Uygulandı: Metin2 Geliştiricilik hakkında öneri

leventgngr06

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Dosya paylasımları daha detalı olabilirmi mesela dosya paylasımları altına modeller ayrı bir katagori grafik ayrı bir katagori filesler ayrı katagori olabilirmi ? diger türlü hepsi corba olmus gibi files bakmaya giriyorum bi bakmısım modellere bakarken buluyorum kendimi bunları ayrı ayrı yapabilme sansınız varmı ?

Konular için önekler getirebiliriz

Bana sorarsanız ön ek getirilmesi ile kategorilere ayrılması farklı olaylar olduğu gibi, bu soruna ne kadar çözüm sağlar orası da tartışılır.
Örnek vermek gerekirse bir üye sadece zırh/silah/ modellerine bakmak istiyorsa bunun için ayrı bir kategori olmalı. Aksi takdirde sadece ön ek getirildiğinde bunun yaratacağı tek fark, konu başlıklarına değil de ön eklerde gözler dolaşacak bu sefer. Yani yine her şey iç içe olmuş olacak ancak konu başlıkları yerine ön eklerden arama yapılacak.

Sunabileceğim iki alternatif fikir var;
1- Kategorilere ayrılabilir.
2- Ön ek getirilecekse: Ön ekler tıklanabilir olmalı ve tıklandığında sadece o 'Ön ek' e ait konular filtrelenmeli.

2- Ön ek getirilecekse: Ön ekler tıklanabilir olmalı ve tıklandığında sadece o 'Ön ek' e ait konular filtrelenmeli.
Sitemiz kategorilerle dolu. Eskiden çok fazlaydı, azalta azalta bu duruma getirdik. Kategori çok olunca karışıklık artıyor. Ön ekler filtrelenebiliyor.

fazla olması zarar degilki metin.dev bu konuyu cok güzel ayarlamıs eger sizde yaparsanız forumun verimliliigini artırabilr.

örnek olarak ek dosyasına attım

asdfasdf.png

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Bana sorarsanız ön ek getirilmesi ile kategorilere ayrılması farklı olaylar olduğu gibi, bu soruna ne kadar çözüm sağlar orası da tartışılır.
Örnek vermek gerekirse bir üye sadece zırh/silah/ modellerine bakmak istiyorsa bunun için ayrı bir kategori olmalı. Aksi takdirde sadece ön ek getirildiğinde bunun yaratacağı tek fark, konu başlıklarına değil de ön eklerde gözler dolaşacak bu sefer. Yani yine her şey iç içe olmuş olacak ancak konu başlıkları yerine ön eklerden arama yapılacak.

Bencede şuan sistem çok iyi gayet sade ama grafik,modelleme,görsel gibi şeyler için ön ek gelebilir sorun çözülmüş olur !
Ama bütün konular için gelirse yine karışık bir durum olur !

image (2).png

Son düzenleme:
Evet demek istediğim öyle bir şeydi sadece Grafik bölümü için ön ek getirilmesi !
Örnekteki gibi :

image (1).png

Son düzenleme:
Ek kategoriyi aktifliğin durumuna göre belirliyoruz. Ön eklerin isteğinizi karşılayacağını düşünüyorum. Bu sayede sadece files arıyorsanız filesle ilgili konular listelenir.

Bu çözüm tartışmaya açıktır. Üyelerimiz bu konuyla ilgili fikirlerini sunabilir.

Karışıklığı azaltmak ve üyelerimizin aradığı içeriğin türüne daha kolay ulaşabilmesi için Metin2 Geliştiricilik -> Dosya Paylaşım bölümüne ön ekler getirilmiştir. Şu an için bu şekilde;
M2 Geliştirici - Dosya Paylaşım Önekleri.jpeg

Hangi önekin ne işe yaradığını seçim yaptığınız zaman başlık altından size söyleyecektir.
M2 Geliştirici - Dosya Paylaşım Silah.jpeg

İçeriklerinizi girerken etiketler kısmına da eklemeler yapabilirsiniz. Örneği silah ön ekini seçtiniz ve yelpaze paylaşmak istiyorsunuz diyelim. Bu durumda etiketlere şöyle giriş yapabilirsiniz: metin2, model, silah, yelpaze, şaman vb.

Yaptığımız düzenlemeler neticesinde bu öneriyi uygulamış oluyoruz. MMO Tutkunları'nın gelişimine katkıda bulunmak isteyen üyelerimiz önerilerini sunmaktan çekinmesinler. :)

Bu sürece destek olmak adına uygunsa konuları ön eklerine uygun olarak raporlayabilirim.

Bu sürece destek olmak adına uygunsa konuları ön eklerine uygun olarak raporlayabilirim.
İlginiz için teşekkür ederim. Ancak raporları tek tek incelemesi ve sonuçlandırması daha çok vakit alır. :)
Hatalı işaretlediğim konuları raporlayabilirsiniz

Geri