Metin2 Pvp Server Kurma Ücretsiz 2021 Sesli Anlatım (ÇOK İSTEK GELİRSE DIŞ AĞDAN OYUNCU ALMAYI ANLATIRIM)

DoomDEV

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Selam MMO Tutkunları okuyucuları, bugün sizlere nasıl ücretsiz bir şekilde server kurarız onu anlatıyorum sesli bir şekilde düzgün olarak adım adım anlatılmıştır.

Yazılı bir şekilde özel geçelim hemen (Yapamazsanız Video Aşşağıda).

VirtualBOX Programını açıyoruz.
Yeni bir anamakina açıyoruz 1.5GB ram veriyoruz hiç farketmez ben öyle veriyorum.
Sonra Aşşağıdan var olan bir kaynak seçin yazısına FreeBSD dosyasını okutuyoruz.
(Ana makinamız oluşturulmuş bulunmakta)
-
Makinayı başlatmadan önce.
Makina adına bir kere tıklıyoruz>ayarlar seçeceneğini seçiyoruz sol üstten.
ağ>şuna takıldı>köprü bağdaştırıcı seçneğini aktif ediyoruz.
kendi internetimizi seçiyoruz ve makinamızı açıyoruz.
-
Giriş yapıyoruz.
Login:root
password:rakonda
şifre koruma olduğu için yazdığınız gözükmez yazın enterleyin.

-
Giriş yaptıkran sonra.
İfconfig yazıyoruz ve üst kısımda netif yazan yer ip'nizdir onu alıyoruz.
virtual box ile işiniz bitti.
-
---Putty---
ip adresimizi girip enterliyoruz.
karşınıza gelen ekrana sıra sıra.
root
rakonda (yazıyoruz.)
Giriş yaptıktan sonra şunları yazıyoruz.
cd /usr enterleyip devam ediyoruz
rm -rf game yazıyoruz entere basıyoruz
tekrar sadece cd yazıyoruz sonra.
cd /var/db enterliyoruz
rm -rf mysql yazıyoruz entere basıyoruz
ve reboot atıyoruz.
-----
WinSCP yi açıyoruz.
Yeni oturum
sunucu adı: ipniz
kullanıcı adı: root
Password: rakonda
Giriş yapıyoruz, sonra
/usr klasörünün içine rardaki game dosyasını atıyoruz attıktan sonra puttye bağlanıp
cd /usr enter

tar zxvf game dosyasının adı enter
winSCP ye geri dönüyoruz

var/db klasörüne mysql dosyamızı atıyoruz.
puttye geri dönüp
cd
cd /var/db
tar zxvf dosyaadı enter
Server aktif edilmiştir.

Admin Hesap İd Şifre.
id test
şifre 123456
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

0422_081814.jpg
0422_083504.jpg
0422_083526.jpg
0422_083543.jpg

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
benmi körüm yoksa link mi yok ?

Böyle şeylere gerek yok. Bilgisayar kapandığında oyunda kapanır. 2 3 arkadaşınızla takılabilirsiniz sadece. Google Cloud veya Azure gibi yerlerden, ücretsiz deneme sağlayan yerlerden sunucu alın. Kafanız rahat etsin :)

Böyle şeylere gerek yok. Bilgisayar kapandığında oyunda kapanır. 2 3 arkadaşınızla takılabilirsiniz sadece. Google Cloud veya Azure gibi yerlerden, ücretsiz deneme sağlayan yerlerden sunucu alın. Kafanız rahat etsin :)
bu local için anlatmış zaten :)

bu local için anlatmış zaten :)
Dışarıya oyuncu açmayıda anlatacakmış. Diyorum ki gerek yok dışarıya. Local üzerinde derlersin test edersin vs. ama sadece bu kadar yani. Başkalarıyla oynayabilirsin belki dışarıyada açabilirsin ama gerçek uzak sunucu varken buna gerek yok demek istedim :)

Hocam 7 liraya vds alıp freebsd yi orda çalıştırmak zor değil :) zaten FreeBSD üzerinden server açanlar arkadaşları için ister veyahut kendini geliştirmek için.

Başarılarım dilerim. İlk videoları çektiğimde bu alanla ilgili videolu içerik üreten yok denecek kadar azdı

Geri