Metin2 Pvp Server Açanlar Dikkat! Vergisiz Server'dan Para Kazanma!

puma

↻ ◁ ❚❚ ▷ ⇆ 
Cezalı
Ticaret Puanı
0
Herkese selamlar,

Yaklaşık birkaç yıldır Türkiye'de bu tür sosyal medya kazançlarına gelen vergi cezalarını hepiniz duymuş ve görmüşsünüzdür.

Ağır vergi cezaları ödemek yerine yapabileceğiniz bir yöntem daha var ve bu en etkilisi.

Oyunlarınızda aracı şirketleri (payreks,paywant gibi) kullanmak yerine kullandığınız web panellerde bulunan "Ep Kuponu" sistemi ile satış sitelerine Ep Kuponu koyabilirsiniz.

Ep Kopunu nedir bilmeyenler için :

Yönetim panelinizden Ep Kuponu aktif edebilir ve bunu çoğaltabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse satış sitelerine 100 Tane 500EP kuponu koydunuz.

Satış siteleri sizin için Ep Kopunlarını satıyor ve size kesintisini yaptıktan sonra anlaşmanızda olan parayı gönderiyor.

Oyuncu Ep Kuponu ile oyununuzun panelinden kupon kullan seçeneği ile siteden aldığı kodu kullandığında hesabına kupona belirlediğiniz miktarda EP geçmektedir.

Wmcp den tutun güncel panellere kadar hepsinde EP Kuponu sistemi yer almaktadır fakat çok az insan bunu bilmektedir. (WMCP de eklentiyi aktif ettiğiniz takdirde KUPON sistemini çalıştırabilirsiniz.)

Eğer herhangi bir şekilde sorun yaşarsanız ifadenizde sosyal medyada elde ettiğiniz ürünleri harçlık olması için satışa çıkardığınızı sunabilirsiniz.

Şirket kurmak istemeyenler ve vergi cezası ödemek istemeyenler bu şekilde EĞLENCE için kurmuş oldukları sunucuda bağış veya ödeme alabilirler

Bu önemli bir konu çoğu kişi çok ciddi rakamlarda cezalar ödedi bu olay yüzünden, anlattığınız taktiğe gelince maalesef işler öyle yürümüyor Türkiye sınırları içerisinde, maliye kapınıza geldiğinde ilgilendiği tek şey hesabınıza giren paranın kaynağıdır. İster pay şirketlerinden isterseniz epin, itemci vari sitelerden satın sonuç olarak elde ettiğiniz parayı kendi banka hesabınıza çekeceksiniz. Düzenli olarak belli bir yerden ödeme alırsanız ve gelir vergisi ödemezseniz en basitinden, bu maliye için ceza yazmaya yeterli bir sebep. Hobi olarak satış, bağış vs. taktikleri yüksek fiyatlar kazanırsanız işe yaramaz kimse kafasına göre bağış toplayamaz onunda bir yolu yordamı var ben para aldım bağış topladım derseniz devlet kimden izin aldın diye soracaktır.

Kişisel şirket kurulumu çok zor bir işlem değil bu kadar büyük bir proje niyetiniz varsa kurabilirsiniz ha şu da olabilir sunucunuzu açarsınız baktınız tuttu güzel satış yapıyorsunuz iyi paralar kazanıyorsunuz bireysel şirket kurar ve bir muhasebeci aracılığıyla geçmiş kazançlarınızın da vergisini ödeyebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğim her şey yüksek gelir elde eden kesim için aylık 300 - 500 lira kazandıysanız kısa bir süre bu sıkıntı yaratmayacaktır, saygılar.

Bu önemli bir konu çoğu kişi çok ciddi rakamlarda cezalar ödedi bu olay yüzünden, anlattığınız taktiğe gelince maalesef işler öyle yürümüyor Türkiye sınırları içerisinde, maliye kapınıza geldiğinde ilgilendiği tek şey hesabınıza giren paranın kaynağıdır. İster pay şirketlerinden isterseniz epin, itemci vari sitelerden satın sonuç olarak elde ettiğiniz parayı kendi banka hesabınıza çekeceksiniz. Düzenli olarak belli bir yerden ödeme alırsanız ve gelir vergisi ödemezseniz en basitinden, bu maliye için ceza yazmaya yeterli bir sebep. Hobi olarak satış, bağış vs. taktikleri yüksek fiyatlar kazanırsanız işe yaramaz kimse kafasına göre bağış toplayamaz onunda bir yolu yordamı var ben para aldım bağış topladım derseniz devlet kimden izin aldın diye soracaktır.

Kişisel şirket kurulumu çok zor bir işlem değil bu kadar büyük bir proje niyetiniz varsa kurabilirsiniz ha şu da olabilir sunucunuzu açarsınız baktınız tuttu güzel satış yapıyorsunuz iyi paralar kazanıyorsunuz bireysel şirket kurar ve bir muhasebeci aracılığıyla geçmiş kazançlarınızın da vergisini ödeyebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğim her şey yüksek gelir elde eden kesim için aylık 300 - 500 lira kazandıysanız kısa bir süre bu sıkıntı yaratmayacaktır, saygılar.
Aynen dostum Herkes işin eğlencesinde ama ciddi bir şekilde gameforce ile davalık olan tanıdıklarım var .....

Geri