Çözüldü Metin2 NPC Mob_Proto gözükmüyor

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Awaken

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Serverde 20094 kodlu Npc'yi kodla getiriyorum fakat Mob_Proto'da bulamıyorum.
Serverdeki ismi : ''Master NPC'' ama gerçekte ismi Hong-Hae olan Npc'yi Mob_Proto'dan aratıyorum yok servere eklemem için neler yapmam gerekiyor Mob_protoya nasıl eklerim dosyası falan da yok yani bi şekilde yardım edebilicek birisi varsa memnun kalırım bu konuda yardıma ihtiyacı olan çok olucaktır eminim ki.

Çözüm
Merhaba,
"/m 20094" komutunu kullandığınızda NPC ortaya çıkıyor herhangi bir sorun olmadan fakat mob_proto.txt'de de "20094" olarak arattığınızda bulamıyor diye anladıysam sorunu eğer;
mob_proto server'a uyumlu değildir. Server'a uyumlu mob_proto'yu ayarlamak için ise;
1. Adım locale_tr açıyorsunuz. (EterNEXUS önerebilirim.)
2. Adım locale_tr nin içinde ki "mob.proto" dosyası açılır. (Çok çeşitli programlar bulabilirsiniz, bu konuda fakat sizin işinizi görecek olan tipe ki:
  1. mob.proto > mob.proto.dump.txt ye dönüştürülür,
  2. mob.proto.dump.txt > mob.names.txt ve mob.proto.txt dönüştürülür.
tipte ki olmalıdır ki mob.names.txt ve mob.proto.txt dosyasını alabilelim.

İlgili txt yi aldıktan sonra pack kapatmak ile filan...
Merhaba,
"/m 20094" komutunu kullandığınızda NPC ortaya çıkıyor herhangi bir sorun olmadan fakat mob_proto.txt'de de "20094" olarak arattığınızda bulamıyor diye anladıysam sorunu eğer;
mob_proto server'a uyumlu değildir. Server'a uyumlu mob_proto'yu ayarlamak için ise;
1. Adım locale_tr açıyorsunuz. (EterNEXUS önerebilirim.)
2. Adım locale_tr nin içinde ki "mob.proto" dosyası açılır. (Çok çeşitli programlar bulabilirsiniz, bu konuda fakat sizin işinizi görecek olan tipe ki:
  1. mob.proto > mob.proto.dump.txt ye dönüştürülür,
  2. mob.proto.dump.txt > mob.names.txt ve mob.proto.txt dönüştürülür.
tipte ki olmalıdır ki mob.names.txt ve mob.proto.txt dosyasını alabilelim.

İlgili txt yi aldıktan sonra pack kapatmak ile filan uğraşmanıza gerek yok. İlgili 2 dosyayı Filezilla: /usr/game/share/conf kısmına atmanız (yedek almayı unutmayın her ihtimale karşı) yeterli olacaktır.

**+40K files içindir.
**Serverınız warez değil ve autopatcher kullanıyorsanız; firmanızdan açık pack isteyin çünkü packinizi metin2client.bin e gömmüşlerdir. Normal pack konumu içerisinde ki dosya güncel değildir.

Umarım yararlı olur, iyi forumlar.

Çözüm
Konu çözüldüğüne göre konu başlığı çözüldü işaretlenip kilitlenmiştir.
@achird yardımlarınız için teşekkür ederim..

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri