metin2 python programlama

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

gokhyildiz

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
merhaba arkadaşlar,
metin2 memory management, map memory read/write, ui ve temel basit fonksiyonları programlamayı öğrenmek istiyorum. python3 bilgim yeterince vardır, yaklaşık 7 aydır python programlama ile uğraşıyorum. bu konuda fikir sahibi olan var mı acaba? nereden başlamalıyım, nelere bakmalıyım? bu bilgiyi metin2 gf serverlerinde kullanmak için istiyorum, örneğin npc açma fonksiyonu gibi veya koordinatlar arasında dolaşma, otomatik pazar kurma, pazarları ticaret camı olmadan memory'den okuma işlemi yaparak analiz etmek gibi.. youtube üzerinden metin2 programlama videolarını gördüm ve ardından bu forumun olduğunu fark ettim. yorumlarınızı bekliyorum.
teşekkürler iyi günler dilerim.

Son düzenleme:
Benim zamanımda Metin2 python programlama alanın da yeterince kaynak olmadığı için kendi kendime oyun dosyalarını kurcalayarak öğrenmeye çalıştım. Zaten bu yüzden de öğrendiklerimi anlatmak için videolar yayımlıyorum.

Sistem eklerken neyin neden yapıldığını da anlamama vesile oluyor. Eskiden uğraşırken python diline aşina değildim ama zamanla insan alışıyor. :)
Zamanla bir bakmışsın kendi kendine sistemler yazmaya başlamışsın..

Ben bu işi biraz matematik problemlerine benzetiyorum. Matematikte mesela temel kuralları bilseniz bile bazı soruları çözmek için tekniğini bilmek gerekiyor. Hatta soruyu tanımak gerekiyor. Programlama da aslında bunun gibi bir şey.
Eğer algoritma kurma konusunda sorununuz varsa bence ilk iş olarak en azından temel düzeyde matematik öğrenmeye bakın. Eğer kendinizi adarsanız düşüncenizin değişeceğini fark edeceksiniz. :)

Merhabalar forumda yeniyim metin2 GF oyunun'da m2bob kullanıyorum ve otomatik olarak antikaya kadar simya arındırma scripti lazım buna nasıl sahip olurum kime yazdırırım kim yardımcı olur :D ? teşekkürler

16 Şubat 2020'den sonra konu sahibi tarafından ekstra bir mesaj yazılmadığı ve uzun süre boyunca ana başlıkla ilgili mesaj gelmediği için konu kilitlenmiştir.
@hhcl lütfen ana başlık konusu dışına çıkacak yorum yapmayınız. Ayrı bir konu açarak sorununuzu sorabilirsiniz ama burası hile sitesi değil.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri