Metin2 Mobil Android Versiyon

ercumerc19

Geliştirici
Geliştirici
MT Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Merhaba Mmotutkunları Forum Üyeleri

Bu sabah karşılaştığım ve beni şaşırtan bir uygulama paylaşmak istedim sizlerle. Metin2 Android gerçekten bunuda yapmışlar mı dedim kendi kendime. Birisi neden olmasın demiş ve başarmışlar.Bilgisayar başında oynamaya alıştığımız için sizede biraz grafik ve içerik bakımından zayıf gelebilir. Fakat birde şöyle düşünün ilk başta android olarak çıksaydı bu oyun yine tutar mıydı?. Sanırım cevabı oyanamadan bile verebiliriz. Lafı fazla uzatmadan sizlerle ekran görüntülerini paylaşmak isterim.

Metin2 Mobile_Screenshot_2020.08.09_15.38.12.jpg

Metin2 Mobile_Screenshot_2020.08.09_15.38.06.jpg

Metin2 Mobile_Screenshot_2020.08.09_15.42.26.jpg

Metin2 Mobile_Screenshot_2020.08.09_15.42.02.jpg

Metin2 Mobile_Screenshot_2020.08.09_15.41.18.jpg

Umarım bu paylaşım sitemizde bulunan geliştiriceler için bir fikir oluşturur.Şahsen ben bu konun üzerine düşeceğim.

Neden olmasın ?

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Resimlere bakınca baya güzel gözüküyor. O dönemde akıllı cihazlar pek gelişmediği için böyle bir şey yapılması mümkün değildi fakat şuan mobil kullanım oranları çok fazla. Eğer iyi bir şekilde uyarlanırsa neden kullanışlı olmasın. :)

Sonuçta Gta, Minecraft, Pubg gibi bilgisayar oyunlarının mobil versiyonu var ve oldukça başarılar. Tabii ki hiçbir şey bilgisayarın yerini tutmaz o ayrı mesele. :D

Oyun gerçekten usta ellerden çıkmış gibi skil efektleri müzikleri envanter kısmı ve bir çok özelliği birebir aynı diyebilirim.Metin2 ye başladığımda dediğiniz gibi android akıllı telefonlar yoktu yani en akıllı telefon televizyon izlenebilen çin malı telefonlardıı :)
Şimdiki nesil bir çok oyunu mobil tablet üzerinden oynuyor bilgisayara olan ilgi azaldı.Beğenmemin bir diğer sebebide gelecek olan nesilin elinden bırakmadığı telefonlara bu mobil versiyonu ulaştırabilmek.Şuanki oyunlarda metin2nin verdiği ruh yok silah çatışma en çok kim oyuncu öldürürse galibayet tarzı zafere giden her yol mübahtır anlayışı ile gelecek nesli etkiliyor.Metin2 de ticaret var arkadaşlık var lonca gibi toplu etkilinlekler var yardımlaşma var evlenme bile var.Birde bu açıdan metin2 oyununu şuanki populer olmuş oyunlarla karşılaştırmak lazım.Bir oyun karakterleri etkilermi demeyin.Bir oyun insanın tüm yaşamını bile etkiler.

Yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. RPG tabanlı oyunlar aslında çok fazla şey öğretiyordu. Fakat her şey değişiyor. Değişmeyen tek şey değişimin kendisi. :D
Metin2’yi mobile uyarlamak belki bir nebze olsun ilgi çekebilir ama günümüz oyuncuları artık rpg türünü pek tercih etmiyor.

Geri