• Merhaba Ziyaretçi,
    Henüz sitemize üye girişi yapmadınız. Sitemizden tam anlamıyla yararlanabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Eğer sitemize daha önceden üye olduysanız, buradan giriş yapabilirsiniz. Sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.


BLeeZ

Aktif Üye
Üye
Mesaj
7
Beğeni
2
Puan
405
Öncelikle herkese merhaba!
Bugünki konumda siz değerli Metin2 oyuncularına ufak bir bilgi-tüyo vereceğim.
Belki bir kısmınız bunları biliyor ama önemli olan bilmeyen oyuncuların sonradan mağduriyet yaşamamaları için ufak bir bilgilendirme yapacağım...
Keyifli okumalar dilerim...

*** Metin2 Değerlerinin Log Olarak Tutulması ***

Arkadaşlar, birçoğumuz hile kullanıyoruz ancak hile kullanırken dikkat etmediğimiz bir kaç ufak detaydan dolayı hesaplarımız engelleniyor ve bunca emek bir anda toza, dumana karışıveriyor.
Sizlerin dikkatini çekmemi istediğim taraf Metin2 adlı oyunda her bir oyuncuya ait bir veri bankasının olması.
Yani kayıt olduğunuz her hesap için otomatik olarak bir veri bankası oluşturuluyor ve karakter verilerinizin tamamı orda log (istatistik) olarak depolanıyor."Log ile Lag olayını karıştırmayın sakın ha! Parantez içini iyi okuyun. :D"
Kısacası sizin hesabınızda hangi karakteri açtığınızı, hangi bayrak olduğunuzu, karakter isminizin ne olduğunu, kimlerle alış-veriş ettiğinizi, nerde level atladığınızı, kimlerle konuştuğunuza varıncaya kadar kaydedilen bu size ait veri bankası oyun yöneticilerinin sizin hakkınızda karar vermesinde en önemli etken!
İsterseniz karakterinizi silin, yeni bir karakter açın yine de orda hangi hareketleri ne zaman ve ne sıklıkta sergilediğinizi rahatlıkla görebiliyorlar.
Şimdi bazı arkadaşlar o loglara nasıl erişiriz de onları ordan silebiliriz diyecekler belki, onlara da cevap vereyim ; bu loglara ulaşmanın veya silmenin şuanda ne olursa olsun oyun yöneticileri dışında kimsenin erişimi YOK!
Bu yüzden loglara herhangi bir programın veya direkt olarak sizin müdahalede bulunmanız maalesef ki söz konusu değil.

*** Peki Ya Çözüm Nedir? ***

Çözümü oldukça basit!
Oyuna giriş yaparken GameGuard korumasına yakalanmamak adına hangi hile olursa olsun hileyi açmayacaksınız.
Oyuna girdikten sonra hileyi rahatlıkla açabilirsiniz.Oyuna giriş yapınca (eğer hile güncelse) korumaya yakalanma gibi bir sıkıntı olmaz.
Daha sonra, bakın burası çok önemli Metin2'ye ait sistem verilerini çok zorlamayacaksınız!
Ne demek yani bu, şöyle açıklık getireyim ; Metin2'nin default (standart) dediğimiz oyun verileri mevcut.
Yani sizin oyundaki hız potu içmiş veya içmemiş normal halinizle aldığınız yolun ve hızın bir standardı var.
Eğer o standardı teknik olarak aşarsanız yani atıyorum 5 metrelik bir yolu siz normalde 5 dakikada alıyorken, hile ile 5 saniyede aldınız ne oldu peki Metin2'nin log dediğimiz bu default verileri sizin karakterinize ait bu anormal verileri işaretledi ve kayıt etti.
Daha sonra log incelemesi yapan yöneticiler sizin bu imkansız ve anormal durumunuzu fark ettiler, ne oldu hesabınız engellendi!
Peki ya çözümü nedir? Çözümü ; hız ve saldırı valuelerinizi yani değerlerinizi aşağıda vereceğim değerler gibi ayarlamak!


*** Value (Değer) Ayarları ***

Hız Değeri :
180 (180'den yukarı kesinlikle çıkmayın!)
Saldırı Hızı Değeri :
140 (140'dan yukarı kesinlikle çıkmayın!)
Wallhack (Duvardan Geçme) :
Bu özelliği kesinlikle kapalı tutun ve kullanmayın!
GM Dedector (GM Dedektörü) :
Bu özelliği her daim açık tutun ve ayarlarını GM yanınıza geldikten sonra oyundan çıkacak şekilde yapın!

Ayrıca ek olarak hileyi kimsenin olmadığı CH (Kanal) da ve ortamlarda kullanmaya özen gösterin!

Buyrun bir de resim ile örneklendireyim :Tüm ayarlarınızı paylaşmış olduğum resimde olduğu gibi ayarlarsanız ban yeme ihtimaliniz %80 oranında düşecektir.
Ancak maalesef hiçbir şeyin garantisini veremem %20 oranında da ban yeme ihtimaliniz her zaman var o da sizin oyun yöneticilerine yakalanıp yakalanmama ile ilgili şansınız.

*** DİPNOT! : Hileyi indirme linki vermiştim, ancak bazı pürüzlerden dolayı linki kaldırmış bulunmaktayım. Paylaştığım resimdeki hileyi indirmek isteyen arkadaşlar Google'da "Metin2 Mod Hilesi" olarak aratabilirler...Şimdilik bu kadar yazabilecek vakit buldum, zamanım oldukça, konuya ilgi ve emeğe saygı oldukça konuyu güncelleyeceğim...
İleriki güncellememde gelecek bilgiler "Balık Botunda Ban Yeme İhtimalini Azaltma" ile ilgili olacak...
Konuyu takipte kalın.
Sevgiyle kalın, iyi forumlar... ;)
 

Enver A

Emekli Üye
Emekli Üye
Mesaj
117
Beğeni
64
Puan
721
Forumda hileyi paylaşan kişi sorumludur.

- Virus Total

  1. Hile paylasımı yasak degildir ancak Virus Total Sonucu gereklidir ve Virus Total Sonuclarında "Trojan & Keylogger" cıkarsa konunuz kilitlenecektir indirme linki silinecektir.
  2. Dosyada Rar Şifresi mevcutsa konuda mutlaka bu şifre olmalıdır. Virus Total'de taratırken "Rar Şifresi" olmadan taratin,"Rar Şifresi" varken virus bulmuyor. (İndirme Linki Rar Şifreli Olabilir)
    =>
    Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
 
Son düzenleme:

BLeeZ

Aktif Üye
Üye
Mesaj
7
Beğeni
2
Puan
405
Forumda hileyi paylaşan kişi sorumludur.
Hile paylaşımı yapma amacında değilim, öyle bir amacım olsa "Metin2 Hileleri" kategorisinde konu açardım benim amacım sadece arkadaşlara yardımcı olmaya çalışmaktı. Ki zaten verdiğim linki de kaldırmış bulunmaktayım.
İyi forumlar...
 

Enver A

Emekli Üye
Emekli Üye
Mesaj
117
Beğeni
64
Puan
721
Hile paylaşımı yapma amacında değilim, öyle bir amacım olsa "Metin2 Hileleri" kategorisinde konu açardım benim amacım sadece arkadaşlara yardımcı olmaya çalışmaktı. Ki zaten verdiğim linki de kaldırmış bulunmaktayım.
İyi forumlar...
Her neyse benden sonra kaldırmışsınız demekki.Paylaşım yaparken dikkat edin sadece . Benimkisi sadece hatırlatma.
 

lolitam1

Aktif Üye
Üye
Mesaj
1
Beğeni
2
Puan
665
bence de paylaşım yaparken dikkat edilmeli... server kurucularının en çok uğraştığı şey "
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
Hileleri
" adlı başlıklara müdahale etmek..
 
En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:

Üst