Mesela aklıma şu da takıldı ben her şeyi hallettim diyelim kendi karakterimi yaptım çizdim animasyondu fılan skilleride filan itemlerinden tut efsunlarına kadar ayarlayıp oyuna aktif edebilirmiyim
Sourceden clienten kodlarıda ayarlarsanız aktif edebilirsiniz lycan ekleme gibi

İyi günler Sıfırdan Metin2 Server Files Oluşturma | 5 | Sıfırdan Metin2 Server Files Hazırlama Rehberi adlı videoda files hazırlarken kullanmış oludğunuz data locale ve proto dosyalarını indirdim fakat diğer tgz ve maxmiblack dosyları içinde yok nerden bulucam acilen yardım @Whistle

İyi günler Sıfırdan Metin2 Server Files Oluşturma | 5 | Sıfırdan Metin2 Server Files Hazırlama Rehberi adlı videoda files hazırlarken kullanmış oludğunuz data locale ve proto dosyalarını indirdim fakat diğer tgz ve maxmiblack dosyları içinde yok nerden bulucam acilen yardım @Whistle
maxmi 3.6 files yazsan googleye çıkar zaten

bende önceden indirmiş olduğum maxmiblackforce 3.6 files dosyaları var fakat game.tar ve mysql.tar diye geçiyor bu videoda var db içine attığı db.tgz dosyası mysql.tar dosyası mı ?

edit:
Sanırım buldum bulamayan arkadaşlar burdan ulaşabilir dosyalara iyi çalışmalar diliyorum.
Metin2 Sıfırdan Altyapı Server Files Hazırlama Rehberi

Ana konu içerisinde gerekli olan dosyaların hepsi mevcuttu zaten. Arayıp bulmuşsunuz tebrikler. :)

Server Filesi hazırlamak için gerekli dosyalar:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

merhaba Server Source Extern Güncellmesi adlı video rehberinde böyle bir hata aldım

Kod:
root@localhost:/usr/ports/graphics/devil # cd /usr/ports/graphics/devil
root@localhost:/usr/ports/graphics/devil # make config
===> Building/installing dialog4ports as it is required for the config dialog
===>  Cleaning for dialog4ports-0.1.6
/!\ ERROR: /!\

Ports Collection support for your FreeBSD version has ended, and no ports are
guaranteed to build on this system. Please upgrade to a supported release.

No support will be provided if you silence this message by defining
ALLOW_UNSUPPORTED_SYSTEM.

*** Error code 1

Stop.
make[2]: stopped in /usr/ports/ports-mgmt/dialog4ports
*** Error code 1

Stop.
make[1]: stopped in /usr/ports/ports-mgmt/dialog4ports
===> Options unchanged
root@localhost:/usr/ports/graphics/devil #

Freebsd 12.2 sürümünü çıkartmışlar. Bu yüzden öyle hata veriyor..
Ya Freebsd 12.2'ye geçmelisiniz ya da make.conf dosyasına şunu ekleyip deneyin.
Kod:
ALLOW_UNSUPPORTED_SYSTEM=yes

Uğraşmak istemezseniz git üzerinden o videoda derlediğim dosyaları alabilirsiniz.

Şu sektörde zaten bir şey güncelliğini korusa şaşarım. Ders notlarında düzenleme yapmam gerekecek şimdi.

Kod:

Uğraşmak istemezseniz git üzerinden o videoda derlediğim dosyaları alabilirsiniz.

Şu sektörde zaten bir şey güncelliğini korusa şaşarım. Ders notlarında düzenleme yapmam gerekecek şimdi.
make.conf a eklemeyi deneyeyim yoksa 12.2 ye geçerim mecburen

Kod:

make.conf a verdiğiniz kodu ekleyince çalıştı hocam
teşekkür ederim

Rica ederim. :)
Son durumu bildirdiğiniz için teşekkür ederim. Bu konuya gerekli olan notları yazdım. Udemy'e ise 6. bölüm başlangıcına kısa bir video eklerim.

İyi Günler Metin2 Client Extern Güncellemesi - Visual Studio 2019 | 6 | Sıfırdan Metin2 Server Files Hazırlama
Videosunda Dakika 7:41'de nCore2.8.49.0.h Adlı Dosya Novaline İçerisinde Mevcut Değil Rica Etsem Bana Onu Acilen İletebilir misiniz ?
@Whistle @hasanmacit

Son düzenleme:
gri ekran sorun oluştu. Her şeyi hallettim fakat son esnada bu oldu ilgilenebilirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Sanırsam serverinfo'yu düzenlerken hata yaptınız. Kodlarınızı kontrol edin tekrardan.
Python:
import app
app.ServerName = None

SERVER1 = {
    "name" : "MMO Tutkunlari",
    "host" : "192.168.1.111",
    "auth" : 11900,
    "ch1" : 13900,
    "ch2" : 13910,
}

STATE_NONE = "..."

STATE_DICT = {
    0 : "....",
    1 : "NORM",
    2 : "BUSY",
    3 : "FULL"
}

SERVER01_CHANNEL_DICT = {
    1: {"key":11, "name":"CH1", "ip":SERVER1["host"], "tcp_port":SERVER1["ch1"], "udp_port":SERVER1["ch1"], "state":STATE_NONE,},
    2: {"key":12, "name":"CH2", "ip":SERVER1["host"], "tcp_port":SERVER1["ch2"], "udp_port":SERVER1["ch2"], "state":STATE_NONE,},
}

REGION_NAME_DICT = {
    0 : SERVER1["name"],       
}

REGION_AUTH_SERVER_DICT = {
    0 : {
        1 : { "ip":SERVER1["host"], "port":SERVER1["auth"], },

}       
}

REGION_DICT = {
        1 : { "name" :SERVER1["name"], "channel" : SERVER01_CHANNEL_DICT, },                       
    },
}

MARKADDR_DICT = {
    10 : { "ip" : SERVER1["host"], "tcp_port" : SERVER1["ch1"], "mark" : "10.tga", "symbol_path" : "10", },
}

Sanırsam serverinfo'yu düzenlerken hata yaptınız. Kodlarınızı kontrol edin tekrardan.
Python:
import app
app.ServerName = None

SERVER1 = {
    "name" : "MMO Tutkunlari",
    "host" : "192.168.1.111",
    "auth" : 11900,
    "ch1" : 13900,
    "ch2" : 13910,
}

STATE_NONE = "..."

STATE_DICT = {
    0 : "....",
    1 : "NORM",
    2 : "BUSY",
    3 : "FULL"
}

SERVER01_CHANNEL_DICT = {
    1: {"key":11, "name":"CH1", "ip":SERVER1["host"], "tcp_port":SERVER1["ch1"], "udp_port":SERVER1["ch1"], "state":STATE_NONE,},
    2: {"key":12, "name":"CH2", "ip":SERVER1["host"], "tcp_port":SERVER1["ch2"], "udp_port":SERVER1["ch2"], "state":STATE_NONE,},
}

REGION_NAME_DICT = {
    0 : SERVER1["name"],      
}

REGION_AUTH_SERVER_DICT = {
        1 : { "ip":SERVER1["host"], "port":SERVER1["auth"], },

}      
}

REGION_DICT = {
        1 : { "name" :SERVER1["name"], "channel" : SERVER01_CHANNEL_DICT, },                      
    },
}

MARKADDR_DICT = {
    10 : { "ip" : SERVER1["host"], "tcp_port" : SERVER1["ch1"], "mark" : "10.tga", "symbol_path" : "10", },
}
bu şekilde grilik gitti fakat ch1 ve 2 ... gözüküyor aktif oldukları halde

Geri