.
Konu içerisinde attığınız error_log dosyası ise çok eski zamandan kalma sizin aldığınız hata ile alakası olmayan dosya.
Teamwier ile ayarlar dosyasında;
PHP:
error_reporting(0)
satırını yorum haline getirdik ve error_log dosyasına şu hataları yazdı;
Kod:
[02-Feb-2019 14:33:31 Europe/Istanbul] PHP Warning:  require(temalar/CO-Panel/classlarim/aktarimlar.php) [<a href='function.require'>function.require</a>]: failed to open stream: No such file...
Temayı seçmene izin vermiyor mu? Mhms’yi mi kullanıyorsunuz?

Evet şu şekilde admin panelde
Adsız.png

2.png

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Önizleme dediği şey aslında resim. O diğer panellerin ekran görüntüsü var. Temayı aktif ettiğinizde çalışıyorsa sorun yok.

Malesef çalışmıyor ozamanda
Bu sayfa çalışmıyor
....net şu anda bu isteği işleme alamıyor.

HTTP ERROR 500

böyle hata veriyor

Kullandığınız tema uyuşmuyor olabilir. Daha detaylı hata kayıtlarını verebilir misiniz? Error_log dosyasında olması lazım.

Error_log dosyasını bulamadım masaustune ındırdım publıchtml açttıgımda buldugum error_log da bunlar yazıyordu
Adsız.png

Kullandığınız tema panelle uyuşmuyor olabilir. home/metin2hm/public_html/data/temalar/LiberationWar/index.php dosyasını açıp 6. satırda yazanları kontrol eder misiniz?

Bazı dizinler bende yok burası ise söylediğiniz hiç bi şey yazmıyor. Şu dosyaları publchtml atıyorum bu arada yanlış mı ki
Adsız.png

2.png

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Bana özelden teamwier bilgilerinizi atar mısınız. Bi gelip kontrol ediyim. :)

Teamwier ile yaptığım incelemeler doğrultusunda.
Kullanıcının kurmaya çalıştığı tema dosyasının mhms paneline uygun olmadığı için hata almış.

Mhms paneline sadece mhms paneli için uygun olarak yapılan temaları temalar klasörüne atabilirsiniz. Çünkü kullandığınız panelin kendine özgü sınıfları var.
Konu içerisinde attığınız error_log dosyası ise çok eski zamandan kalma sizin aldığınız hata ile alakası olmayan dosya.
Teamwier ile ayarlar dosyasında;
PHP:
error_reporting(0)
satırını yorum haline getirdik ve error_log dosyasına şu hataları yazdı;
Kod:
[02-Feb-2019 14:33:31 Europe/Istanbul] PHP Warning:  require(temalar/CO-Panel/classlarim/aktarimlar.php) [<a href='function.require'>function.require</a>]: failed to open stream: No such file or directory in /home/lemur2/public_html/fonksiyon.php on line 72
[02-Feb-2019 14:33:31 Europe/Istanbul] PHP Warning:  require(temalar/CO-Panel/classlarim/aktarimlar.php) [<a href='function.require'>function.require</a>]: failed to open stream: No such file or directory in /home/lemur2/public_html/fonksiyon.php on line 72
[02-Feb-2019 14:33:31 Europe/Istanbul] PHP Fatal error:  require() [<a href='function.require'>function.require</a>]: Failed opening required 'temalar/CO-Panel/classlarim/aktarimlar.php' (include_path='.:/opt/alt/php53/usr/share/pear:/opt/alt/php53/usr/share/php') in /home/lemur2/public_html/fonksiyon.php on line 72
[02-Feb-2019 14:33:32 Europe/Istanbul] PHP Warning:  require(temalar/CO-Panel/classlarim/aktarimlar.php) [<a href='function.require'>function.require</a>]: failed to open stream: No such file or directory in /home/lemur2/public_html/fonksiyon.php on line 72
[02-Feb-2019 14:33:32 Europe/Istanbul] PHP Warning:  require(temalar/CO-Panel/classlarim/aktarimlar.php) [<a href='function.require'>function.require</a>]: failed to open stream: No such file or directory in /home/lemur2/public_html/fonksiyon.php on line 72
[02-Feb-2019 14:33:32 Europe/Istanbul] PHP Fatal error:  require() [<a href='function.require'>function.require</a>]: Failed opening required 'temalar/CO-Panel/classlarim/aktarimlar.php' (include_path='.:/opt/alt/php53/usr/share/pear:/opt/alt/php53/usr/share/php') in /home/lemur2/public_html/fonksiyon.php on line 72

Bende bu hata kayıtlarından yola çıkarak CO-Panel klasörünün içindeki dosyaları inceledim ve index tasarımıymış. Kısacası mhms paneli için yapılan tasarım değil.

Konuda hatanın kaynağı bulunmuş ve çözülmüştür.
Bu hususta konu çözüldü işaretlenip kapatılmıştır.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri