Yardım - Metin2 server açtım ama Failed Connect diyor | Sayfa 3 | MMO Tutkunları
  1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Merhaba Ziyaretçi,
    Henüz sitemize üye girişi yapmadınız. Sitemizden tam anlamıyla yararlanabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Eğer sitemize daha önceden üye olduysanız, buradan giriş yapabilirsiniz. Sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Duyuruyu Kapat
  3. Merhaba Ziyaretçi, Usta üye alımında bazı maddeler değişti. Sizde güncel halini okumak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
Merhaba Ziyaretçi,
İçerik üreticilerinin güvencesi olan temel telif hakkı sistemi forumumuzda kullanıma sunulmuştur. Telif hakkı ile ilgili detaylı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz: bu linke tıklayarak konuya erişebilirsiniz

Yardım Metin2 server açtım ama Failed Connect diyor

'Soru, Cevap ve Yardım' forumunda ssjwoody0731 tarafından 27 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

1. ssjwoody0731

ssjwoody0731 Aktif Üye Üye

32
    13
    266
    27 Kasım 2019
    Erkek
    İstanbul
    Türkçesi olarak verdiğiniz kısım verdiğiniz sitedeki ile aynı mı farklı mı ? çok benziyor gibiler de

sizin türkçesi olarak verdiğinizi yazınca hata aldım sanırsam

Ekli dosyalar:

Son düzenleme: 28 Kasım 2019
    Whistle bunu beğendi.
  2. Whistle

Whistle Sarhoş Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 (Metin2) GM Casro2 (Metin2) Destek

5.289
    1.298
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Sitede yazılanların tercümesi olarak ekledim.
    Şunları çalıştırıp öyle deneyin;

portsnap fetch extract
    portsnap fetch update

Hala aynı hatayı veriyorsa sitede make install şeklinde kurulum tarzı var. O şekilde de kurabilirsiniz fakat pkg’ye göre çook yavaş olacaktır.

ssjwoody0731 bunu beğendi.
  3. ssjwoody0731

32
    13
    266
    27 Kasım 2019
    Erkek
    İstanbul
    maalesef gene hatayı aldım neden bu hatayı alıyorum make install şeklindeki kurulum çook uzun sürüyor :/

sorun files de mi ? yoksa benim kurduğum bsd de mi ? Hala çözemedim :/

Whistle bunu beğendi.
  4. Whistle

Whistle Sarhoş Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 (Metin2) GM Casro2 (Metin2) Destek

5.289
    1.298
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Files gcc49 ile build edildiğinden dolayı sizin işletim sistemine de kurmanız gerekiyor. make install ile gcc kurulumu uzun sürer ne yazık ki. :(

5. ssjwoody0731

32
    13
    266
    27 Kasım 2019
    Erkek
    İstanbul
    kurulumunu bulamadım da nereden nasıl yapacağım elinizde hazırda bir site linki veya kaynağı varsa atabilir misiniz ?

6. ssjwoody0731

32
    13
    266
    27 Kasım 2019
    Erkek
    İstanbul
    gcc49 kurulum kodlarını nereden bulabilirim bulamadım pkg olarak var hep güncelleme olarak falan vermişler şu dosyayı şuraya at gibisinden falan ama gcc dosyaları komple olmadığı için kuramadım ?

7. Whistle

5.289
    1.298
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Verdiğim ingilizce link nasıl kurulacağını gösteriyor. Freebsd sistemlerde eklentiler bu şekilde kuruluyor.

Şu şekilde deneyin;
    Kod (Text):
    1. cd /usr/ports/lang/gcc49
    2. make config-recursive
    3. make install clean
    Yada şu şekilde;
    Kod (Text):
    1. pkg install gcc49
    Halen olmuyorsa şu kodu yazmayı deneyin
    Kod (Text):
    1. pkg search gcc49
    Burada pkg ile ilgili tüm detaylara erişebilirsiniz: Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız...

Halen olmuyorsa başka bir filese geçin derim ama uğraşmanızı tavsiye ederim. Bu sorunu çözmeye çalışırken başka şeylerde öğrenebilirsiniz.

Son düzenleme: 29 Kasım 2019
  8. ssjwoody0731

32
    13
    266
    27 Kasım 2019
    Erkek
    İstanbul
    ilk verdiğinizi yazdığımda gcc49 dosyası olmadığı için en baştan hata veriyor
    ikinci verdiğinizdede tahminimce gcc'ye ait birşey olmadığı için kurulum gerçekleşmiyor
    üçüncü verdiğiniz kodda ise
    Kod (Text):
    1. arm-none-eabi-gcc492-4.9.2_4   GNU Compiler Collection for bare metal arm cross-development
    çıktısını alıyorum

bence ufak bir problemden dolayı bu hata ile karşılaşıyorum ama tabiki de araştırmaya devam ediyorum araştırdıkça daha çok şey öğreniyorum.

freebsd 12.1'i kurarken önce sizin 2016daki 9.3 kuruluma denk geldim buna göre kurarken 2019 da çektiğinize denk geldim bu günde metin2arge'nin 12.1 kurulumuna denk geldim eksik yaptıklarımı tamamladım ama halen server'a giriş yapamıyorum problem gcc ise benim bsd'de olmadığı için problem işletim sistemimde oluyor ama eğer gcc'yi kurunca problemi gideremez isem ne yapıcam bir fikrim yok ( halen kuramadım :/ )

gcc olarak filezilla dan bulduklarım ekteki resimde

bu sitelerden de baktım da çalıştıramadım acaba 12.1 için gcc49 kullanılmıyor mu ?(dosyalarda gcc48 gördüğüm ve kuramadığım için böyle bir düşünceye kapıldım )
    Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız...
    Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız...

hala bir çözüm bulmuş değilim :/

yeni yazmak yerine sürekli olarak düzenliyorum yazımı cevap gelene kadar anlamsız gibi gelebilir bazı yerler o yüzden kusura bakmayınız.

Ekli dosyalar:

Son düzenleme: 29 Kasım 2019
  9. ssjwoody0731

32
    13
    266
    27 Kasım 2019
    Erkek
    İstanbul
    Artık files değiştirme vakti geldi sanırım free bsd mi yanlış files mi yanlış hiçbir fikrim yok :/

Whistle bunu beğendi.
  10. Whistle

5.289
    1.298
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Neden kurulmuyor orasını bende anlamadım ama oyunun açılmama sorununun kaynağı işletim sisteminde gcc49 kurulu olmadığı için.

Verdiğiniz resimde gcc48 diye bir klasör var. İsterseniz 48'i yükleyip filesi çalıştırmayı deneyin.

Halen olmuyorsa ve illa ben o filesi kullanmak istiyorum diyorsanız makefilelerde ki gcc versiyonu düşürüp gameyi ve dbyi baştan build etmeniz gerekiyor lakin bu tür değişiklikler c kodlarında da değişilik yapmaya neden olabilir.
    Filesin paylaşıldığı konuda da paylaşan kişi kinayeli bir cümle kurmuş. Files değiştirmeniz sizin için bir kayıp olmaz ama sorunu çözebilirseniz sizin için daha faydası olacağına inanıyorum.

Konunuz aktif olarak kalsın belki çözümü bilen kişiler yardımcı olur. Umarım sorununuzu çözebilirsiniz..

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.