Metin2 MaskType ve MaskSubType

Whistle

S İ N İ R L E N M E K
Site yetkilisi
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Merhabalar,
Kendi serverim (Casro2) için ticaret camı kodlarken official kategorilendirme özelliği eklemek istedim ama bu sürecin uzun süreceğini zaman geçtikçe anladım. Hali hazırda 18.2 protolarını kullandığım için bunun üzerinde çalıştım ve dump_protoma başarılı bir şekilde MaskType ve MaskSubType değerlerini alabileceğim özelliği ekledim.

Forumlarda hali hazırda bu özelliği ekleyebileceğiniz kodlar paylaşılmış zaten ama ben item_proto'dan txt dönüştürme aşamasında başarılı olamadığım için kendim yapmaya çalıştım ve oldu. :)

Ekte vereceğim dosyanın içinde Metin2'nin 18.2 sürümüne ait tr item_proto ve açılmış dosyalarını bulabilirsiniz.

Ek: Bu iki yeni verileri alabilmek için günlerdir uğraşıyordum zaten. Kendi filesime uyumlu olan dump_proto ile bunu yaptığım için sadece txt dosyalarını paylaşıyorum. Kullanmak isterseniz verileri kendi protolarınıza uyarlayabilirsiniz.

Resim;
proto kanit.jpg

Dosya Eklentileri

• Metin2 18.2 Item Proto MaskType ve MaskSubType.rar
    440,7 KB · Gösterim: 95
Kendi başarısı olmayan insanların başkalarının emeğini kaynak göstermeden paylaşması şaşırılacak bir durum değil. Çünkü ne kadar uğraş verildiğini anlamazlar.
Benim için paylaşılması sorun değil. Beni asıl üzen kaynak belirtilmeden yapılması. Alışmak gerekiyor. Ne ilk ne de son olacak. :)

Siz söyleyene kadar haberim yoktu. Daha önce de izinsiz kopyalanan içeriklerimizle ilgili bana bildirenler olmuştu.
Siyasetçilerin klasik bi sözü vardır. "Taktir kamuoyunun"

Çok haklısınız kaynak göstermeden emek vermeden bunu yapan kişilerin sayısı oldukça fazla . Bizim için önemli olan emek veren kişinin konusundan ve özgün içeriğinden yararlanmak. Şuana kadar gördüğüm çoğu kişi ve ben de dahil olmak üzere sizin sayenizde bilgi sahibi oldu hatalarını çözdü ve daha bir çok gelişim sağladınız . Herkes öğrendiği bilgiyi kendine sakladığı için hiçbir türlü gelişme sağlayamıyordum. Ben tüm eğitim serisi videolarını indirdim çünkü çok değerli bunu yapan fazla kimse de tanımıyorum. Tüm paylaşımlarınız için teşekkür ederim sizin hakkınızı ödeyemeyiz.

Bu kadar faydamın dokunduğunu bilmiyordum. :)
Çok teşekkür ederim..

Yalnız şunu söylemek istiyorum. Umarım eski videoları Youtube kanalımızdan izliyorsunuzdur. Kanalın ve eğitim serisinin devamlılığı; gelen ilgiye bağlı. Bunu da izlenme oranlarından anlayabiliyorum sadece :oops::type:

Ne demek ben teşekkür ediyorum tüm videoları sırasıyla izliyorum izlediklerimi uyguluyorum yapamazsam bir daha deniyorum. Bazı zamanlar bir konuda 1 gün boyunca denediğim oluyor ama o başarıyı yakalamak farklı bir şey. Eğitim videoları çok iyi sadece metin 2 geliştirici kitlelerine henüz tam anlamıyla ulaşmış değil . Yakında ulaşacağına eminim

Benim sunucumda bu değerlerin olmadığını gördüm "MaskedType,MaskedSubType,67AttrMaterial,ApplyType3,ApplyValue3" bunları item protoya nasıl ekleyebilirim? (Whistle altyapı kullanıyorum.)

Benim sunucumda bu değerlerin olmadığını gördüm "MaskedType,MaskedSubType,67AttrMaterial,ApplyType3,ApplyValue3" bunları item protoya nasıl ekleyebilirim? (Whistle altyapı kullanıyorum.)
O alanları kendiniz kaynak kodlarından tanımlayacaksınız. Client, Server ve Dump Proto tarafında düzenleme yapmanız gerekiyor

Geri